Juodasis penktadienis: kaip saugiai apsipirkti internete?

Publikuota: 2016 m. lapkričio 25 d. penktadienis

Šis juodasis penktadienis pretenduoja tapti istoriniu – „Deloitte“ analitikai prognozuoja, kad šiemet pirkėjai internetinėse parduotuvėse išleis tiek pat, kiek ir tradicinėse parduotuvėse, o visų šventinių išpardavimų pajamos sieks 1 trilijoną dolerių. Taip pat tai reiškia, kad milijonai pavedimų internete gali tapti kibernetinių nusikaltėlių taikiniu. Saugumo ekspertai pataria, kaip saugiai apsipirkti internete ir netapti sukčių auka.

Pirmiausia, saugumo specialistai pataria apsaugoti savo įrenginius, su kuriais naršoma internete – kompiuterius ir išmaniuosius telefonus. Jų operacinės sistemos ir dažniausiai naudojamos programos turi būti laiku atnaujintos, kad kilusiomis saugumo spragomis nepasinaudotų programišiai. Taip pat patariama naudoti pažangią antivirusinę programą, saugančią nuo kenksmingų programų, įsilaužimų ir fiktyvių interneto svetainių keliamos žalos.

Gerų pasiūlymų ieškantiems pirkėjams rekomenduojama būti atidesniems ir neužkibti ant sukčių kabliuko: jei pasiūlymas atrodo pernelyg gerai, kad būtų realus, didelė tikimybė, kad tai yra apgaulė. Ypač atsargesniems reikėtų būti socialiniuose tinkluose, kur plinta fiktyvių internetinių parduotuvių reklamos ir neįtikėtini pasiūlymai.

Tačiau ir žinomos parduotuvės gali sulaukti kibernetinių nusikaltėlių dėmesio – vartotojai vis dažniau suviliojami fiktyvių, žinomus prekių ženklus naudojančių el. parduotuvių, kurių tikslas – apgaule išvilioti pirkėjų asmeninius ir mokėjimo kortelių duomenis. Tokiu atveju patariama atidžiau tikrinti internetinės parduotuvės adresą, ar jis sutampa su oficialaus gamintojo ar pardavėjo puslapiu, taip pat rekomenduojama adresą vesti ranka, o ne spausti internete rastą ar el. paštu gautą nuorodą.

Kaip papildomą apsaugos priemonę galima pasitelkti banko SMS žinučių pranešimus, informuojančius apie įvykusius mokėjimus iš vartotojo sąskaitos. Taip pat pirkėjams pravartu nuolat tikrinti savo sąskaitas, ar nemokėjo už pirkinius, kurių net nesirinko. Kai kurios el. parduotuvės atsiskaitant už pirkinį siūlo išsaugoti kreditinės kortelės duomenis kitam sandoriui – tačiau tai nėra saugu, ypač, jei el. parduotuvė susidurtų su programišių ataka.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kibernetinių grėsmių plėtros tendencijos Baltijos šalyse

Analizuodami balandžio mėn. kibernetinių grėsmių statistiką „Kaspersky Lab“ ekspertai priėjo išvadą, kad tarp visų Baltijos šalių blogiausia situacija yra Lietuvoje. skaityti »

„Kaspersky Lab“ patarimai: saugiai įkrauname išmanųjį telefoną

„Kaspersky Lab“ ekspertai apibendrina pagrindines saugaus išmaniojo telefono įkrovimo taisykles. skaityti »

Ugo Čavesas „tarnauja“ sukčiams

Po gana ženklaus siunčiamo šlamšto kiekio augimo vasarį pirmąjį pavasario mėnesį jo apimtis stabilizavosi ties 70,1 proc. riba. Tačiau dėl to vartotojai nenudžiugo – kenkėjiškų priedų dalis nelauktoje elektroninėje korespondencijoje gerokai padidėjo ir pasiekė 4 proc. skaityti »

„Kaspersky Lab“ ekspertai pataria, kaip saugotis „Bitcoin“ sukčių

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko dvi „Skype“ sparčiai plintančias kampanijas – pasitelkę socialinės inžinerijos metodus sukčiai vilioja vartotojus atversti nuorodą. Kenkėjiškoms nuorodoms siųsti naudojamos pavogtos arba specialiai sukurtos „Skype“ sąskaitos, o galutinis vienos iš kampanijų tikslas – apgavikiškas virtualiosios „Bitcoin“ valiutos generavimas. skaityti »

Per „Skype“ plintantis virusas priverčia rinkti virtualius pinigus

Pastaruoju metu per pokalbių programą „Skype“ sparčiai plinta virusas, kuris užkrėstus kompiuterius paverčia virtualių pinigų bitkoinų (bitcoin) rinkėjais. Daugiausiai užkrėstų kompiuterių yra Italijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Kosta Rikoje, Ispanijoje, Vokietijoje. skaityti »

Sukurta programėlė, apsauganti nuo grėsmių socialiniame tinkle „Facebook“

Pasaulinė saugumo sprendimų kūrėja ESET sukūrė apsaugai nuo kenkėjiško turinio skirtą įrankį – programėlę „ESET Social Media Scanner“, kuri leidžia sumažinti grėsmių tikimybę socialiniame tinkle „Facebook“. skaityti »

SMS žinutėmis plinta virusas

Lietuvos telekomunikacijų bendrovės pataria neatidarinėti SMS žinutėse gautų neaiškių nuorodų, nes jose gali būti paslėptas virusas. skaityti »

Programinės įrangos „piratavimas“ vartotojams ir verslui kainuoja milijardus valandų ir lėšų

„Microsoft“ užsakymu „International Data Center“ (IDC) atliko pasaulinį „piratinės“ programinės įrangos tyrimą ir nustatė, kad vartotojai siųsdamiesi „piratines“ kompiuterių programas turi 33 proc. tikimybę užkrėsti savo kompiuterius virusais ir kenkėjiškomis programomis. skaityti »

„Kaspersky Lab“ patarimai, kaip apsaugoti vaikus nuo virtualaus teroro

Anksčiau vaikai ginčydavosi žaidimo aikštelėse, o dabar šie ginčai persikėlė į virtualią erdvę, pavyzdžiui, į „Facebook“. Nerimą kelianti statistika rodo, kad kas penktas paauglys (21,9 proc.) buvo patyręs virtualų terorą – kibernetines patyčias. skaityti »

Buvo įsilaužta į KTU duomenų bazę, paviešinta informacija

Naujienų portalas Delfi.lt, kuris remiasi neprisistačiusio skaitytojo ir portalo cyberwarnernews.info informacija, teigia, jog šią savaitę buvo įsilaužtą į Kauno Technologijos Universiteto Karjeros centro duomenų bazę. Įsilaužėliams pavykto pavogti studentų prisijungimų duomenis. skaityti »