ESET pristatė nemokamą įrankį nuo kenkėjo „Crysis“ padarinių

Publikuota: 2016 m. lapkričio 22 d. antradienis

Saugumo sprendimų kūrėja ESET parengė nemokamą dešifravimo įrankį, skirtą išpirkos reikalaujančio kenkėjo „Crysis“ užšifruotiems įrenginiams ir failams gelbėti. Įrankis sukurtas naudojant pagrindinius dešifravimo raktus, kurie neseniai buvo pristatyti forume BleepingComputer.com.

Išpirkos reikalaujančių kenkėjų „Crysis“ šeima, kurią ESET sprendimai nustato kaip „Wind32/Filecoder.Crysis“, iškilo po to, kai iš grėsmių arenos pasitraukė nemažai vargo kėlęs failus šifruojantis „TeslaCrypt“. Plisdama įvairiais kanalais „Crysis“ buvo nustatyta ESET sistemų tūkstančius kartų visame pasaulyje.

Kenksminga programa pasižymi tuo, kad naudoja itin stiprius šifravimo algoritmus ir gali užšifruoti failus stacionariuose, nešiojamuosiuose bei tinkliniuose diskuose. „Crysis“ dažniausiai plinta kaip prisegtas failas šlamštlaiškiuose su dvigubu failo plėtiniu – taip iš pažiūros paprastas dokumentas maskuoja vykdomąjį failą. Taip pat programišiai platina „Crysis“ internetinėse svetainėse, kaip legalių programėlių fiktyvų diegimo failą.

Išpirkos reikalaujantis kenkėjas patekęs į sistemą šifruoja visus failus, net ir neturinčius plėtinio, išskyrus operacinei sistemai reikalingus ir kenksmingų programų failus. „Crysis“ nuotolinio valdymo serveriui perduoda kompiuterio vardą ir užšifruotų failų kiekį, tada darbastalio fone rodo išpirkos reikalaujančią žinutę, dažnu atveju prašant nuo 400 iki 900 eurų.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„No More Ransom“ iniciatyva: daugiau nei 28 000 iššifruotų įrenginių

Prieš metus, 2016 m. liepos 25 d., Nyderlandų nacionalinė policija, Europolas, „McAfee“ ir „Kaspersky Lab“ pradėjo iniciatyvą „No More Ransom initiative“. skaityti »

Naujas pavojingas bankinis „Trojos“ virusas pasirengęs pulti

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko „NukeBot“ – naują kenkėjišką programą, kuri skirta vogti internetinės bankininkystės klientų duomenis. skaityti »

Dėmesio: plinta apgaulingos SMS žinutės

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba informuoja, kad šiuo metu Lietuvoje plinta SMS pranešimai, kuriais piktavaliai siekia išgauti prisijungimo prie el. bankininkystės duomenis. skaityti »

Darbuotojų identifikacijai po oda įsiuvami lustai

Dvi įmonės jau eksperimentuoja savo darbuotojams po oda įsiūdamos mikroschemas. skaityti »

Ar pildosi 2017 m. saugumo prognozės?

Panašu, kad ekspertai nesuklydo prognozuodami išpirkos reikalaujančių kenkėjų gausą ir kitas saugumo grėsmes šiems metams. skaityti »

„Kaspersky Lab“ švenčia 20 metų jubiliejų

1989 m. jaunas programinės įrangos inžinierius nustatė, kad jo kompiuterį užpuolė nežinomas „Cascade“ virusas. Tas inžinierius – tai Eugenijus Kaspersky. skaityti »

„Mastercard“ investuoja į dirbtinio intelekto technologijas

„Mastercard“ įsigijo dirbtinio intelekto technologijas kuriančią įmonę „Brighterion“. skaityti »

Kibernetinio saugumo taryboje aptartas Nacionalinės kibernetinio saugumo strategijos rengimas

Liepos 12 d. įvyko jau penktasis nuo 2015 m. egzistuojančios Kibernetinio saugumo tarybos, vadovaujamos Tarybos pirmininko – Krašto apsaugos viceministro Edvino Kerzos – posėdis. skaityti »

Socialiniai tinklai darbe – kaip užtikrinti įmonės saugumą?

Remiantis „Cisco“ ataskaita, masinę auditoriją sutraukiantys internetiniai puslapiai, taip pat ir socialiniai tinklai, kelia ženklią grėsmę verslo duomenų saugumui. skaityti »

Interneto bankininkystės saugumo incidentai bankams kainuoja 1,8 mln. JAV dolerių

61 proc. kibernetinio saugumo incidentų, susijusių su internetine bankininkyste, puolamoms institucijoms pridaro papildomų išlaidų, įskaitant duomenų, prekių ženklo ar įmonės reputacijos praradimą, konfidencialios informacijos nutekėjimą ir t. t. skaityti »