Atskleisti šlamštalaiškių siuntėjų darbo principai

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 16 d. antradienis

Šlamštalaiškių siuntimas buvo ir lieka vienas iš stipriausių kibernetinių nusikaltėlių instrumentų – apgauti naudotojai patys perduoda apgavikams konfidencialius duomenis ir atveria prieigą prie savo įrenginių. „Kaspersky Lab“ atskleidžia pagrindinius apgavikų, siunčiančių šlamštalaiškius kaip oficialius žinomų pristatymo tarnybų pranešimus, darbo principus ir pasakoja, kaip neapsigauti.

Kaip rodo bendrovės vidinė statistika, tarp šlamštalaiškių siuntėjų populiariausios yra šios tarptautinės pristatymo bendrovės: DHL, „FedEx“, UPS ir TNT. Jų korporatyvinį stilių, domenus, interneto puslapius ir įvairių pranešimų šablonus apgavikai bando imituoti ir padirbtą laišką apipavidalinti tiksliai iki smulkmenų: nuo turinio iki siuntėjo adreso.

Siekdami atgalinį adresą padaryti maksimaliai „oficialų“, apgavikai kaip siuntėjo vardą naudoja stambių bendrovių siuntimuose dažnai pasitaikančius standartinius žodžius „info“, „service“, „noreply“, „mail“ arba „support“. Kad serverio pavadinimas atrodytų kuo patikimesnis, po ženklo @ nurodomi tikri arba labai į tikrus panašūs bendrovės domenai. Taip naudotojas gali lengvai gauti šlamštalaiškį, išsiųstą iš įtarimo nekeliančio adreso noreply@fedex.com.

Pranešimo tema padirbtuose laiškuose taip pat dažnai atrodo labai tikroviškai. Apgavikai naudojasi tuo, kad žmonės, išsiuntę siuntinį arba jo laukiantys, nerimauja ir iš karto reaguoja į bet kokią vienaip ar kitaip susijusią informaciją. Būtent todėl laiško pavadinime apgavikai paprastai naudoja išsiuntimo ir pristatymo statuso, apmokėjimo patvirtinimo, išsiuntimo stebėjimo temas. Neretai laiško temoje siuntėjai nurodo, kad su asmenine naudotojo sąskaita įvyko tam tikrų problemų.

Savo laiškus apgavikai stengiasi apipavidalinti maksimaliai panašiai į žinomų bendrovių firminį stilių. Pasitelkiamos korporatyvinės spalvos, logotipų imitacijos, tipinės frazės: „Šis laiškas sugeneruotas automatiškai, prašome neatsakinėti“, nuorodos į oficialius bendrovės tinklalapius ir konkretūs atgalinio ryšio duomenys.

Padirbto pranešimo nuo pristatymo tarnybos turinys irgi sukurtas taip, kad naudotojas pagal nurodytą nuorodą įrašytų asmeninius duomenis netikrame puslapyje arba atsiverstų priedą ir į savo kompiuterį įdiegtų kenkėjišką programą. Savo laiškuose šlamštalaiškių siuntėjai naudotojams praneša, kad siunčiant siuntinį įvyko kokia nors klaida arba kad šie turi tik porą dienų atsiimti savo siuntinį. Dažnai apgavikai siuntų siuntėjams „išsiunčia“ sąskaitą prieduose arba primygtinai prašo pereiti pagal nuorodą laiške, kad būtų galima išspręsti problemą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kibernetinio saugumo srityje Europoje lyderiauja Estija

Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga paskelbė pasaulinį kibernetinio saugumo indeksą. skaityti »

Nori būti saugus – nesidalink savo įrenginiais ir duomenimis

Beveik pusė naudotojų, kurie dalijosi savo duomenimis internete, buvo praradę duomenis iš išmaniųjų telefonų. skaityti »

Naujas virusas puola „Apple“ įrenginius

Neseniai „Fortinet“ aptiko naują virusą „Macransom“, kuris atakuoja tik „Apple“ kompiuterius. skaityti »

Europos Sąjungos verslo bendrovės privalomai turės laikytis naujojo Bendrojo duomenų apsaugos reglamento

Per pastaruosius kelerius metus nutekinama rekordiškai daugiau bendrovių saugomų asmeninių duomenų, Europos Sąjunga ėmėsi veiksmų užtikrinti duomenų saugumui. skaityti »

Lietuvos vadovybė aptarė kibernetinio saugumo klausimus su Slovėnijos prezidentu

Birželio 13 d. LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza ir prezidentė Dalia Grybauskaite susitiko su Slovėnijos prezidentu Borutu Pahoru. skaityti »

Aptiktas grėsmingas kompiuterinis virusas, galintis išjungti net elektros tiekimą

„Industroyer” yra itin pažangi ir labai pavojinga kenkėjiška programa, sukurta perimti ir trikdyti kritinę infrastruktūrą. skaityti »

Lietuvos bankas atliko kibernetines pratybas bankų sektoriuje

Lietuvos bankas savo lėšomis ir pajėgomis pirmasis euro zonoje atliko kibernetines pratybas, kurių metu tikrino mūsų šalies finansų rinkos dalyvių – daugiausia bankų – atsparumą kibernetiniams išpuoliams. skaityti »

Smulkmena, kasmet galinti išgelbėti tūkstančius vaikų

Kaip rodo tarptautinės organizacijos „Dingę Europos vaikai“ duomenys, Europos Sąjungoje kas dvi tris minutes karštąja linija 116000 gaunamas pranešimas apie dingusį vaiką. Lietuvos statistika taip pat nedžiugina, čia kiekvienais metais gaunama apie 2 000 pranešimų dėl dingusių vaikų. skaityti »

Dauguma žmonių dalijasi asmenine informacija internete

Vienas iš penkių žmonių pripažįsta, kad dalijasi slaptais duomenimis su žmonėmis, kurių nelabai gerai pažįsta, ir su visiškai nepažįstamais. skaityti »

„Visa“ pradeda diegti naują saugumo standartą

„Visa“ ruošiasi atnaujinti savo tarnybą „Verified by Visa“. Įdiegta nauja apsaugos sistemos versija „3D Secure 2.0“ užtikrins patogesnį ir saugesnį atsiskaitymo per internetą būdą. skaityti »