Išsiaiškinta, kuriame Europos mieste saugiausia studijuoti

Publikuota: 2014 m. spalio 9 d. ketvirtadienis

Įsibėgėjo mokslo metai ir visi studentai seniai grįžo į savo Alma mater. „Kaspersky Lab“ nutarė išsiaiškinti, ar saugūs miestai, kuriuose įsikūrę garsiausi pasaulio universitetai.

Į apklausą pateko aukštosios mokyklos, kurios yra neabejotinos lyderės nacionaliniu savo šalių lygiu ir užimančios aukščiausias Pasaulio universitetų akademinio reitingo eilutes. Šio reitingo viršūnėje 2014 m. išsidėsčiusios aukštosios mokyklos – tai Harvardo universitetas (nepakeičiamai pirmaujantis sąraše), Kembridžo universitetas (užėmęs penktąją vietą), Šveicarijos Ciuricho aukštoji technikos mokykla (19-a pozicija sąraše), Tokijo universitetas (21-oji vieta) ir Toronto universitetas (išsidėstęs 24-oje sąrašo eilutėje).   

Tačiau palyginus šiuos universitetinius miestus pagal kibernetinių grėsmių skaičių ir užkrėtimo kenkėjiška programine įranga lygį, reitingas apsiverčia tarsi veidrodyje.

Šveicarijos Ciuriche tuo pačiu periodu tinklo ir vietinio užkrėtimo riziką patyrė 27 proc. naudotojų. Toronte, užbaigiančiame pirmaujančių universitetų penketuką, su kibernetinėmis grėsmėmis buvo susidūręs beveik kas penktas naudotojas. O Tokijuje kompiuterinių incidentų skaičius yra du kartus mažesnis: čia 2014 m. užkrėtimo riziką patyrė apie 17 proc. vartotojų.

Ramiausia situacija susiklostė dviejuose Kembridžo universitetuose – Britanijos, to paties pavadinimo universiteto gimtinės, ir Amerikos, priklausančio Bostono miesto aglomeracijai ir esančio faktiškai didžiąja Harvardo universiteto dalimi. Kaip išsiaiškino „Kaspersky Lab“ ekspertai, per pastaruosius 2014 m. mėnesius bendrai 15 proc. Britanijos Kembridžo naudotojų susidūrė su tinklo ir vietinėmis grėsmėmis. Naujajame pasaulyje rodikliai dar žemesni: tik 9 proc. Amerikos Kembridžo naudotojų susidūrė su užkrėtimo internete ar vietinių grėsmių rizika.

„Nedidelis grėsmių skaičius neturi suklaidinti ir sukurti kibernetinės erdvės saugumo iliuzijos. Problema ta, kad kiekvieną dieną bendras kenkėjiškų programų skaičius auga, o jos pačios tampa sudėtingesnės. Apgavikai aktyviai naudoja neuždengtus teisėtos programinės įrangos pažeidžiamumus, apgaudinėja taikydami socialinę inžineriją, vagia asmeninius naudotojų duomenis ir reikalauja pinigų už prieigos prie failo arba viso renginio atkūrimą. Be to, naudotojui pakanka pasigauti vos vieną „Trojos“ virusą – ir jo kompiuterio saugumui bei privataus gyvenimo konfidencialumui gresia pavojus. Būtent todėl mes rekomenduojame taikyti specialius apsaugos sprendimus, galinčius sulaikyti bet kokius užkrėtimus ir užtikrinti vertingų duomenų saugumą“, – aiškina Jurijus Namestnikovas, „Kaspersky Lab“ antivirusų ekspertas.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kibernetinio saugumo srityje Europoje lyderiauja Estija

Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga paskelbė pasaulinį kibernetinio saugumo indeksą. skaityti »

Nori būti saugus – nesidalink savo įrenginiais ir duomenimis

Beveik pusė naudotojų, kurie dalijosi savo duomenimis internete, buvo praradę duomenis iš išmaniųjų telefonų. skaityti »

Naujas virusas puola „Apple“ įrenginius

Neseniai „Fortinet“ aptiko naują virusą „Macransom“, kuris atakuoja tik „Apple“ kompiuterius. skaityti »

Europos Sąjungos verslo bendrovės privalomai turės laikytis naujojo Bendrojo duomenų apsaugos reglamento

Per pastaruosius kelerius metus nutekinama rekordiškai daugiau bendrovių saugomų asmeninių duomenų, Europos Sąjunga ėmėsi veiksmų užtikrinti duomenų saugumui. skaityti »

Lietuvos vadovybė aptarė kibernetinio saugumo klausimus su Slovėnijos prezidentu

Birželio 13 d. LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza ir prezidentė Dalia Grybauskaite susitiko su Slovėnijos prezidentu Borutu Pahoru. skaityti »

Aptiktas grėsmingas kompiuterinis virusas, galintis išjungti net elektros tiekimą

„Industroyer” yra itin pažangi ir labai pavojinga kenkėjiška programa, sukurta perimti ir trikdyti kritinę infrastruktūrą. skaityti »

Lietuvos bankas atliko kibernetines pratybas bankų sektoriuje

Lietuvos bankas savo lėšomis ir pajėgomis pirmasis euro zonoje atliko kibernetines pratybas, kurių metu tikrino mūsų šalies finansų rinkos dalyvių – daugiausia bankų – atsparumą kibernetiniams išpuoliams. skaityti »

Smulkmena, kasmet galinti išgelbėti tūkstančius vaikų

Kaip rodo tarptautinės organizacijos „Dingę Europos vaikai“ duomenys, Europos Sąjungoje kas dvi tris minutes karštąja linija 116000 gaunamas pranešimas apie dingusį vaiką. Lietuvos statistika taip pat nedžiugina, čia kiekvienais metais gaunama apie 2 000 pranešimų dėl dingusių vaikų. skaityti »

Dauguma žmonių dalijasi asmenine informacija internete

Vienas iš penkių žmonių pripažįsta, kad dalijasi slaptais duomenimis su žmonėmis, kurių nelabai gerai pažįsta, ir su visiškai nepažįstamais. skaityti »

„Visa“ pradeda diegti naują saugumo standartą

„Visa“ ruošiasi atnaujinti savo tarnybą „Verified by Visa“. Įdiegta nauja apsaugos sistemos versija „3D Secure 2.0“ užtikrins patogesnį ir saugesnį atsiskaitymo per internetą būdą. skaityti »