Išnarstyta „Sednit“ šnipinėjimo grupės veikla

Publikuota: 2016 m. lapkričio 3 d. ketvirtadienis

Sukčiavimo el. laiškai, siunčiami Rytų Europos politikoje dalyvaujantiems įtakingiems asmenims, neregėto masto „nulinės dienos“ (zero-day) atakos – visa tai priskiriama garsiai „Sednit“ šnipinėjimo grupei. ESET saugumo tyrėjai išleido trijų dalių analizę apie šių nusikaltėlių veiklą, jų taikinius, metodus bei naudojamus įrankius.

„Sednit“ šnipinėjimo grupė, dar žinoma kitais pavadinimais, kaip „APT28“, „Fancy Bear“ ir „Sofacy“, savo kenksmingą veiklą vykdė nuo 2004 m. Pagrindinis nusikaltėlių tikslas buvo vogti konfidencialius duomenis iš konkrečių aukų.

Remiantis ESET tyrėjų duomenimis, „Sednit“ sukčiavimo kampanijos atakavo daugiau, nei 1000 aukšto lygio asmenų, dalyvaujančių Rytų Europos politikoje, tarp kurių buvo Ukrainos lyderiai, NATO pareigūnai ir Rusijos politiniai disidentai.

Nusikaltėliai, kitaip nei ankstesnės šnipinėjimo grupės, naudojo savo sukurtą įsilaužimo rinkinį ir įvykdė itin daug „nulinės dienos“ (zero-day) atakų. „Sednit“ grupei priskiriamos atakos, su kuriomis susidūrė JAV Demokratinis nacionalinis komitetas, Vokietijos parlamentas ir Prancūzijos televizijos tinklas „TV5Monde“.

„Saugumo ekspertų susidomėjimas šia šnipinėjimo grupe kilo po to, kai per pastaruosius dvejus metus buvo nustatytas įspūdingas kiekis „Sednit“ grupės naudotos programinės įrangos. Šie nusikaltėliai pasižymi tuo, kad naudoja visiškai naujas programas ir technikas, be to, nuolat tobulina savo kenkėjų pirmtaką“, – teigia ESET saugumo žvalgybos komandos atstovas Alexis Dorais-Joncas.

Sukčiavimo atakos buvo vykdomos platinant kenksmingus el. laiškus, siekiant išvilioti aukų el. pašto prisijungimo duomenis. Laiškuose būdavo įterpiamos ne tik kenksmingos nuorodos, vedančios į fiktyvias svetaines, bet ir prisegami užkrėsti failai – nusikaltėliai tam tikslui išnaudojo „Microsoft Office“, „Excel“, „Word“, „Adobe Flash“ ir „Adobe Reader“ pažeidžiamumus.

Įdomu tai, kad didžioji dalis „Sednit“ atakuojamų adresų buvo asmeniniai „Gmail“ el. paštai, kuriuos naudojo įvairių šalių ambasados (Indijos, Irako, Šiaurės Korėjos ir kt.), gynybos ministerijos (Argentinos, Turkijos, Ukrainos ir kt.) ir kitų institucijų atstovai.

ESET sudaryta tyrimo apžvalga „En-Route with Sednit“ sudaryta iš trijų dalių. Pirmoje dalyje saugumo tyrėjai analizuoja, kam buvo skirtos sukčiavimo kampanijos, atakų metodai ir pirmo lygio kenksmingos programos, kurių tikslas buvo atsiųsti kitus kenkėjus. Antroje dalyje apžvelgiama „Sednit“ veikla per pastaruosius dvejus metus, analizuojami šnipinėjimo įrankiai, kurių pagalba nusikaltėliai stebėjo užkrėstus kompiuterius. Paskutinėje apžvalgos dalyje tyrėjai pateikė išsamią informaciją apie kenksmingą programinę įrangą „Downdelph“, su kuria buvo vykdomos „Windows“ „bootkit“ ir „rootkit“ atakos.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„No More Ransom“ iniciatyva: daugiau nei 28 000 iššifruotų įrenginių

Prieš metus, 2016 m. liepos 25 d., Nyderlandų nacionalinė policija, Europolas, „McAfee“ ir „Kaspersky Lab“ pradėjo iniciatyvą „No More Ransom initiative“. skaityti »

Naujas pavojingas bankinis „Trojos“ virusas pasirengęs pulti

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko „NukeBot“ – naują kenkėjišką programą, kuri skirta vogti internetinės bankininkystės klientų duomenis. skaityti »

Dėmesio: plinta apgaulingos SMS žinutės

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba informuoja, kad šiuo metu Lietuvoje plinta SMS pranešimai, kuriais piktavaliai siekia išgauti prisijungimo prie el. bankininkystės duomenis. skaityti »

Darbuotojų identifikacijai po oda įsiuvami lustai

Dvi įmonės jau eksperimentuoja savo darbuotojams po oda įsiūdamos mikroschemas. skaityti »

Ar pildosi 2017 m. saugumo prognozės?

Panašu, kad ekspertai nesuklydo prognozuodami išpirkos reikalaujančių kenkėjų gausą ir kitas saugumo grėsmes šiems metams. skaityti »

„Kaspersky Lab“ švenčia 20 metų jubiliejų

1989 m. jaunas programinės įrangos inžinierius nustatė, kad jo kompiuterį užpuolė nežinomas „Cascade“ virusas. Tas inžinierius – tai Eugenijus Kaspersky. skaityti »

„Mastercard“ investuoja į dirbtinio intelekto technologijas

„Mastercard“ įsigijo dirbtinio intelekto technologijas kuriančią įmonę „Brighterion“. skaityti »

Kibernetinio saugumo taryboje aptartas Nacionalinės kibernetinio saugumo strategijos rengimas

Liepos 12 d. įvyko jau penktasis nuo 2015 m. egzistuojančios Kibernetinio saugumo tarybos, vadovaujamos Tarybos pirmininko – Krašto apsaugos viceministro Edvino Kerzos – posėdis. skaityti »

Socialiniai tinklai darbe – kaip užtikrinti įmonės saugumą?

Remiantis „Cisco“ ataskaita, masinę auditoriją sutraukiantys internetiniai puslapiai, taip pat ir socialiniai tinklai, kelia ženklią grėsmę verslo duomenų saugumui. skaityti »

Interneto bankininkystės saugumo incidentai bankams kainuoja 1,8 mln. JAV dolerių

61 proc. kibernetinio saugumo incidentų, susijusių su internetine bankininkyste, puolamoms institucijoms pridaro papildomų išlaidų, įskaitant duomenų, prekių ženklo ar įmonės reputacijos praradimą, konfidencialios informacijos nutekėjimą ir t. t. skaityti »