Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Publikuota: 2017 m. birželio 27 d. antradienis

Net paprasčiausia programa gali tapti programišių įrankiu. ESET tyrėjai nustatė, kad populiari ir iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS (angl. Domain Name System, liet. srities vardų struktūra) ir rodyti vartotojams reklamas.

Reklaminis kenkėjas „DNSBirthday“ išplito visame pasaulyje ir daugiausiai buvo užfiksuotas JAV, Ispanijoje, Japonijoje ir Italijoje.

Išties užkrėsta programa „Birthday Reminder“ veikia tinkamai, foniniu režimu, kaip ir buvo suprogramuota, išskyrus nutylimus komponentus, kurie leidžia programai prisirišti prie DNS funkcijų naršyklės programose ir tokiu būdu įterpti nepageidaujamas reklamas į internetinius puslapius.

Pavyzdžiui, vartotojui kas kartą atidarius norimą puslapį, kenkėjas atidaro papildomą naršyklės kortelę su reklama. Kai kuriais atvejais vietoj reklamos vartotojas yra nukreipiamas į kitų kenksmingų programų atsisiuntimo puslapį.

Analizuodami kenkėją tyrėjai nustatė, kad visa jo komunikacija yra susijusi su projektu „RQZTech”. Su šiuo projektu dirbantys programišiai sukūrė specialią gaudyklę, kuri gali nukreipti į alternatyvius DNS serverius, kai tik nustato, kad domeno vardas yra įtrauktas į blokuojamų sąrašą konfigūracijos faile.

„Kenkėjo autoriai įdėjo daug pastangų, kad nebūtų nustatyti, – teigia ESET vyresnysis kenkėjų tyrėjas Marc-Étienne M. Leveillé. – Kenkėjo modulinė architektūra leidžia jį atnaujinti ir pridėti papildomų funkcijų, tad kol kas negalime įvertinti visų  jo galimybių. Įdomu tai, kad komunikacija su kontrolės ir valdymo serveriu yra apsaugota „prisegtu“ viešu raktu (angl. pinned public key).“

ESET tyrėjai jau susisiekė su kompanija OVH, kuri rūpinosi kenkėjo kontrolės ir valdymo serverio bei suktai komunikacijai naudoto DNS serverio hostinimu. Šiuo metu abu serveriai yra išjungti.

Norint išvengti panašių kenkėjų, rekomenduojama naudoti patikimą antivirusinę programą, kuri turi galimybę stebėti interneto maršrutizatoriaus apsaugą ir užkirsti kelią bet kokioms kenksmingoms manipuliacijoms.

Išsami kenkėjo analizė

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„No More Ransom“ iniciatyva: daugiau nei 28 000 iššifruotų įrenginių

Prieš metus, 2016 m. liepos 25 d., Nyderlandų nacionalinė policija, Europolas, „McAfee“ ir „Kaspersky Lab“ pradėjo iniciatyvą „No More Ransom initiative“. skaityti »

Naujas pavojingas bankinis „Trojos“ virusas pasirengęs pulti

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko „NukeBot“ – naują kenkėjišką programą, kuri skirta vogti internetinės bankininkystės klientų duomenis. skaityti »

Dėmesio: plinta apgaulingos SMS žinutės

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba informuoja, kad šiuo metu Lietuvoje plinta SMS pranešimai, kuriais piktavaliai siekia išgauti prisijungimo prie el. bankininkystės duomenis. skaityti »

Darbuotojų identifikacijai po oda įsiuvami lustai

Dvi įmonės jau eksperimentuoja savo darbuotojams po oda įsiūdamos mikroschemas. skaityti »

Ar pildosi 2017 m. saugumo prognozės?

Panašu, kad ekspertai nesuklydo prognozuodami išpirkos reikalaujančių kenkėjų gausą ir kitas saugumo grėsmes šiems metams. skaityti »

„Kaspersky Lab“ švenčia 20 metų jubiliejų

1989 m. jaunas programinės įrangos inžinierius nustatė, kad jo kompiuterį užpuolė nežinomas „Cascade“ virusas. Tas inžinierius – tai Eugenijus Kaspersky. skaityti »

„Mastercard“ investuoja į dirbtinio intelekto technologijas

„Mastercard“ įsigijo dirbtinio intelekto technologijas kuriančią įmonę „Brighterion“. skaityti »

Kibernetinio saugumo taryboje aptartas Nacionalinės kibernetinio saugumo strategijos rengimas

Liepos 12 d. įvyko jau penktasis nuo 2015 m. egzistuojančios Kibernetinio saugumo tarybos, vadovaujamos Tarybos pirmininko – Krašto apsaugos viceministro Edvino Kerzos – posėdis. skaityti »

Socialiniai tinklai darbe – kaip užtikrinti įmonės saugumą?

Remiantis „Cisco“ ataskaita, masinę auditoriją sutraukiantys internetiniai puslapiai, taip pat ir socialiniai tinklai, kelia ženklią grėsmę verslo duomenų saugumui. skaityti »

Interneto bankininkystės saugumo incidentai bankams kainuoja 1,8 mln. JAV dolerių

61 proc. kibernetinio saugumo incidentų, susijusių su internetine bankininkyste, puolamoms institucijoms pridaro papildomų išlaidų, įskaitant duomenų, prekių ženklo ar įmonės reputacijos praradimą, konfidencialios informacijos nutekėjimą ir t. t. skaityti »