Tarptautinė konferencija-diskusija „Lietuva po 2020 m. be Europos pinigų – kokie iššūkiai laukia?“

Publikuota: 2017 m. sausio 30 d. pirmadienis
Didėjant neapibrėžtumui pasaulyje, daugės ekonominių iššūkių, kurie neišvengiamai palies mažą ir atvirą Lietuvos ekonomiką. Nors šiuo metu stiprų mūsų ekonomikos pulsą padeda palaikyti Europos Sąjungos (ES) investicinių fondų parama, ne paslaptis, kad po 2020 metų ji ženkliai sumažės. Ar esame tam pasiruošę? Apie tai diskutuoti ir išeičių ieškoti kviečia Lietuvos pramonininkų konfederacija, vasario 2 d. organizuojanti tarptautinę konferenciją-diskusiją „Lietuva po 2020 m. be Europos pinigų – kokie iššūkiai laukia?“.

„Dabartinė situacija pasaulyje išties neramina: matome stiprėjančias dezintegracijos idėjas, susijusias su „Brexit“ Jungtinėje Karalystėje, rinkimais JAV, laukiančiais rinkimais Prancūzijoje, Vokietijoje ir Olandijoje, referendumu Italijoje. Europai nepavyksta suvaldyti pabėgėlių krizės, stiprėja populistinių partijų įtaka, daugėja nesutarimų, kaip skatinti ekonomikos augimą. Jei ES valstybės neras bendros kalbos šiais klausimais, kils rizika, kad ūkio augimas taip ir neįsibėgės, o ES negalavimai užsitęs ar – dar blogiau – virs nauja visuotine krize“, – sako LPK prezidentas Robertas Dargis.

Jo teigimu, Lietuvą šie pokyčiai taip pat neišvengiamai palies, todėl sprendimų turime ieškoti jau dabar: „Didėjant neapibrėžtumui pasaulyje, reikia kalbėtis apie tai, kokius namų darbus turime padaryti, jei norime užsitikrinti tvarų valstybės augimą ir po 2020 metų, kai ES investicijų fondų pinigai, skirti mūsų ekonomikos gyvybingumui palaikyti ir stiprinti, ženkliai sumažės. Ar esame pasiruošę tvariam augimui po 2020 metų?“.

Ateinantys ketveri metai bus labai svarbūs Lietuvai, todėl dabartinei valdžiai reikalingas aiškus planas kaip užtikrinti tvarų šalies ekonomikos augimą. Konferencijoje dalyvausiantis Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis kalbės apie tai, kaip planuojama sustiprinti Lietuvos konkurencingumą, kad galėtume atlaikyti galimus ekonominius smūgius po 2020 metų.

Prasidėjus paskutiniajam ES finansavimo laikotarpiui, verslininkams teks geriau apgalvoti kuriamus verslo planus, todėl Europos ekonomikos tendencijas – 2017 metų prognozes ir tikėtiną scenarijų iki 2020 metų – pristatys SEB grupės vyriausiasis strategas Marius Daheim.

Kaip Europos Komisija, matydama augančias grėsmes Europoje, planuoja kitą finansinį laikotarpį ir finansų paskirstymą įvairioms Bendrijos valstybėms narėms? Politines ir ekonomines tendencijas Europoje ir pasaulyje, darysiančias įtaką ES ekonomikoms, apžvelgs Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius.

Konferencija baigsis interaktyvia diskusija „Būtiniausi darbai iki 2020 m. – kokius sprendimus turime priimti“, kurioje diskutuos ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius, finansų ministras Vilius Šapoka, LPK prezidentas R. Dargis, SEB grupės vyriausiasis strategas M. Daheim, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas A. Pranckevičius. Diskusiją moderuos prof. dr. Ramūnas Vilpišauskas.


Renginio data: Ketvirtadienis, 2017 m. vasario 2 d.
Renginio pradžia: 12:00
Renginio pabaiga: Ketvirtadienis, 2017 m. vasario 2 d.
Renginio vieta: Viešbutis Radisson BLU Hotel Lietuva, BETA salė (Konstitucijos pr. 20, Vilnius)

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Bankai kviečia į finansinio švietimo renginius

Kovo 27 d. prasideda jau tradicine tapusi Europos pinigų savaitė, kurios tikslas – stiprinti finansinio raštingumo žinias, gerinti bei populiarinti finansinį švietimą ypač tarp vaikų ir jaunuolių. skaityti »

Vaikai raginami išmokti taupyti ir užsidirbti

Kovo 27 d.–balandžio 2 d. Lietuvoje ir kitose šalyse minima Vaikų finansinio švietimo savaitė. skaityti »

Moksleiviai vis labiau įsitraukia į verslo skatinimui skirtus renginius

Jau trečius metus iš eilės Lietuvos moksleivius draugėn suburia verslumo skatinimui skirtas renginys „MEKA 2017“. skaityti »

Mokslininkai „Robotiadoje“ nagrinės Visatos klausimus

„Robotiadoje“ pirmą kartą Lietuvoje Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) ir Europos kosmoso agentūros (ESA) mokslininkai kartu bandys atsakyti į klausimą – kokie iššūkiai laukia, norint pažinti Visatą. skaityti »

Lietuva rengiasi prisistatymui parodoje „EXPO 2017“ Kazachstane

Šiandien Vilniuje pristatoma Kazachstane vyksianti pasaulinė paroda „EXPO 2017“. Kartu minimas Lietuvos ir Kazachstano diplomatinių santykių užmezgimo 25-metis. skaityti »

Artėja didžiausia IT paroda „CeBIT 2017“

Kasmet pavasarį Vokietijoje, Hanoveryje, organizuojama tarptautinė informacinių technologijų ir telekomunikacijų paroda „CeBIT“. Šiemet ji vyks kovo 20-24 dienomis. skaityti »

Baltijos šalys draugiškai prisistatys Londono knygų mugėje

Kovo 14-16 dienomis vykstančiame didžiuliame leidybos profesionalų iš viso pasaulio susibūrime Londone Lietuva, Latvija ir Estija toliau vystys trišalio dalyvavimo modelį. skaityti »

Vilniuje viešės Nobelio premijos laureatas

Kovo 14-17 d. Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre vyks 60-oji tarptautinė fizikos ir gamtos mokslų studentų konferencija „Open Readings 2017“. skaityti »

Jungtinis Vilniaus dainorėlių choras kviečia į koncertą

Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir Lietuvos edukologijos universitetas ir įgyvendina bendrą edukacinį projektą – „Dainuoju chore“. skaityti »

Baltarusijos bankas įsigijo Lietuvoje išleistą baltarusišką knygą

Baltarusijos bankas „Belgazprom“, pagarsėjęs savo meninėmis kolekcijomis, šių metų gegužę numato surengti Pranciškaus Skorinos knygų parodą įvairiose šalyse. skaityti »