2016 m. ketvirtąjį ketvirtį finansinių kenkėjiškų programų aukų skaičius padidėjo 22,49 proc.

Publikuota: 2017 m. sausio 19 d. ketvirtadienis

2016 m. ketvirtąjį ketvirtį naudotojų, kurie susidūrė su pinigus ar vertingą finansinę informaciją vagiančiomis kenkėjiškomis programomis, skaičius pasiekė 319 tūkst., tai 22,49 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2015 m. Išpuolių skaičiaus padidėjimas buvo pastebėtas Juodąjį penktadienį, Kibernetinį pirmadienį ir Kalėdų laikotarpiu.

Švenčių laikotarpis patrauklus ne tik mažmenininkams, kai gerokai padidėja jų produktų paklausa ir pirkėjai ieško puikių pasiūlymų, bet ir nusikaltėliams. Šie nedvejodami ieško naujų galimybių nelegaliai išnaudoti žmones būtent tada, kai naudotojai labiau nei įprastai leidžia pinigus internete.

2016 m. pabaigoje „Kaspersky Lab“ ekspertai pažvelgė į 2014 m. ir 2015 m. švenčių laikotarpio (spalis–gruodis) kibernetinių grėsmių kraštovaizdį. Pagrindinė jų analizės išvada – nusikaltėliai savo kenkėjiškas kampanijas bando susieti su tam tikromis švenčių datomis.

2016 m. švenčių laikotarpio analizė parodė, kad pernykštis sezonas buvo ne išimtis. „Kaspersky Lab“ apsaugos technologijos aptiko išpuolius prieš 22,49 proc. daugiau naudotojų nei tuo pačiu laikotarpiu 2015 m. Tai reiškia, kad po 2014 m. sumažėjimo nusikaltėliai vėl investuoja ir plėtoja kenkėjiškas programas, vagiančias finansinius duomenis, pavyzdžiui, kredito kortelės informaciją ir internetinės bankininkystės prisijungimo duomenis.

Kaip parodė 2016 m. lapkričio išpuolių dinamika, kibernetiniams nusikaltėliams patraukliausia rudens ir žiemos švenčių laikotarpio diena buvo Kibernetinis pirmadienis. 2016 m. lapkritį „Kaspersky Lab“ apsaugos technologijos aptiko akivaizdų užpultų naudotojų skaičiaus šuolį, o lapkričio 28 dieną, Kibernetinį pirmadienį, buvo užpulta dvigubai daugiau naudotojų nei dieną prieš.

Kalbant apie Juodąjį penktadienį ir Kalėdų laikotarpį, schema skiriasi – išpuolių šuolių dinamika pastebima likus vienai ar dviem dienoms iki švenčių. Šie kenkėjiškos veiklos elgsenos skirtumai gali būti aiškinami skirtingu švenčių pobūdžiu. Skirtingai nei Juodasis penktadienis ir Kalėdos, Kibernetinis pirmadienis – tai pardavimo internete diena, todėl nusikaltėliai savo kenkėjiškas kampanijas labiau vykdo šiomis konkrečiomis dienomis.

Nors švenčių laikotarpis jau baigėsi, mes patariame nepamiršti kelių paprastų saugumo taisyklių internete atliekant finansines operacijas.

  • Neatidarykite iš nepažįstamų žmonių gautų nuorodų arba įtartinų draugų į socialinių tinklų svetaines ar elektroniniu paštu atsiųstų nuorodų. Jos gali būti kenkėjiškos.
  • Negalima įvesti savo kreditinės kortelės duomenų nežinomose ar įtartinose svetainėse. Jei svetainėje siūlomi itin viliojami pasiūlymai, ji greičiausiai priklauso nusikaltėliams.
  • Visada prieš įvesdami prisijungimo duomenis ar kitą konfidencialią informaciją du kartus patikrinkite tinklalapį, ar jis yra tikras (atkreipkite dėmesį į URL). Padirbtos svetainės gali atrodyti kaip tikros.
  • Savo įrenginyje įdiekite saugumo sprendimą su technologijomis, skirtomis išvengti finansinių sukčiavimų. Pavyzdžiui, „Safe Money“ (Saugūs pinigai) technologija „Kaspersky Lab“ sprendimuose sukuria saugią visų lygių finansinių sandorių aplinką.

Išsamiai apie 2016 m. švenčių laikotarpio finansines grėsmes skaitykite Securelist.com.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Kaspersky Lab“ pristatė apsaugos priemonę „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams

„Kaspersky Lab“ pristatė saugaus ryšio sprendimą, skirtą „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams šifruoti duomenų srautus. skaityti »

Ką daryti, kad jūsų kompiuteris nereikalautų išpirkos?

Kaip jaustumėtės, jei vieną rytą netektumėte svarbių dokumentų, skaitmeninių nuotraukų, kuriose išsaugotos brangios akimirkos, vaizdo įrašų ? skaityti »

2017 m. pirmąjį ketvirtį išpirkos reikalaujančių virusų skaičius išaugo trigubai

Aptiktų mobiliųjų išpirkos reikalaujančių virusų skaičius pasiekė 218 625 per ketvirtį, palyginti su 61 832 ankstesnį ketvirtį. skaityti »

Daugiausiai nuo „WannaCry“ viruso nukentėjo kompiuteriai su „Windows 7“ operacine sistema

Dviejuose iš trijų kompiuterių, nukentėjusių nuo viruso „WannaCry“ atakos, buvo įdiegta operacinė sistema „Windows 7“ be saugumo sistemos atnaujinimų. skaityti »

„Swift“ atidarė kibernetinių grėsmių informacijos tarnybą

Tarptautinė tarpbankinė mokėjimų informacijos perdavimo ir įgyvendinimo sistema „Swift“ atidarė Informacijos mainų ir analizės centrą, skirtą informuoti „Swift“ tinklo bankus apie paskutines kibernetinio saugumo tendencijas. skaityti »

Būkite budrūs: sukurta nauja viruso „WannaCry“ versija

Pranešama, kad viruso „WannaCry“ kūrėjai išleido naują jo versiją, galinčią apeiti jo plitimą stabdantį domeną. skaityti »

Kibernetiniai nusikaltėliai sukūrė tikrą „darbo biržą“ – išpirkos reikalauti gali bet kas

Nuo viruso „WannaCry“ preliminariai nukentėjo daugiau nei 200 tūkst. kompiuterių, esančių 150 šalyse. skaityti »

Po visą pasaulį paplitęs virusas „WannaCry“ laikinai sustabdytas

Virusą „WannaCry“ laikinai sustabdė Didžiosios Britanijos programuotojas. skaityti »

Duomenys telefone: kokios technologijos apsaugos geriausiai?

Išmanusis telefonas mūsų dienomis yra ne tik susisiekimo, fotografavimo, vaizdo įrašų peržiūroms ar pramogoms skirta priemonė. skaityti »

Kas ketvirtam bankui sunku patikrinti interneto bankininkystės klientų tapatybę

Remiantis naujausios Finansų institucijų saugumo rizikos apklausos rezultatais, 24 proc. viso pasaulio bankų, teikdami skaitmeninės ir internetinės bankininkystės paslaugas, patiria sunkumų identifikuojant savo klientus. skaityti »