Merginos skatinamos rūpintis sveikata ir tikėti ateitimi

Publikuota: 2015 m. vasario 27 d. penktadienis

Vilniaus atviras jaunimo centras „Mes patys“ įgyvendina daugiau nei pusmetį truksiančią socialinę akciją „Protas, grožis, sveikata – mūsų ateities pradžia“. Jos tikslas – paskatinti merginas rūpintis savo sveikata ir grožiu, atsakingai galvoti apie savo ir savo būsimų vaikų sveikatą.  

„Didėjantis rūkymo, alkoholio, narkotinių medžiagų vartojimo paplitimas – viena iš didžiausių visuomenės sveikatos ir socialinių problemų. Norime atkreipti į tai jaunimo dėmesį, paskatinti susimąstyti, kad nuo to, kaip rūpinsiesi savimi šiandien, priklauso tavo ateitis. Jaunystėje sužalota sveikata, įgyta priklausomybė nuo rūkymo, alkoholio ar narkotinių medžiagų ateityje gali pridaryti rimtų rūpesčių“, – sako „Mes patys“ centro vadovė Tatjana Černiavskienė.

Projekte dalyvaus 14–16 metų merginos iš socialiai remtinų, nepilnų šeimų, kurios susiduria su materialinėmis problemomis. Šeimų problemos veikia ir merginų psichologinę būklę: jos tampa uždaros, nedrąsios, emocionaliai pažeidžiamos, įgyja kompleksų. Būtent šias merginas norima paskatinti pozityviau žiūrėti į gyvenimą, rasti prasmingos veiklos, tikėti savimi, šeima ir savo ateitimi. Tikimasi, kad merginos užaugusios taps geros šeimininkės ir puikios, mylinčios mamos.

Vasario 25 d. įvyko šventinis projekto atidarymas Vilniaus atviro jaunimo centro „Mes patys“ patalpose Grigiškėse. Šventėje dalyvavo akcijos organizatoriai, partneriai, dalyvės, jų šeimų nariai, bendruomenės atstovai.

Kovo pradžioje dalyvių laukia pirmieji susitikimai – su moterų krepšinio komanda „Kibirkštis“ ir su stipruoliu Žydrūnu Savicku, kurie mokys merginas ištvermės, kaip išsiugdyti valią sportuoti, kaip pasirinkti tinkamus pagal amžių pratimus. Vėliau numatyti susitikimai su lenktynininku Benediktu Vanagu, antikvarinių automobilių kolekcionieriumi Stasiu Brundza, treniruotė kartu su pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionu Justinu Kinderiu. Sveikos mitybos paslapčių merginos mokysis indų restorane. Kiekvieno susitikimo metu bus rengiamos ir merginų fotosesijos. Jas įgyvendins fotografas Gytis Rožanskas.

Į renginį atvykusi akcijos globėja Agnė Zuokienė sakė, kad jaunimui labai svarbu turėti lyderį – žmogų, kuriuo nori sekti, ir jaustis reikalingam, taigi ši akcija tikrai prasminga.

Akcijos iniciatorė T. Černiavskienė jau planuoja akciją Grigiškių vaikinams – kvies juos pasisemti patirties iš garsių Lietuvos žmonių ir su jais nusifotografuoti. Dar vėliau – rengti bendrą akciją merginoms ir vaikinams.

Socialinės akcijos partneriai: Vilniaus miesto savivaldybės administracija, Labdaros ir paramos fondas „Langas į pasaulį“, informacinių technologijų ir telekomunikacijų įmonė „Penki kontinentai“. Šios įmonės TV kanalo „Penki TV“ kūrybinė komanda nuolat rengs reportažus iš kiekvieno akcijos renginio.


 

Vaizdo siužetas

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

„Penki“ ir GOODLIFE kviečia į nemokamą treniruotę Verkių regioniniame parke (2)

Šviesolaidinis tinklas „Penki“ ir sporto bei laisvalaikio klubas GOODLIFE kviečia į antrą nemokamą funkcinę treniruotę. Susitikime rugpjūčio 23 d. (ketvirtadienį) 19.30 val. Verkių regioniniame parke. skaityti »

Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti – tarptautinė mokslinė konferencija Seime

Lapkričio 10 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III r.) rengiama tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. skaityti »

Inovacijų savaitės renginiai – nuo konferencijų iki lankymosi automobilių gamykloje

Septyniuose Lietuvos miestuose vyks konferencijos, diskusijos, praktiniai seminarai, pažintiniai turai po inovatyvias įmones, gamyklas ar mokslines laboratorijas. skaityti »

Maskvoje vyks kasmetinis tarptautinis bankinės ir mažmeninės prekybos įrangos forumas

Spalio 4–5 dienomis Maskvoje 9-ąjį kartą rengiamas tarptautinis „PLUS“ forumas tema „Bankinė savitarnos ir mažmeninės prekybos įranga 2017“. skaityti »

Kodėl inovacijos tokios svarbios smulkiajam verslui?

Apklausa parodė, kad 35,6 proc. smulkaus verslo įmonių nėra girdėję apie konkrečias inovacijų priemones, tinkančius jų verslui. skaityti »

Mūsų pareiga sukurti bendrų vertybių rinkinį politiniams sprendimams priimti

Lietuvoje lankysis prof. Klausas Schwabas, pasauliui žinomas kaip „Davoso forumo“ sumanytojas, įkūrėjas ir vadovas. skaityti »

Europos kalbų dieną Lietuvoje skambės poezija

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šią dieną įvairiuose Lietuvos miestuose daugybe kalbų prabils lietuvių poetų eilėraščiai. skaityti »

„Rinkis priekę lietuvišką“ šiemet nustebins net pačius išrankiausius

Nuo debatų aktualia tema, verslo inovacijų, skonio ar mados naujienų, iki pirmosios Lietuvoje šokolado meninių fotografijų ekspozicijos – visa tai laukia parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“. skaityti »

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

„TEDxISM“ konferencijoje – netikėti klausimai apie ateitį

„Nesitikėk to, ko tikiesi“ – tokiu intriguojančiu šūkiu šiemet siekia suvilioti dalyvius idėjų konferencija „TEDxISM“. skaityti »