Dažnėjančios kibernetinės atakos atkreipė ESBO PA dėmesį

Publikuota: 2013 m. liepos 9 d. antradienis

Šiandien Seime vykusioje spaudos konferencijoje naujai išrinkta Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Parlamentinės Asamblėjos (ESBO PA) viceprezidentė Vilija Aleknaitė-Abramikienė atkreipė dėmesį, kad Europos institucijos aktyviai reaguoja į šalių saugumo problemas.

„Šį pavasarį Lietuva patyrė kibernetinę ataką, kuri pademonstravo, kad šiai sričiai reikia kur kas daugiau dėmesio ir lėšų, norint apsaugoti piliečių ir valstybinių institucijų interesus“, – sakė V. Aleknaitė-Abramikienė.

Anot ESBO PA viceprezidentės, Lietuvos delegacijos šioje Parlamentinėje Asamblėjoje nariai aktyviai reagavo į šią problemą. Šiaurės ir Baltijos šalių delegacijų pasitarimo Stokholme (Švedija) metu pasiūlyta įpareigoti Estijos delegaciją parengti specialią rezoliuciją kibernetinio saugumo klausimais.

Pasak V. Aleknaitė-Abramikienės, Estija turi patirties šioje srityje, mat pirmoji patyrė kibernetines atakas, kai 2007 m. nuo kibernetinių atakų nukentėjo kelios Estijos Vyriausybės ir kompanijų internetinės svetainės. Šiuo metu Estijoje veikia NATO kibernetinės gynybos centras.

Estų parengta rezoliucija buvo sėkmingai priimta šių metų birželio 28–liepos 4 dienomis vykusioje ESBO PA sesijoje.

Rezoliucijoje ESBO erdvės šalių vyriausybėms ir parlamentams rekomenduojama kurti vietinius gynybos prieš kibernetines atakas planus, šalys skatinamos bendradarbiauti, keistis informacija. Tam siūloma pasinaudoti privataus sektoriaus ir visuomeninių organizacijų pajėgomis.

Pasak Seimo narės, kibernetinio saugumo tema užima vis svarbesnę vietą Parlamentinės Asamblėjos debatuose, kadangi grėsmės šioje srityje auga, o šalys mokosi į jas reaguoti.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »