Mokslininkai „Robotiadoje“ nagrinės Visatos klausimus

Publikuota: 2017 m. kovo 17 d. penktadienis

Legendinis astrofizikas Carlas Saganas yra pasakęs, kad smegenys yra raumuo, kurį naudodamas žmogus jaučiasi puikiai. Būtent taip jaustis šiemet kvies „Robotiada“. Renginyje pirmą kartą Lietuvoje Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) ir Europos kosmoso agentūros (ESA) mokslininkai kartu bandys atsakyti į klausimą – kokie iššūkiai laukia, norint pažinti Visatą.

Stevenas Goldfarbas – fizikas, CERN pradėjęs dirbti 1988 m., baigęs studijas Mičigano universitete (JAV). Mokslininko „darbo kabinetas“ – ATLAS eksperimentas. Ši milžiniška 7 tūkst. tonų sverianti laboratorija yra 100 m po Žeme. Tai – vienas esminių Didžiojo hadronų priešpriešinių srautų greitintuvo (LHC) taškų, kuriame įvyksta dalelių srauto susidūrimai. S. Goldfarbas savo paskaitoje „Non-Alternative Facts: What the LHC is teaching us about our universe“ (anglų k.) supažindins lankytojus su tuo, kaip LHC prisideda prie bandymų surasti atsakymus į esminius klausimus apie Visatą.

Jo kolega – taip pat CERN mokslininkas – Alberto Pace specializuojasi didžiųjų duomenų (angl. big data) srityje. Kadangi pasaulyje tik „Facebook“ ir „Google“ turi didesnes duomenų bazes, negu CERN, mokslininkai privalo surasti būdą, kaip apdoroti tokius milžiniškus kiekius itin jautrių ir itin svarbių duomenų. Kaip tai vyksta ir kokie pagrindiniai didžiųjų duomenų iššūkiai – A. Pace atsakys paskaitoje „Agility in Managing Big Data Workflows“ (anglų k.).

Marius Klimavičius dirba viename didžiausių pasaulio kosmoso centrų – Europos kosmoso agentūroje. Robotikos inžinierius mokys vaikus susikonstruoti savo marsaeigį, o taip pat pasidalins įžvalgomis, kaip lietuviai gali prisidėti prie ESA kosmoso atradimų paskaitoje „Kaip Lietuva gali prisidėti prie Europos kosmoso agentūros atradimų“.

Su M. Klimavičiumi kartu atvyksta Martinas Azkarate. Jis su komanda užtikrina kokybišką technologijų veikimą Europos kosmoso agentūroje: prižiūri, išbando, vysto, konstruoja, programuoja technologijas, kurios reikalingos misijoms į kitas planetas. Šis mokslininkas taip pat dirba ir prie ESA misijos „ExoMars“, kurios vienas zondas nuo 2016 m. spalio mėn. sėkmingai tyrinėja Marso atmosferą. M. Azkarate susirinkusiuosius supažindins su visa ESA naudojama robotika.

Mokslininkų paskaitų metų susirinkusieji galės užduoti visus rūpimus klausimus. Jie taip pat kartu dalyvaus diskusijoje „Big Challenges in the Big Universe“ (anglų k.).

Diskusijoje „Big Challenges in the Big Universe“ dalyvauja:

Stevenas Goldfarbas (CERN)

Alberto Pace (CERN)

Martin Azkarate (ESA)

Marius Klimavičius (ESA)

Mikalojus Brazdžiūnas (VU)

Rytis Akramas (CID Lietuva)

Moderuoja:

Goda Raibytė (LRT, „Kosmonautų pusryčiai“)

Robotiada 2017 – tai dviejų dienų renginys, vyksiantis „Siemens“ arenoje (2017 m. kovo 24–25 d.), vienijantis moksleivius, robotų kūrėjus, verslą, švietimo atstovus ir visą išmanią visuomenę. „Robotiada 2017“ išsiskiria unikalia 5P koncepcija: pamatyk, pabandyk, pasivaržyk, padiskutuok, pasilinksmink.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Asociacijos „Viltis“ šventę palaimino snaigės

Sutrikusio intelekto žmonių globos asociacija „Viltis“ trečiadienio popietę šventė geros kaimynystės ir draugystės šventę „Draugystės tiltai apleistuose praeities kiemuose“. skaityti »

Gegužės 9 d. – Europos diena

Gegužės 9 d. švenčiama Europos diena. Tai kasmetinė tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę. skaityti »

„Draugystės tiltai“ – draugystei stiprinti ir socialinei atskirčiai mažinti

Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“ jau aštuntą kartą pavasarį rengia geros kaimynystės ir draugystės šventę „Draugystės tiltai apleistuose praeities kiemuose“. skaityti »

Vilniuje atidaroma P. Skorinos paroda

Valdovų rūmų muziejuje Vilniuje atidaroma paroda „Pranciškaus Skorinos keliais su „Belgazprombank“. skaityti »

Baltijos šalyse vyks konferencija „Age of Security Forum 2017“

Gegužį Baltijos šalyse organizuojama tarptautinė konferencijų serija apsaugos sprendimų tema „Age of Security Forum 2017“. skaityti »

17-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė kviečia lankytojus kurti biblioteką drauge

Balandžio 24–30 d. garsiau prabils šalies bibliotekos: vyks jau 17-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė, kurios tema atsigręžia į lankytoją, tardama jam: #tuesibiblioteka. skaityti »

Velykoms artėjant – margučių parodos

Artėjant Velykoms Vilniaus centre ir Lietuvos technikos bibliotekoje vyksta skutinėtų margučių parodos. skaityti »

Lietuvos literatūra turi daug ką pasakyti ne tik trims milijonams lietuvių

Lietuvos dalyvavimą ypatingosios viešnios teisėmis Leipcigo knygų mugėje šių metų kovo 23-26 dienomis lydėjo didžiulis Vokietijos žiniasklaidos dėmesys. skaityti »

Stebėkite A. Kuzmickaitės 2017/2018 metų kolekcijos pristatymą

Garsi Lietuvos dizainerė Agnė Kuzmickaitė jau penktus metus iš eilės pavasarį pristato savo naujausių darbų kolekciją. skaityti »

Lietuvos bankas pristatys investicijų valdymo rezultatus ir investavimo perspektyvas

Kovo 28-ąją Lietuvos banke pirmą kartą spaudos konferencijoje bus išsamiai pristatyti Lietuvos banko atsargų investavimo rezultatai. skaityti »