2016 m. ketvirtąjį ketvirtį finansinių kenkėjiškų programų aukų skaičius padidėjo 22,49 proc.

Publikuota: 2017 m. sausio 19 d. ketvirtadienis

2016 m. ketvirtąjį ketvirtį naudotojų, kurie susidūrė su pinigus ar vertingą finansinę informaciją vagiančiomis kenkėjiškomis programomis, skaičius pasiekė 319 tūkst., tai 22,49 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2015 m. Išpuolių skaičiaus padidėjimas buvo pastebėtas Juodąjį penktadienį, Kibernetinį pirmadienį ir Kalėdų laikotarpiu.

Švenčių laikotarpis patrauklus ne tik mažmenininkams, kai gerokai padidėja jų produktų paklausa ir pirkėjai ieško puikių pasiūlymų, bet ir nusikaltėliams. Šie nedvejodami ieško naujų galimybių nelegaliai išnaudoti žmones būtent tada, kai naudotojai labiau nei įprastai leidžia pinigus internete.

2016 m. pabaigoje „Kaspersky Lab“ ekspertai pažvelgė į 2014 m. ir 2015 m. švenčių laikotarpio (spalis–gruodis) kibernetinių grėsmių kraštovaizdį. Pagrindinė jų analizės išvada – nusikaltėliai savo kenkėjiškas kampanijas bando susieti su tam tikromis švenčių datomis.

2016 m. švenčių laikotarpio analizė parodė, kad pernykštis sezonas buvo ne išimtis. „Kaspersky Lab“ apsaugos technologijos aptiko išpuolius prieš 22,49 proc. daugiau naudotojų nei tuo pačiu laikotarpiu 2015 m. Tai reiškia, kad po 2014 m. sumažėjimo nusikaltėliai vėl investuoja ir plėtoja kenkėjiškas programas, vagiančias finansinius duomenis, pavyzdžiui, kredito kortelės informaciją ir internetinės bankininkystės prisijungimo duomenis.

Kaip parodė 2016 m. lapkričio išpuolių dinamika, kibernetiniams nusikaltėliams patraukliausia rudens ir žiemos švenčių laikotarpio diena buvo Kibernetinis pirmadienis. 2016 m. lapkritį „Kaspersky Lab“ apsaugos technologijos aptiko akivaizdų užpultų naudotojų skaičiaus šuolį, o lapkričio 28 dieną, Kibernetinį pirmadienį, buvo užpulta dvigubai daugiau naudotojų nei dieną prieš.

Kalbant apie Juodąjį penktadienį ir Kalėdų laikotarpį, schema skiriasi – išpuolių šuolių dinamika pastebima likus vienai ar dviem dienoms iki švenčių. Šie kenkėjiškos veiklos elgsenos skirtumai gali būti aiškinami skirtingu švenčių pobūdžiu. Skirtingai nei Juodasis penktadienis ir Kalėdos, Kibernetinis pirmadienis – tai pardavimo internete diena, todėl nusikaltėliai savo kenkėjiškas kampanijas labiau vykdo šiomis konkrečiomis dienomis.

Nors švenčių laikotarpis jau baigėsi, mes patariame nepamiršti kelių paprastų saugumo taisyklių internete atliekant finansines operacijas.

  • Neatidarykite iš nepažįstamų žmonių gautų nuorodų arba įtartinų draugų į socialinių tinklų svetaines ar elektroniniu paštu atsiųstų nuorodų. Jos gali būti kenkėjiškos.
  • Negalima įvesti savo kreditinės kortelės duomenų nežinomose ar įtartinose svetainėse. Jei svetainėje siūlomi itin viliojami pasiūlymai, ji greičiausiai priklauso nusikaltėliams.
  • Visada prieš įvesdami prisijungimo duomenis ar kitą konfidencialią informaciją du kartus patikrinkite tinklalapį, ar jis yra tikras (atkreipkite dėmesį į URL). Padirbtos svetainės gali atrodyti kaip tikros.
  • Savo įrenginyje įdiekite saugumo sprendimą su technologijomis, skirtomis išvengti finansinių sukčiavimų. Pavyzdžiui, „Safe Money“ (Saugūs pinigai) technologija „Kaspersky Lab“ sprendimuose sukuria saugią visų lygių finansinių sandorių aplinką.

Išsamiai apie 2016 m. švenčių laikotarpio finansines grėsmes skaitykite Securelist.com.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Gemalto“ sustiprins „Samsung Pay“ saugumą

Saugumo sprendimų lyderė „Gemalto“ įdiegs papildomas apsaugos priemones į išmaniuosius telefonus „Samsung Galaxy S8“ skaityti »

Valandų valandos išmaniojo ekrane: kaip išsaugoti sveikas akis?

Vargu ar valandų skaičių, praleistą žiūrint į išmaniojo ekraną, pavyks sumažinti, todėl labai svarbu apsaugoti regėjimą. skaityti »

Lietuviams sunku išsiskirti su nebenaudojamais telefonais

Ekspertai atkreipia dėmesį saugumo dėlei namie esančius nebenaudojamus elektronikos prietaisus reguliariai patikrinti. skaityti »

„American Express“ ir „Visa“ kovos prieš sukčiavimus

„American Express“ ir „Visa“ paskelbė apie bekontakčių operacijų pokyčius, siekiant sustiprinti operacijų apsaugą. skaityti »

Kiekvienas išmaniojo įrenginio naudotojas privalo išmanyti skaitmeninę higieną

Išmaniuosiuose telefonuose, planšetiniuose kompiuteriuose ir kompiuteriuose nuolat didėja saugomos informacijos apimtis, tai kelia riziką dėl prastos naudotojų skaitmeninės higienos. skaityti »

„Windows 10“ palaikys interneto bankininkystės biometrijos sistemą

Didžiosios Britanijos bankas „Lloyds“, bendradarbiaudamas su „Microsoft“, ketina įdiegti veidų ir pirštų atspaudų atpažinimo technologiją interneto bankininkystėje. skaityti »

Kroviklis gali stebėti namus

Sukurtas įrenginys, vienu metu atliekantis elektroninių prietaisų kroviklio ir vaizdo stebėjimo kameros funkcijas. skaityti »

„Mastercard“ įsigijo apsaugos sistemų bendrovę „NuData Security“

Tarptautinė mokėjimo sistema „Mastecard“ įsigijo apsaugos sistemų bendrovę „NuData Security“. skaityti »

Londono oro uoste nebereikės pasų

Londono oro uoste Heathrow pradėta testuoti veidų atpažinimo sistema. skaityti »

Interneto svetainės išsiaiškins robotus nepastebimai

„Google“ paskelbė patobulinusi identifikacijos mechanizmą „reCAPTCHA“, gebantį skirti tikrus interneto naudotojus nuo interneto robotų. skaityti »