20 proc. Lietuvos interneto naudotojų pernai susidūrė su saugumo problemomis

Publikuota: 2016 m. vasario 10 d. trečiadienis

Praėjusiais metais 20 proc. lietuvių internete susidūrė su saugumo problemomis: virusais, piktnaudžiavimu asmenine informacija, dėl to kilusiais finansiniais nuostoliais ir netinkamo turinio svetainėmis, kuriose lankėsi jų vaikai. Saugesnio interneto dienos proga Europos Sąjungos statistikos agentūra „Eurostat“ paskelbė apžvalgą, su kokiomis saugumo problemomis susidūrė ES gyventojai skirtingose šalyse 2015 m.

Tyrimo duomenimis, praėjusiais metais 25 proc. europiečių susidūrė su saugumo problemomis, kurios interneto naudotojus stabdė nuo tokios veiklos, kaip apsipirkimas internete (19 proc. respondentų), naudojimasis internetine bankininkyste (18 proc.), ar naršymas internete su mobiliuoju įrenginiu prisijungus prie belaidžio ryšio viešose vietose (13 proc.).

Vertinant skirtingų ES šalių narių gyventojų patirtis, saugiausiai praėjusiais metais jautėsi čekai ir olandai – su saugumo problemomis atitinkamai susidūrė tik 10 proc. ir 11 proc. respondentų. Labiausiai pažeidžiami buvo kroatai (42 proc.), vengrai (39 proc.) bei portugalai (34 proc.).

Pagrindinė saugumo problema, su kuria susidūrė 21 proc. ES interneto naudotojų ir 19 proc. lietuvių, buvo kompiuteriniai virusai ar kitos kenkėjiškos programos. Palyginus tyrimo rezultatus su 2010 m. duomenimis, matyti, kad tokių atvejų mažėjo visose ES šalyse. Pavyzdžiui, 2010 m. tarp lietuvių interneto naudotojų su virusais buvo susidūrę net 34 proc. respondentų.

„Eurostat“ duomenimis, praėjusiais metais galimos saugumo problemos labiausiai nuo apsipirkimo internete stabdė rumunus ir švedus (atitinkamai 35 ir 34 proc. respondentų). Dėl tos pačios priežasties el. bankininkystės daugiausiai atsisakė vokiečiai ir portugalai (27 ir 26 proc.), o naršymo internete su mobiliuoju įrenginiu, prisijungus prie viešo belaidžio interneto – olandai ir mūsų kaimynai latviai (22 ir 21 proc.).

Lietuviai saugumo problemų atžvilgiu buvo santūresni: apsipirkimo internete atsisakė tik 6 proc. respondentų, el. bankininkystės – 4 proc., naršymo mobiliuoju įrenginiu – vos 3 proc.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Vilnius – laimingiausia Europos sostinė

Naujausias Europos Komisijos „Eurostat“ pranešimas skelbia – iš 28 Europos sąjungos sostinių Vilnius yra geriausias miestas ir jame gyvena patys laimingiausi žmonės. skaityti »

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »