Atskleistas reklamjuostėse besislepiantis kenksmingas kodas

Publikuota: 2016 m. gruodžio 7 d. trečiadienis

ESET saugumo tyrėjai atrado naują „Flash Player“ pažeidžiamumus išnaudojantį programų rinkinį „Stegano“, kuris plinta per populiarių internetinių svetainių reklamas. Remiantis grėsmių nustatymo sistemomis, per pastaruosius du mėnesius kenksmingas reklamjuostes („banerius“) matė daugiau nei milijonas vartotojų.

Maždaug nuo šių metų spalio pradžios kibernetiniai nusikaltėliai pradėjo atakuoti „Internet Explorer“ naudotojus, ieškodami jų kompiuteriuose esančių „Flash Player“ pažeidžiamumų. Išnaudodami šias saugumo spragas programišiai stengėsi nuotoliniu būdu atsiųsti ir įdiegti įvairių tipų kenkėjiškas programas.

Kenksmingų programų rinkinys pavadintas „Stegano“ vardu, turint omenyje steganografiją – šifravimo būdą, slepiantį informaciją kituose duomenyse. Būtent šį metodą naudojo programišiai, slėpdami kenksmingą kodą svetainių reklamose.

Pasak ESET saugumo ekspertų, vartotojams pakakdavo atsidaryti internetinę svetainę su kenksminga „Browser Defence“ ar „Boxu“ reklama, kad taptų potencialiu programišių taikiniu. Kenksmingas kodas buvo įterptas tarp paveikslėlio pikselių, tad net nepaspaudus reklamjuostės vartotojų kompiuteriuose buvo ieškoma saugumo spragų.

Pažeistuose kompiuteriuose nuotoliniu būdu buvo diegiami bankininkystės trojanai, užpakalinių durų kenkėjai ir šnipinėjimo programos, taip pat išpirkos reikalaujantys virusai. Programišių atakos išvengė tik tie vartotojai, kurie laiku atnaujina kompiuterio operacinę sistemą ir naudojamas programas, taip pat naudoja patikimą antivirusinę programą.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kibernetinio saugumo srityje Europoje lyderiauja Estija

Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga paskelbė pasaulinį kibernetinio saugumo indeksą. skaityti »

Nori būti saugus – nesidalink savo įrenginiais ir duomenimis

Beveik pusė naudotojų, kurie dalijosi savo duomenimis internete, buvo praradę duomenis iš išmaniųjų telefonų. skaityti »

Naujas virusas puola „Apple“ įrenginius

Neseniai „Fortinet“ aptiko naują virusą „Macransom“, kuris atakuoja tik „Apple“ kompiuterius. skaityti »

Europos Sąjungos verslo bendrovės privalomai turės laikytis naujojo Bendrojo duomenų apsaugos reglamento

Per pastaruosius kelerius metus nutekinama rekordiškai daugiau bendrovių saugomų asmeninių duomenų, Europos Sąjunga ėmėsi veiksmų užtikrinti duomenų saugumui. skaityti »

Lietuvos vadovybė aptarė kibernetinio saugumo klausimus su Slovėnijos prezidentu

Birželio 13 d. LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza ir prezidentė Dalia Grybauskaite susitiko su Slovėnijos prezidentu Borutu Pahoru. skaityti »

Aptiktas grėsmingas kompiuterinis virusas, galintis išjungti net elektros tiekimą

„Industroyer” yra itin pažangi ir labai pavojinga kenkėjiška programa, sukurta perimti ir trikdyti kritinę infrastruktūrą. skaityti »

Lietuvos bankas atliko kibernetines pratybas bankų sektoriuje

Lietuvos bankas savo lėšomis ir pajėgomis pirmasis euro zonoje atliko kibernetines pratybas, kurių metu tikrino mūsų šalies finansų rinkos dalyvių – daugiausia bankų – atsparumą kibernetiniams išpuoliams. skaityti »

Smulkmena, kasmet galinti išgelbėti tūkstančius vaikų

Kaip rodo tarptautinės organizacijos „Dingę Europos vaikai“ duomenys, Europos Sąjungoje kas dvi tris minutes karštąja linija 116000 gaunamas pranešimas apie dingusį vaiką. Lietuvos statistika taip pat nedžiugina, čia kiekvienais metais gaunama apie 2 000 pranešimų dėl dingusių vaikų. skaityti »

Dauguma žmonių dalijasi asmenine informacija internete

Vienas iš penkių žmonių pripažįsta, kad dalijasi slaptais duomenimis su žmonėmis, kurių nelabai gerai pažįsta, ir su visiškai nepažįstamais. skaityti »

„Visa“ pradeda diegti naują saugumo standartą

„Visa“ ruošiasi atnaujinti savo tarnybą „Verified by Visa“. Įdiegta nauja apsaugos sistemos versija „3D Secure 2.0“ užtikrins patogesnį ir saugesnį atsiskaitymo per internetą būdą. skaityti »