2016 m. ketvirtąjį ketvirtį finansinių kenkėjiškų programų aukų skaičius padidėjo 22,49 proc.

Publikuota: 2017 m. sausio 19 d. ketvirtadienis

2016 m. ketvirtąjį ketvirtį naudotojų, kurie susidūrė su pinigus ar vertingą finansinę informaciją vagiančiomis kenkėjiškomis programomis, skaičius pasiekė 319 tūkst., tai 22,49 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2015 m. Išpuolių skaičiaus padidėjimas buvo pastebėtas Juodąjį penktadienį, Kibernetinį pirmadienį ir Kalėdų laikotarpiu.

Švenčių laikotarpis patrauklus ne tik mažmenininkams, kai gerokai padidėja jų produktų paklausa ir pirkėjai ieško puikių pasiūlymų, bet ir nusikaltėliams. Šie nedvejodami ieško naujų galimybių nelegaliai išnaudoti žmones būtent tada, kai naudotojai labiau nei įprastai leidžia pinigus internete.

2016 m. pabaigoje „Kaspersky Lab“ ekspertai pažvelgė į 2014 m. ir 2015 m. švenčių laikotarpio (spalis–gruodis) kibernetinių grėsmių kraštovaizdį. Pagrindinė jų analizės išvada – nusikaltėliai savo kenkėjiškas kampanijas bando susieti su tam tikromis švenčių datomis.

2016 m. švenčių laikotarpio analizė parodė, kad pernykštis sezonas buvo ne išimtis. „Kaspersky Lab“ apsaugos technologijos aptiko išpuolius prieš 22,49 proc. daugiau naudotojų nei tuo pačiu laikotarpiu 2015 m. Tai reiškia, kad po 2014 m. sumažėjimo nusikaltėliai vėl investuoja ir plėtoja kenkėjiškas programas, vagiančias finansinius duomenis, pavyzdžiui, kredito kortelės informaciją ir internetinės bankininkystės prisijungimo duomenis.

Kaip parodė 2016 m. lapkričio išpuolių dinamika, kibernetiniams nusikaltėliams patraukliausia rudens ir žiemos švenčių laikotarpio diena buvo Kibernetinis pirmadienis. 2016 m. lapkritį „Kaspersky Lab“ apsaugos technologijos aptiko akivaizdų užpultų naudotojų skaičiaus šuolį, o lapkričio 28 dieną, Kibernetinį pirmadienį, buvo užpulta dvigubai daugiau naudotojų nei dieną prieš.

Kalbant apie Juodąjį penktadienį ir Kalėdų laikotarpį, schema skiriasi – išpuolių šuolių dinamika pastebima likus vienai ar dviem dienoms iki švenčių. Šie kenkėjiškos veiklos elgsenos skirtumai gali būti aiškinami skirtingu švenčių pobūdžiu. Skirtingai nei Juodasis penktadienis ir Kalėdos, Kibernetinis pirmadienis – tai pardavimo internete diena, todėl nusikaltėliai savo kenkėjiškas kampanijas labiau vykdo šiomis konkrečiomis dienomis.

Nors švenčių laikotarpis jau baigėsi, mes patariame nepamiršti kelių paprastų saugumo taisyklių internete atliekant finansines operacijas.

  • Neatidarykite iš nepažįstamų žmonių gautų nuorodų arba įtartinų draugų į socialinių tinklų svetaines ar elektroniniu paštu atsiųstų nuorodų. Jos gali būti kenkėjiškos.
  • Negalima įvesti savo kreditinės kortelės duomenų nežinomose ar įtartinose svetainėse. Jei svetainėje siūlomi itin viliojami pasiūlymai, ji greičiausiai priklauso nusikaltėliams.
  • Visada prieš įvesdami prisijungimo duomenis ar kitą konfidencialią informaciją du kartus patikrinkite tinklalapį, ar jis yra tikras (atkreipkite dėmesį į URL). Padirbtos svetainės gali atrodyti kaip tikros.
  • Savo įrenginyje įdiekite saugumo sprendimą su technologijomis, skirtomis išvengti finansinių sukčiavimų. Pavyzdžiui, „Safe Money“ (Saugūs pinigai) technologija „Kaspersky Lab“ sprendimuose sukuria saugią visų lygių finansinių sandorių aplinką.

Išsamiai apie 2016 m. švenčių laikotarpio finansines grėsmes skaitykite Securelist.com.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »