Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Publikuota: 2017 m. liepos 10 d. pirmadienis

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės (angl. USEUCOM) organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte (Vokietija) prie kurių organizavimo prisidėjo NATO kibernetinės gynybos kompetencijos centras (angl. NATO CCD COE).

„Pasitikėjimas yra raktas į keitimąsi informacija. Šios pratybos sutvirtino dalyvių tarpusavio pasitikėjimą ir pasiryžimą stiprinti kibernetinę gynybą Baltijos regione“, – sakė USEUCOM jungtinio kibernetinio centro direktorius brigados generolas Thomas A. Pugh.

Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza apžvelgdamas pratybas „Baltic Ghost“ pabrėžė, kad „praktinės pratybos su Lietuvos strateginiais partneriais yra ypač naudingos, jų metu išmokstama daug vertingų pamokų“.  

„Baltic Ghost 2017“ pratybas sudarė visa eilė seminarų skirtų kurti, palaikyti ir stiprinti bendradarbiavimą kibernetinio saugumo srityje tarp EUCOM, Baltijos šalių ir atskirų Jungtinių Amerikos  Valstijų (Merilando, Mičigano ir Pensilvanijos), su kuriomis Baltijos šalys yra sudariusios partnerystės susitarimus, nacionalinių gvardijų. Šios pratybos vykdomos pagal JAV Baltųjų Rūmų ir Gynybos departamento tarptautinio bendradarbiavimo kibernetinėje erdvėje  gaires.

Pagrindinis „Baltic Ghost 2017“ pratybų tikslas – stiprinti bendradarbiavimą tarp trijų Baltijos šalių ir Jungtinių Amerikos Valstijų pavojingų kibernetinių incidentų atvejais, kuriems suvaldyti būtini bendri tarptautiniai veiksmai. Pratybos vyko birželio 27-29 dienomis.

„Baltic Ghost“ temos apima: kritinės infrastruktūros gynybą regione, civilinių ir karinių kibernetikos srities organizacijų, kurios kibernetinės krizės atveju remtų viena kitą, identifikavimas, taip pat efektyviausius keitimosi informacija būdus ir priemones. 

 

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »