Išsiaiškinta, kuriame Europos mieste saugiausia studijuoti

Publikuota: 2014 m. spalio 9 d. ketvirtadienis

Įsibėgėjo mokslo metai ir visi studentai seniai grįžo į savo Alma mater. „Kaspersky Lab“ nutarė išsiaiškinti, ar saugūs miestai, kuriuose įsikūrę garsiausi pasaulio universitetai.

Į apklausą pateko aukštosios mokyklos, kurios yra neabejotinos lyderės nacionaliniu savo šalių lygiu ir užimančios aukščiausias Pasaulio universitetų akademinio reitingo eilutes. Šio reitingo viršūnėje 2014 m. išsidėsčiusios aukštosios mokyklos – tai Harvardo universitetas (nepakeičiamai pirmaujantis sąraše), Kembridžo universitetas (užėmęs penktąją vietą), Šveicarijos Ciuricho aukštoji technikos mokykla (19-a pozicija sąraše), Tokijo universitetas (21-oji vieta) ir Toronto universitetas (išsidėstęs 24-oje sąrašo eilutėje).   

Tačiau palyginus šiuos universitetinius miestus pagal kibernetinių grėsmių skaičių ir užkrėtimo kenkėjiška programine įranga lygį, reitingas apsiverčia tarsi veidrodyje.

Šveicarijos Ciuriche tuo pačiu periodu tinklo ir vietinio užkrėtimo riziką patyrė 27 proc. naudotojų. Toronte, užbaigiančiame pirmaujančių universitetų penketuką, su kibernetinėmis grėsmėmis buvo susidūręs beveik kas penktas naudotojas. O Tokijuje kompiuterinių incidentų skaičius yra du kartus mažesnis: čia 2014 m. užkrėtimo riziką patyrė apie 17 proc. vartotojų.

Ramiausia situacija susiklostė dviejuose Kembridžo universitetuose – Britanijos, to paties pavadinimo universiteto gimtinės, ir Amerikos, priklausančio Bostono miesto aglomeracijai ir esančio faktiškai didžiąja Harvardo universiteto dalimi. Kaip išsiaiškino „Kaspersky Lab“ ekspertai, per pastaruosius 2014 m. mėnesius bendrai 15 proc. Britanijos Kembridžo naudotojų susidūrė su tinklo ir vietinėmis grėsmėmis. Naujajame pasaulyje rodikliai dar žemesni: tik 9 proc. Amerikos Kembridžo naudotojų susidūrė su užkrėtimo internete ar vietinių grėsmių rizika.

„Nedidelis grėsmių skaičius neturi suklaidinti ir sukurti kibernetinės erdvės saugumo iliuzijos. Problema ta, kad kiekvieną dieną bendras kenkėjiškų programų skaičius auga, o jos pačios tampa sudėtingesnės. Apgavikai aktyviai naudoja neuždengtus teisėtos programinės įrangos pažeidžiamumus, apgaudinėja taikydami socialinę inžineriją, vagia asmeninius naudotojų duomenis ir reikalauja pinigų už prieigos prie failo arba viso renginio atkūrimą. Be to, naudotojui pakanka pasigauti vos vieną „Trojos“ virusą – ir jo kompiuterio saugumui bei privataus gyvenimo konfidencialumui gresia pavojus. Būtent todėl mes rekomenduojame taikyti specialius apsaugos sprendimus, galinčius sulaikyti bet kokius užkrėtimus ir užtikrinti vertingų duomenų saugumą“, – aiškina Jurijus Namestnikovas, „Kaspersky Lab“ antivirusų ekspertas.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„No More Ransom“ iniciatyva: daugiau nei 28 000 iššifruotų įrenginių

Prieš metus, 2016 m. liepos 25 d., Nyderlandų nacionalinė policija, Europolas, „McAfee“ ir „Kaspersky Lab“ pradėjo iniciatyvą „No More Ransom initiative“. skaityti »

Naujas pavojingas bankinis „Trojos“ virusas pasirengęs pulti

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko „NukeBot“ – naują kenkėjišką programą, kuri skirta vogti internetinės bankininkystės klientų duomenis. skaityti »

Dėmesio: plinta apgaulingos SMS žinutės

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba informuoja, kad šiuo metu Lietuvoje plinta SMS pranešimai, kuriais piktavaliai siekia išgauti prisijungimo prie el. bankininkystės duomenis. skaityti »

Darbuotojų identifikacijai po oda įsiuvami lustai

Dvi įmonės jau eksperimentuoja savo darbuotojams po oda įsiūdamos mikroschemas. skaityti »

Ar pildosi 2017 m. saugumo prognozės?

Panašu, kad ekspertai nesuklydo prognozuodami išpirkos reikalaujančių kenkėjų gausą ir kitas saugumo grėsmes šiems metams. skaityti »

„Kaspersky Lab“ švenčia 20 metų jubiliejų

1989 m. jaunas programinės įrangos inžinierius nustatė, kad jo kompiuterį užpuolė nežinomas „Cascade“ virusas. Tas inžinierius – tai Eugenijus Kaspersky. skaityti »

„Mastercard“ investuoja į dirbtinio intelekto technologijas

„Mastercard“ įsigijo dirbtinio intelekto technologijas kuriančią įmonę „Brighterion“. skaityti »

Kibernetinio saugumo taryboje aptartas Nacionalinės kibernetinio saugumo strategijos rengimas

Liepos 12 d. įvyko jau penktasis nuo 2015 m. egzistuojančios Kibernetinio saugumo tarybos, vadovaujamos Tarybos pirmininko – Krašto apsaugos viceministro Edvino Kerzos – posėdis. skaityti »

Socialiniai tinklai darbe – kaip užtikrinti įmonės saugumą?

Remiantis „Cisco“ ataskaita, masinę auditoriją sutraukiantys internetiniai puslapiai, taip pat ir socialiniai tinklai, kelia ženklią grėsmę verslo duomenų saugumui. skaityti »

Interneto bankininkystės saugumo incidentai bankams kainuoja 1,8 mln. JAV dolerių

61 proc. kibernetinio saugumo incidentų, susijusių su internetine bankininkyste, puolamoms institucijoms pridaro papildomų išlaidų, įskaitant duomenų, prekių ženklo ar įmonės reputacijos praradimą, konfidencialios informacijos nutekėjimą ir t. t. skaityti »