Kalėdinis apsipirkimas realiuoju laiku: paprasta ir saugu

Publikuota: 2012 m. gruodžio 12 d. trečiadienis

Prieš Kalėdas gerokai pagyvėja internetinių parduotuvių pardavimai. Ir tai savo ruožtu sukelia didžiulį kibernetinių nusikaltėlių susidomėjimą. „Kaspersky Lab“ vartotojams parengė kelis patarimus, kurie padės maloniai ir saugiai apsipirkti realiuoju laiku.

1. Venkite neaiškių sandorių

Internetinės parduotuvės dažnai siūlo sutaupyti. Tačiau būkite budrūs, jei pasiūlymas atrodo neįtikėtinai pelningas. Pirkite tik patikrintose parduotuvėse. Prieš pervesdami pinigus vienai ar kitai parduotuvei skaitykite klientų atsiliepimus.

2. Išmokite atskirti netikrus tinklalapius

Neretai kenkėjai sukuria netikras internetines parduotuves, kurių tinklalapiai labai panašūs į tikruosius. Visada tikrinkite kontaktinę pardavėjo informaciją. Patikimos parduotuvės apie save teikia išsamią informaciją, taip pat detaliai aprašo visas pirkimo taisykles ir sąlygas. Be to, jos rūpinasi savo klientų duomenų apsauga. Venkite tinklalapių, kurių ekrane atsirandančiuose languose nuolat prašoma Jūsų kreditinės kortelės duomenų.

3. Saugokite asmeninę informaciją

Atminkite, kad iki apmokėjimo momento ir pirkinio pristatymo apiforminimo iš Jūsų neturi reikalauti išsamios asmeninės informacijos.

4. Rinkitės apsaugotus puslapius

Visada stebėkite, kad tinklalapis, kuriame apsiperkate, suteiktų saugų prisijungimą, žymimą trumpiniu „https“ internetinio adreso pradžioje. Taip pat stenkitės apsipirkti iš savo apsaugoto namų kompiuterio, o ne iš bendro naudojimo kompiuterio.

5. Apsaugokite kompiuterį

Išėjimas į internetą per specialiomis programomis neapsaugotą kompiuterį – rizikingas sumanymas, o apsipirkimas – beveik beprotystė, nes rizikuojate prarasti pinigus. Saugiausia pasitelkti „Internet Security“ sprendimus. Kaspersky Internet Security 2013 realizuojama funkcija „Saugūs mokėjimai“, suteikianti ypatingą apsaugą taikant internetinės bankininkystės ir įvairias mokėjimo sistemas.

6. Naudokite specialias mokėjimo korteles

Įsigykite specialią mokėjimo kortelę apsipirkti internete ir joje laikykite tik tiek pinigų, kiek artimiausiu metu planuojate išleisti. Jei kenkėjai vis dėlto gaus prieigą prie Jūsų duomenų, praradimas nebus labai didelis.

7. Rinkitės patikimus slaptažodžius

Didelė vartotojų dalis skirtingiems resursams realiuoju laiku naudoja vienodus prieigos slaptažodžius ir taip palengvina kenkėjų užduotį. Pirma, nenaudokite vieno slaptažodžio daugiau nei vienam resursui. Antra, tokie slaptažodžiai kaip 123456, qwerty arba abc123 yra visiškai beprasmiški, nes lengvai atspėjami. Taigi rinkitės sudėtingesnius slaptažodžius.

8. Saugokite sąskaitas

Saugokite visas sąskaitas ir dokumentus, patvirtinančius Jūsų pirkinių gavimą. Jei pardavėjas jų nesiunčia atskirai, darykite ekrano nuotraukas.

9. Naudokitės galimybe grąžinti pirkinį

Apsipirkdami internete Jūs pasikliaujate pardavėjo sąžiningumu ir tikitės, kad produkto kokybė atitiks žadėtąją. Internetinės parduotuvės suteikia galimybę grąžinti prekę. Naudokitės ja, jei esate nepatenkinti preke.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »