Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Publikuota: 2017 m. liepos 10 d. pirmadienis

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės (angl. USEUCOM) organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte (Vokietija) prie kurių organizavimo prisidėjo NATO kibernetinės gynybos kompetencijos centras (angl. NATO CCD COE).

„Pasitikėjimas yra raktas į keitimąsi informacija. Šios pratybos sutvirtino dalyvių tarpusavio pasitikėjimą ir pasiryžimą stiprinti kibernetinę gynybą Baltijos regione“, – sakė USEUCOM jungtinio kibernetinio centro direktorius brigados generolas Thomas A. Pugh.

Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza apžvelgdamas pratybas „Baltic Ghost“ pabrėžė, kad „praktinės pratybos su Lietuvos strateginiais partneriais yra ypač naudingos, jų metu išmokstama daug vertingų pamokų“.  

„Baltic Ghost 2017“ pratybas sudarė visa eilė seminarų skirtų kurti, palaikyti ir stiprinti bendradarbiavimą kibernetinio saugumo srityje tarp EUCOM, Baltijos šalių ir atskirų Jungtinių Amerikos  Valstijų (Merilando, Mičigano ir Pensilvanijos), su kuriomis Baltijos šalys yra sudariusios partnerystės susitarimus, nacionalinių gvardijų. Šios pratybos vykdomos pagal JAV Baltųjų Rūmų ir Gynybos departamento tarptautinio bendradarbiavimo kibernetinėje erdvėje  gaires.

Pagrindinis „Baltic Ghost 2017“ pratybų tikslas – stiprinti bendradarbiavimą tarp trijų Baltijos šalių ir Jungtinių Amerikos Valstijų pavojingų kibernetinių incidentų atvejais, kuriems suvaldyti būtini bendri tarptautiniai veiksmai. Pratybos vyko birželio 27-29 dienomis.

„Baltic Ghost“ temos apima: kritinės infrastruktūros gynybą regione, civilinių ir karinių kibernetikos srities organizacijų, kurios kibernetinės krizės atveju remtų viena kitą, identifikavimas, taip pat efektyviausius keitimosi informacija būdus ir priemones. 

 

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Kaspersky Lab“ pristatė apsaugos priemonę „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams

„Kaspersky Lab“ pristatė saugaus ryšio sprendimą, skirtą „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams šifruoti duomenų srautus. skaityti »

Ką daryti, kad jūsų kompiuteris nereikalautų išpirkos?

Kaip jaustumėtės, jei vieną rytą netektumėte svarbių dokumentų, skaitmeninių nuotraukų, kuriose išsaugotos brangios akimirkos, vaizdo įrašų ? skaityti »

2017 m. pirmąjį ketvirtį išpirkos reikalaujančių virusų skaičius išaugo trigubai

Aptiktų mobiliųjų išpirkos reikalaujančių virusų skaičius pasiekė 218 625 per ketvirtį, palyginti su 61 832 ankstesnį ketvirtį. skaityti »

Daugiausiai nuo „WannaCry“ viruso nukentėjo kompiuteriai su „Windows 7“ operacine sistema

Dviejuose iš trijų kompiuterių, nukentėjusių nuo viruso „WannaCry“ atakos, buvo įdiegta operacinė sistema „Windows 7“ be saugumo sistemos atnaujinimų. skaityti »

„Swift“ atidarė kibernetinių grėsmių informacijos tarnybą

Tarptautinė tarpbankinė mokėjimų informacijos perdavimo ir įgyvendinimo sistema „Swift“ atidarė Informacijos mainų ir analizės centrą, skirtą informuoti „Swift“ tinklo bankus apie paskutines kibernetinio saugumo tendencijas. skaityti »

Būkite budrūs: sukurta nauja viruso „WannaCry“ versija

Pranešama, kad viruso „WannaCry“ kūrėjai išleido naują jo versiją, galinčią apeiti jo plitimą stabdantį domeną. skaityti »

Kibernetiniai nusikaltėliai sukūrė tikrą „darbo biržą“ – išpirkos reikalauti gali bet kas

Nuo viruso „WannaCry“ preliminariai nukentėjo daugiau nei 200 tūkst. kompiuterių, esančių 150 šalyse. skaityti »

Po visą pasaulį paplitęs virusas „WannaCry“ laikinai sustabdytas

Virusą „WannaCry“ laikinai sustabdė Didžiosios Britanijos programuotojas. skaityti »

Duomenys telefone: kokios technologijos apsaugos geriausiai?

Išmanusis telefonas mūsų dienomis yra ne tik susisiekimo, fotografavimo, vaizdo įrašų peržiūroms ar pramogoms skirta priemonė. skaityti »

Kas ketvirtam bankui sunku patikrinti interneto bankininkystės klientų tapatybę

Remiantis naujausios Finansų institucijų saugumo rizikos apklausos rezultatais, 24 proc. viso pasaulio bankų, teikdami skaitmeninės ir internetinės bankininkystės paslaugas, patiria sunkumų identifikuojant savo klientus. skaityti »