ESET pristatė nemokamą įrankį nuo kenkėjo „Crysis“ padarinių

Publikuota: 2016 m. lapkričio 22 d. antradienis

Saugumo sprendimų kūrėja ESET parengė nemokamą dešifravimo įrankį, skirtą išpirkos reikalaujančio kenkėjo „Crysis“ užšifruotiems įrenginiams ir failams gelbėti. Įrankis sukurtas naudojant pagrindinius dešifravimo raktus, kurie neseniai buvo pristatyti forume BleepingComputer.com.

Išpirkos reikalaujančių kenkėjų „Crysis“ šeima, kurią ESET sprendimai nustato kaip „Wind32/Filecoder.Crysis“, iškilo po to, kai iš grėsmių arenos pasitraukė nemažai vargo kėlęs failus šifruojantis „TeslaCrypt“. Plisdama įvairiais kanalais „Crysis“ buvo nustatyta ESET sistemų tūkstančius kartų visame pasaulyje.

Kenksminga programa pasižymi tuo, kad naudoja itin stiprius šifravimo algoritmus ir gali užšifruoti failus stacionariuose, nešiojamuosiuose bei tinkliniuose diskuose. „Crysis“ dažniausiai plinta kaip prisegtas failas šlamštlaiškiuose su dvigubu failo plėtiniu – taip iš pažiūros paprastas dokumentas maskuoja vykdomąjį failą. Taip pat programišiai platina „Crysis“ internetinėse svetainėse, kaip legalių programėlių fiktyvų diegimo failą.

Išpirkos reikalaujantis kenkėjas patekęs į sistemą šifruoja visus failus, net ir neturinčius plėtinio, išskyrus operacinei sistemai reikalingus ir kenksmingų programų failus. „Crysis“ nuotolinio valdymo serveriui perduoda kompiuterio vardą ir užšifruotų failų kiekį, tada darbastalio fone rodo išpirkos reikalaujančią žinutę, dažnu atveju prašant nuo 400 iki 900 eurų.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »