2016 m. ketvirtąjį ketvirtį finansinių kenkėjiškų programų aukų skaičius padidėjo 22,49 proc.

Publikuota: 2017 m. sausio 19 d. ketvirtadienis

2016 m. ketvirtąjį ketvirtį naudotojų, kurie susidūrė su pinigus ar vertingą finansinę informaciją vagiančiomis kenkėjiškomis programomis, skaičius pasiekė 319 tūkst., tai 22,49 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2015 m. Išpuolių skaičiaus padidėjimas buvo pastebėtas Juodąjį penktadienį, Kibernetinį pirmadienį ir Kalėdų laikotarpiu.

Švenčių laikotarpis patrauklus ne tik mažmenininkams, kai gerokai padidėja jų produktų paklausa ir pirkėjai ieško puikių pasiūlymų, bet ir nusikaltėliams. Šie nedvejodami ieško naujų galimybių nelegaliai išnaudoti žmones būtent tada, kai naudotojai labiau nei įprastai leidžia pinigus internete.

2016 m. pabaigoje „Kaspersky Lab“ ekspertai pažvelgė į 2014 m. ir 2015 m. švenčių laikotarpio (spalis–gruodis) kibernetinių grėsmių kraštovaizdį. Pagrindinė jų analizės išvada – nusikaltėliai savo kenkėjiškas kampanijas bando susieti su tam tikromis švenčių datomis.

2016 m. švenčių laikotarpio analizė parodė, kad pernykštis sezonas buvo ne išimtis. „Kaspersky Lab“ apsaugos technologijos aptiko išpuolius prieš 22,49 proc. daugiau naudotojų nei tuo pačiu laikotarpiu 2015 m. Tai reiškia, kad po 2014 m. sumažėjimo nusikaltėliai vėl investuoja ir plėtoja kenkėjiškas programas, vagiančias finansinius duomenis, pavyzdžiui, kredito kortelės informaciją ir internetinės bankininkystės prisijungimo duomenis.

Kaip parodė 2016 m. lapkričio išpuolių dinamika, kibernetiniams nusikaltėliams patraukliausia rudens ir žiemos švenčių laikotarpio diena buvo Kibernetinis pirmadienis. 2016 m. lapkritį „Kaspersky Lab“ apsaugos technologijos aptiko akivaizdų užpultų naudotojų skaičiaus šuolį, o lapkričio 28 dieną, Kibernetinį pirmadienį, buvo užpulta dvigubai daugiau naudotojų nei dieną prieš.

Kalbant apie Juodąjį penktadienį ir Kalėdų laikotarpį, schema skiriasi – išpuolių šuolių dinamika pastebima likus vienai ar dviem dienoms iki švenčių. Šie kenkėjiškos veiklos elgsenos skirtumai gali būti aiškinami skirtingu švenčių pobūdžiu. Skirtingai nei Juodasis penktadienis ir Kalėdos, Kibernetinis pirmadienis – tai pardavimo internete diena, todėl nusikaltėliai savo kenkėjiškas kampanijas labiau vykdo šiomis konkrečiomis dienomis.

Nors švenčių laikotarpis jau baigėsi, mes patariame nepamiršti kelių paprastų saugumo taisyklių internete atliekant finansines operacijas.

  • Neatidarykite iš nepažįstamų žmonių gautų nuorodų arba įtartinų draugų į socialinių tinklų svetaines ar elektroniniu paštu atsiųstų nuorodų. Jos gali būti kenkėjiškos.
  • Negalima įvesti savo kreditinės kortelės duomenų nežinomose ar įtartinose svetainėse. Jei svetainėje siūlomi itin viliojami pasiūlymai, ji greičiausiai priklauso nusikaltėliams.
  • Visada prieš įvesdami prisijungimo duomenis ar kitą konfidencialią informaciją du kartus patikrinkite tinklalapį, ar jis yra tikras (atkreipkite dėmesį į URL). Padirbtos svetainės gali atrodyti kaip tikros.
  • Savo įrenginyje įdiekite saugumo sprendimą su technologijomis, skirtomis išvengti finansinių sukčiavimų. Pavyzdžiui, „Safe Money“ (Saugūs pinigai) technologija „Kaspersky Lab“ sprendimuose sukuria saugią visų lygių finansinių sandorių aplinką.

Išsamiai apie 2016 m. švenčių laikotarpio finansines grėsmes skaitykite Securelist.com.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »