Išsiaiškinta, kuriame Europos mieste saugiausia studijuoti

Publikuota: 2014 m. spalio 9 d. ketvirtadienis

Įsibėgėjo mokslo metai ir visi studentai seniai grįžo į savo Alma mater. „Kaspersky Lab“ nutarė išsiaiškinti, ar saugūs miestai, kuriuose įsikūrę garsiausi pasaulio universitetai.

Į apklausą pateko aukštosios mokyklos, kurios yra neabejotinos lyderės nacionaliniu savo šalių lygiu ir užimančios aukščiausias Pasaulio universitetų akademinio reitingo eilutes. Šio reitingo viršūnėje 2014 m. išsidėsčiusios aukštosios mokyklos – tai Harvardo universitetas (nepakeičiamai pirmaujantis sąraše), Kembridžo universitetas (užėmęs penktąją vietą), Šveicarijos Ciuricho aukštoji technikos mokykla (19-a pozicija sąraše), Tokijo universitetas (21-oji vieta) ir Toronto universitetas (išsidėstęs 24-oje sąrašo eilutėje).   

Tačiau palyginus šiuos universitetinius miestus pagal kibernetinių grėsmių skaičių ir užkrėtimo kenkėjiška programine įranga lygį, reitingas apsiverčia tarsi veidrodyje.

Šveicarijos Ciuriche tuo pačiu periodu tinklo ir vietinio užkrėtimo riziką patyrė 27 proc. naudotojų. Toronte, užbaigiančiame pirmaujančių universitetų penketuką, su kibernetinėmis grėsmėmis buvo susidūręs beveik kas penktas naudotojas. O Tokijuje kompiuterinių incidentų skaičius yra du kartus mažesnis: čia 2014 m. užkrėtimo riziką patyrė apie 17 proc. vartotojų.

Ramiausia situacija susiklostė dviejuose Kembridžo universitetuose – Britanijos, to paties pavadinimo universiteto gimtinės, ir Amerikos, priklausančio Bostono miesto aglomeracijai ir esančio faktiškai didžiąja Harvardo universiteto dalimi. Kaip išsiaiškino „Kaspersky Lab“ ekspertai, per pastaruosius 2014 m. mėnesius bendrai 15 proc. Britanijos Kembridžo naudotojų susidūrė su tinklo ir vietinėmis grėsmėmis. Naujajame pasaulyje rodikliai dar žemesni: tik 9 proc. Amerikos Kembridžo naudotojų susidūrė su užkrėtimo internete ar vietinių grėsmių rizika.

„Nedidelis grėsmių skaičius neturi suklaidinti ir sukurti kibernetinės erdvės saugumo iliuzijos. Problema ta, kad kiekvieną dieną bendras kenkėjiškų programų skaičius auga, o jos pačios tampa sudėtingesnės. Apgavikai aktyviai naudoja neuždengtus teisėtos programinės įrangos pažeidžiamumus, apgaudinėja taikydami socialinę inžineriją, vagia asmeninius naudotojų duomenis ir reikalauja pinigų už prieigos prie failo arba viso renginio atkūrimą. Be to, naudotojui pakanka pasigauti vos vieną „Trojos“ virusą – ir jo kompiuterio saugumui bei privataus gyvenimo konfidencialumui gresia pavojus. Būtent todėl mes rekomenduojame taikyti specialius apsaugos sprendimus, galinčius sulaikyti bet kokius užkrėtimus ir užtikrinti vertingų duomenų saugumą“, – aiškina Jurijus Namestnikovas, „Kaspersky Lab“ antivirusų ekspertas.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“ (1)

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gamarue“. skaityti »

Programišiai pergudravo „Google Play“ apsaugos mechanizmus (2)

Aptikta kenkėjiška programa, galinti apeiti programėlių parduotuvės „Google Play“ apsaugos mechanizmus. skaityti »

Sukčiai savo kėslams pasitelkė SEO optimizavimą

Sukčiai pasinaudodami SEO internete platina modifikuotą „Windows Movie Maker“ versiją. skaityti »

Helsinkyje aptarta Lietuvos iniciatyva stiprinti kibernetinės gynybos sritį Europos Sąjungoje

LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza susitikime su Suomijos gynybos ministerijos nuolatiniu sekretoriumi Jukka Juusti aptarė Lietuvos ir Suomijos bendradarbiavimą kibernetinės gynybos srityje, skaityti »

Paskelbta apie grėsmę „Wi-Fi“ tinklams: ką reikia žinoti ir kaip apsisaugoti

Spalio 16 dieną belgų mokslininkas Maty Vanhoefas viešai paskelbė apie belaidžio ryšio (angl. Wi-Fi) saugumo spragą, pavadinimu KRACK (angl. Key Reinstallation AttaCK). Ši WPA2 duomenų šifravimo protokolo apsaugos spraga yra visuose apsaugotuose „Wi-Fi“ tinkluose bei juos naudojančiuose įrenginiuose. skaityti »

Mokslininkai pasiūlė Žemę uždengti milžinišku skydu

Mūsų Visatoje yra daugybė pavojų, nuo kurių žmonija turi išmokti apsisaugoti. Nuolat kalbama apie būtinybę išmokti nukreipti asteroidus, tačiau ir be jų galime sulaukti didžiulės grėsmės iš kosmoso. skaityti »

Saugumo ekspertai iš viso pasaulio kviečiami įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę

„Kaspersky Lab“ paskelbė tarptautinį saugumo konkursą „Capture the Flag“, kurio dalyviams suteikiama galimybė įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę. skaityti »

15 komandų treniruojasi suvaldyti kibernetinius incidentus pratybose „Kibernetinis skydas 2017“

Šių metų spalio 2–4 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose įsikūrusios 15 kibernetinio saugumo specialistų komandų treniruojasi atremti ir suvaldyti kibernetinius incidentus. skaityti »

Lietuvos bankas įspėja apie neteisėtus ir rizikingus investavimo pasiūlymus

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių skundžiasi nukentėję nuo neteisėtai ir nelegaliai veikiančių investavimo bendrovių. skaityti »

Pirštų atspaudų nuskaitymas – tik gavus sutikimą

Technologijoms sparčiai žengiant į priekį ir populiarėjant tapatybės nustatymui pagal pirštų atspaudus, teisininkai pataria atkreipti ypatingą dėmesį į asmens duomenų apsaugą. skaityti »