ESET pristatė nemokamą įrankį nuo kenkėjo „Crysis“ padarinių

Publikuota: 2016 m. lapkričio 22 d. antradienis

Saugumo sprendimų kūrėja ESET parengė nemokamą dešifravimo įrankį, skirtą išpirkos reikalaujančio kenkėjo „Crysis“ užšifruotiems įrenginiams ir failams gelbėti. Įrankis sukurtas naudojant pagrindinius dešifravimo raktus, kurie neseniai buvo pristatyti forume BleepingComputer.com.

Išpirkos reikalaujančių kenkėjų „Crysis“ šeima, kurią ESET sprendimai nustato kaip „Wind32/Filecoder.Crysis“, iškilo po to, kai iš grėsmių arenos pasitraukė nemažai vargo kėlęs failus šifruojantis „TeslaCrypt“. Plisdama įvairiais kanalais „Crysis“ buvo nustatyta ESET sistemų tūkstančius kartų visame pasaulyje.

Kenksminga programa pasižymi tuo, kad naudoja itin stiprius šifravimo algoritmus ir gali užšifruoti failus stacionariuose, nešiojamuosiuose bei tinkliniuose diskuose. „Crysis“ dažniausiai plinta kaip prisegtas failas šlamštlaiškiuose su dvigubu failo plėtiniu – taip iš pažiūros paprastas dokumentas maskuoja vykdomąjį failą. Taip pat programišiai platina „Crysis“ internetinėse svetainėse, kaip legalių programėlių fiktyvų diegimo failą.

Išpirkos reikalaujantis kenkėjas patekęs į sistemą šifruoja visus failus, net ir neturinčius plėtinio, išskyrus operacinei sistemai reikalingus ir kenksmingų programų failus. „Crysis“ nuotolinio valdymo serveriui perduoda kompiuterio vardą ir užšifruotų failų kiekį, tada darbastalio fone rodo išpirkos reikalaujančią žinutę, dažnu atveju prašant nuo 400 iki 900 eurų.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »