Moksleiviai vis labiau įsitraukia į verslo skatinimui skirtus renginius

Publikuota: 2017 m. kovo 21 d. antradienis

Jau trečius metus iš eilės Lietuvos moksleivius draugėn suburia verslumo skatinimui skirtas renginys „MEKA 2017“, kuriame savo jėgas išsibando vis didesnis skaičius jaunuolių.

Suvienyti ekonomikos ir matematikos žinias, pasitelkiant kūrybiškumą bei sumanumą, moksleivius kviečia Kauno technologijos universiteto (KTU) Ekonomikos ir verslo bei Matematikos ir gamtos mokslų fakultetai, kartu su AB „Swedbank“. Norinčiųjų iš arčiau perprasti verslo subtilybes ir sau bei aplinkiniams įrodyti, kad gali nuveikti daugiau už suolo draugą, gretos sparčiai auga.

Dar praėjusiais metais renginys apėmė tik Kauno regioną, o šiemet tapo visos Lietuvos konkursu, mat besidominčių skaičius išaugo kelis kartus. Pirmajame konkurso etape dalyvavo daugiau nei 200 moksleivių. 

„Moksleiviai mielai įsitraukia į verslo skatinimui skirtus renginius. Tą rodo ir sparčiai didėjantis dalyvių skaičius. Pernai „Meka 2016“ dalyvavo 8 komandos, šiemet sulaukta 74 užklausų. Toks staigus kilimas rodo jaunimo norą domėtis šia sritimi, siekti išsibandyti save. Panašu, kad ateityje moksleiviai nori kurti darbo vietas, o ne būti samdomais darbuotojais“, – teigė praėjusių metų nugalėtojų komandos kapitonas Antanas Bernatonis.

Renginio tikslas – skatinti jaunus žmones susipažinti su verslo kasdienybe, ugdyti savo verslumo gebėjimus ir dar mokyklos suole tapti verslo ekspertais.

„Mokiniai negauna mokyklose reikiamų žinių verslo ugdymui. Jie mokomi spręsti pratimus, bet ne mąstyti kūrybiškai. Kai reikia atlikti kūrybinę užduotį, pasukant galvą ir stengiantis kuo originaliau pateikti atsakymą, dažnai to padaryti nesugebama. Pernai mūsų komanda papildomų taškų gavo vien už tai, jog nebijojo mąstyti kitaip, originaliai, nesinaudojant šablonais. Nereikia bijoti išsiskirti“, – sakė A. Bernatonis.   

Pasak konkurso organizatorių, su ekonominėmis žiniomis kasdien susiduriama vis dažniau, todėl būtina ugdyti moksleivių sąmoningumą šioje srityje. Manoma, kad žmonės gauna per daug įvairios informacijos, todėl nebedaro gilesnių analizių.

„Mokiniai turi išmokti atsirinkti savišvietai reikalingas žinias. Jiems reikia suprasti, kas yra BVP, kodėl Vyriausybė priima tam tikrus sprendimus, kam šalyje naudojama muitų sistema, alkoholio prekyboje taikomi draudimai, kaip pasirenkamos valstybės prekybai, kodėl Didžioji Britanija panoro atsiskirti nuo Europos, o JAV nusprendė pirkti daugiau savo šalyje pagamintų produktų ir kita. Visi šie dalykai yra be galo svarbūs, o ekonominės žinios padeda juos suprasti“, – įsitikinęs „Swedbank“ Pietų Lietuvos filialo valdytojas Sauliaus Drasutis.

Manoma, kad tokie verslumo ugdymo renginiai mokiniams duoda neįkainojamos patirties, nes lavinami reprezentavimo įgūdžiai, gebėjimas diskutuoti bei apginti savo nuomonę, pasiskaičiuoti bei suprasti, kas yra pelnas ir nuostolis, pasyvai ar aktyvai.

„Pagrindiniai ekonomikos principai pradedami formuoti nuo 3-4 metų, kai dovanų gaunama taupyklė ir į ją įmetamas pirmasis euras. Šis veiksmas reiškia, kad mokomasi atsidėti pinigus vėlesniam laikui, kai bus galima daugiau kažko pavartoti ar lengviau įsigyti didesnį daiktą. Šis įprotis vėliau lavinamas mokykloje, kai mokiniai nusprendžia ar pietums, ar pramogoms išleisti kišenpinigius. Bene labiausiai prie nūdienos aktualijų priartėja studentai, priversti pragyventi už tam tikrą sumą pinigų“, – teigė S.Drasutis. 

„Meka 2017“ dalyvauja 10-12 klasių moksleiviai iš Kauno, Vilniaus, Alytaus, Kaišiadorių, Šilalės, Pagėgių, Lentvario, Trakų, Anykščių ir Kupiškio. Viso sulaukta per 70 komandų užklausų iš kurių į konkursą pateko 51 komanda. Konkursas vyks iki 2017 balandžio 21 d.

Šaltinis: KTU
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Paskelbti šachmatų varžybų „Lietuvos Respublikos Seimo taurė – 2017“ nugalėtojai

Seime 23-iąjį kartą įvyko tradicinės šachmatų varžybos „Lietuvos Respublikos Seimo taurė – 2017“, skirtos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. skaityti »

Vilniaus knygų mugė sulaukė beveik 63 tūkst. lankytojų

Keturias dienas parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykusioje Vilniaus knygų mugėje šiemet apsilankė 62 840 žmonių. Organizatorių teigimu, toliau stebima augančio susidomėjimo renginiais bei diskusijomis tendencija, o užsienio svečiai stebisi lietuvių meile literatūrai ir knygos grožiui. skaityti »

Vilniaus knygų mugė 2017: dėmesys diskusijoms, renginiams ir Lietuvos pėdsakams pasaulyje

Tradiciškai per 60 tūkst. lankytojų sulaukianti, vasario 23-26 d. vyksianti tarptautinė Vilniaus knygų mugė šiemet didžiausią dėmesį skirs po pasaulį pabirusiems lietuviškiems ženklams – žmonėms, savo darbais, kūriniais ir idėjomis garsinančiais Lietuvą. skaityti »

LEU leidykla kasmetinėje Vilniaus knygų mugėje pristatys naujausius leidinius

2017 m. vasario 23–26 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius) vyks 18-oji Vilniaus knygų mugė, kurios tema – „Lietuviški ženklai pasaulyje“. skaityti »

M. K. Čiurlionis svečiavosi Vievyje

Žvarbų vasario 7 dienos rytą, skaisčiai saulei palydint, M. K. Čiulionio fondo kūrybinė trupė išjudėjo į Vievį. skaityti »

Robotikos entuziastai gręžiasi į gyvūnijos pasaulį

Robotikos ir tyrimų varžybos FIRST® LEGO League (FLL) kviečia į pirmąsias regionines varžybas jau vasario 11 dieną. skaityti »

Knygos „Šiuolaikinės medijos ir informacija: požeminiai garažai „Google“ karalystėje“ pristatymas

Kviečiame į knygos „Šiuolaikinės medijos ir informacija: požeminiai garažai Google karalystėje“ pristatymą. skaityti »

Pirmosios spausdintos lietuviškos knygos atgimimas

VU biblioteka ir spaustuvė „Petro ofsetas“ vasario 9 d. P. Smuglevičiaus salėje visuomenei pristatys pirmosios lietuviškos knygos – M. Mažvydo „Katekizmo“ – faksimilę. skaityti »

Vilniuje vyks jau antrasis iniciatyvos „Po mikrokompiuterį visiems Lietuvos vaikams“ renginys

Šių metų vasario 4 d. 10 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks mikrokompiuterių hakatonas. skaityti »

Tris dienas lankytojus kvies tarptautinė studijų ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2017“

Vasario 2 d. Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ atidarė didžiausią Baltijos šalyse mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodą „Studijos“. skaityti »