Pramonės konkurencingumas: kaip reaguoti į inovacijų iššūkius?

Publikuota: 2015 m. birželio 1 d. pirmadienis

Š. m. birželio 15 d., 9.00 val., Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) kartu su Europos ekonominių ir socialinių reikalų komiteto (EESRK) Darbdavių grupe bei partneriais organizuoja konferenciją „Pramonės konkurencingumas: kaip reaguoti į inovacijų iššūkius?“. Ji vyks BOD GROUP (Mokslininkų g. 6A, Vilnius).

Aršios pasaulinės konkurencijos sąlygomis, Europos pramonės atgimimas dėka investicijų, mokslinių tyrimų, plėtros ir inovacijų galėtų tapti augimo ir darbo vietų kūrimo varikliu, jeigu išsakytos mintys taptų konkrečiais darbais. Būtent inovacijos gali tapti stimulu Europos pramonei ir verslui mobilizuoti jėgas ir vesti ES ekonomiką augimo linkme. Tinkama reguliavimo aplinka integruojanti konkurencingumą visose politikos srityse visuose valdžios sluoksniuose, o taip pat išbaigta Vieninga rinka, geresnė prieiga prie finansų, konkurencingomis kainomis parduodamų energetikos produktų ir žaliavų, dinamiška ir atsakinga darbo rinka sukuria taip reikalingą ilgalaikį pagrindą verslui investuoti į inovacijas Europoje.

Pastaraisiais metais Europos pramonė ir jos konkurencingumas – Europos Sąjungos institucijų dėmesio centre. Didelis dėmesys pramonės konkurencingumo klausimams buvo skiriamas Lietuvos pirmininkavimo Europos Tarybai metu, o keletas naujausių Europos Komisijos komunikatų (2010 m. „Integruota pramonės politika globalizacijos eroje“, 2012 m. „Stipresnė Europos pramonė ekonomikos augimui ir atsigavimui skatinti“, 2014 m. „Dėl Europos pramonės atgimimo“) akcentuoja pramonės konkurencingumo, kaip vieno svarbiausių Europos politikos formavimo ramsčių, svarbą. 

Inovacijos galėtų ypač pasitarnauti keičiant žaidimo taisykles. ES siekia išlaikyti savo lyderio pozicijas, tačiau ES MTTP atotrūkis nuo JAV sudaro 100 milijardų eurų per metus. Būtina pasirinkti tinkamus įrankius ir šią tendenciją pakeisti, skatinant bendroves sutelkti Europos stipriąsias savybes ir pastūmėti ekonomiką augimo linkme ieškant atsako į kylančius iššūkius.

Registracija

Renginio programa

Šaltinis: lpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

„Penki“ ir GOODLIFE kviečia į nemokamą treniruotę Verkių regioniniame parke (2)

Šviesolaidinis tinklas „Penki“ ir sporto bei laisvalaikio klubas GOODLIFE kviečia į antrą nemokamą funkcinę treniruotę. Susitikime rugpjūčio 23 d. (ketvirtadienį) 19.30 val. Verkių regioniniame parke. skaityti »

Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti – tarptautinė mokslinė konferencija Seime

Lapkričio 10 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III r.) rengiama tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. skaityti »

Inovacijų savaitės renginiai – nuo konferencijų iki lankymosi automobilių gamykloje

Septyniuose Lietuvos miestuose vyks konferencijos, diskusijos, praktiniai seminarai, pažintiniai turai po inovatyvias įmones, gamyklas ar mokslines laboratorijas. skaityti »

Maskvoje vyks kasmetinis tarptautinis bankinės ir mažmeninės prekybos įrangos forumas

Spalio 4–5 dienomis Maskvoje 9-ąjį kartą rengiamas tarptautinis „PLUS“ forumas tema „Bankinė savitarnos ir mažmeninės prekybos įranga 2017“. skaityti »

Kodėl inovacijos tokios svarbios smulkiajam verslui?

Apklausa parodė, kad 35,6 proc. smulkaus verslo įmonių nėra girdėję apie konkrečias inovacijų priemones, tinkančius jų verslui. skaityti »

Mūsų pareiga sukurti bendrų vertybių rinkinį politiniams sprendimams priimti

Lietuvoje lankysis prof. Klausas Schwabas, pasauliui žinomas kaip „Davoso forumo“ sumanytojas, įkūrėjas ir vadovas. skaityti »

Europos kalbų dieną Lietuvoje skambės poezija

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šią dieną įvairiuose Lietuvos miestuose daugybe kalbų prabils lietuvių poetų eilėraščiai. skaityti »

„Rinkis priekę lietuvišką“ šiemet nustebins net pačius išrankiausius

Nuo debatų aktualia tema, verslo inovacijų, skonio ar mados naujienų, iki pirmosios Lietuvoje šokolado meninių fotografijų ekspozicijos – visa tai laukia parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“. skaityti »

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

„TEDxISM“ konferencijoje – netikėti klausimai apie ateitį

„Nesitikėk to, ko tikiesi“ – tokiu intriguojančiu šūkiu šiemet siekia suvilioti dalyvius idėjų konferencija „TEDxISM“. skaityti »