Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Publikuota: 2017 m. birželio 27 d. antradienis

Net paprasčiausia programa gali tapti programišių įrankiu. ESET tyrėjai nustatė, kad populiari ir iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS (angl. Domain Name System, liet. srities vardų struktūra) ir rodyti vartotojams reklamas.

Reklaminis kenkėjas „DNSBirthday“ išplito visame pasaulyje ir daugiausiai buvo užfiksuotas JAV, Ispanijoje, Japonijoje ir Italijoje.

Išties užkrėsta programa „Birthday Reminder“ veikia tinkamai, foniniu režimu, kaip ir buvo suprogramuota, išskyrus nutylimus komponentus, kurie leidžia programai prisirišti prie DNS funkcijų naršyklės programose ir tokiu būdu įterpti nepageidaujamas reklamas į internetinius puslapius.

Pavyzdžiui, vartotojui kas kartą atidarius norimą puslapį, kenkėjas atidaro papildomą naršyklės kortelę su reklama. Kai kuriais atvejais vietoj reklamos vartotojas yra nukreipiamas į kitų kenksmingų programų atsisiuntimo puslapį.

Analizuodami kenkėją tyrėjai nustatė, kad visa jo komunikacija yra susijusi su projektu „RQZTech”. Su šiuo projektu dirbantys programišiai sukūrė specialią gaudyklę, kuri gali nukreipti į alternatyvius DNS serverius, kai tik nustato, kad domeno vardas yra įtrauktas į blokuojamų sąrašą konfigūracijos faile.

„Kenkėjo autoriai įdėjo daug pastangų, kad nebūtų nustatyti, – teigia ESET vyresnysis kenkėjų tyrėjas Marc-Étienne M. Leveillé. – Kenkėjo modulinė architektūra leidžia jį atnaujinti ir pridėti papildomų funkcijų, tad kol kas negalime įvertinti visų  jo galimybių. Įdomu tai, kad komunikacija su kontrolės ir valdymo serveriu yra apsaugota „prisegtu“ viešu raktu (angl. pinned public key).“

ESET tyrėjai jau susisiekė su kompanija OVH, kuri rūpinosi kenkėjo kontrolės ir valdymo serverio bei suktai komunikacijai naudoto DNS serverio hostinimu. Šiuo metu abu serveriai yra išjungti.

Norint išvengti panašių kenkėjų, rekomenduojama naudoti patikimą antivirusinę programą, kuri turi galimybę stebėti interneto maršrutizatoriaus apsaugą ir užkirsti kelią bet kokioms kenksmingoms manipuliacijoms.

Išsami kenkėjo analizė

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »