„Kasperskio laboratorija“ atsekė virusą „Flame“

Publikuota: 2012 m. gegužės 29 d. antradienis

„Kasperskio laboratorija“ (KL) atsekė turbūt sudėtingiausią virusą „Flame“, veikusį Artimųjų Rytų šalyse, pranešama bendrovės tinklaraštyje.

„Flame“ sudaro atakos organizavimo instrumentų rinkinys. Be pagrindinio Trojos arklio, jį sudaro apie 20 įkraunamų modulių, išplečiančių viruso funkcionalumą. Kaip sakė antivirusinės bendrovės atstovas, Trojos arklys aukų kompiuteriams nepadarė jokios žalos, bet rinko elektroninį susirašinėjimą, dokumentus, informaciją apie tinklo aplinką ir t. t.

Kaip pažymima bendrovės ataskaitoje, pagal daugelį charakteristikų virusas „Flame“ panašus į „Duqu“ ir „Stuxnet“, atakavusius Irano branduolinės programos sistemas. Tačiau „Flame“ veikė ne tik Irane, bet ir Izraelio teritorijoje, Palestinoje, Sudane, Sirijoje, Libane, Saudo Arabijoje, Egipte ir  kitose šalyse.

Ši kenkėjiška programa nesiekė atakuoti būtent energetikos sistemų, pabrėžia kompanija. Virusas užkrėsdavo ir paprastų vartotojų, ir švietimo įstaigų, ir valstybinių institucijų kompiuterius.

Iš viso „Flame“ užkrėtė daugiau kaip 600 „tikslų“, praneša antivirusinės bendrovės atstovas, tačiau nepatikslino, ar kalbama apie 600 organizacijų, ar atskirus kompiuterius. KL įtarė, kad su viruso sukūrimu susijusi kokios nors šalies valdžia. Mat šis Trojos arklys labai sudėtingas – jo negalėjo sukurti nepriklausomi programišiai. Be to, jame nėra banko duomenų vagystės funkcijos. Kuri valstybė konkrečiai atsakinga už viruso platinimą, neišsiaiškinta.

Greičiausiai „Flame“ pradėtas siuntinėti 2010-ųjų rugpjūtį, tačiau visai įmanoma, kad jis veikė ir dar anksčiau. Šiuo metu pasaulyje aktyvūs keli viruso valdymo serveriai, praneša KL.

Virusas „Stuxnet“ 2010 ir 2011 metais atakavo Irano kompiuterių sistemas. 2011-ųjų rudenį Irano valdžia pranešė susidorojusi su virusu „Duqu“, viruso „Stuxnet“ palikuonimi. „Kasperskio laboratorijos“ ekspertai sugebėjo atpažinti programavimo kalbą, kuria parašytas Trojos arklio „Dugu“ kodo fragmentas, panaudotas atakuojant Irano branduolinius objektus. Kaltininkai nerasti.

 

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gama... skaityti »

Nustatyti du nauji išpirkos reikalaujantys kenkėjai

Panašu, kad saugumo ekspertų prognozės 2017-iesiems metams pradeda pildytis – išpirkos reikalaujančių kenkėjų armiją papildė dar dvi naujos kenksmingos programos „Spora“ ir „Marlboro“. skaityti »

2016 m. ketvirtąjį ketvirtį finansinių kenkėjiškų programų aukų skaičius padidėjo 22,49 proc.

2016 m. ketvirtąjį ketvirtį naudotojų, kurie susidūrė su pinigus ar vertingą finansinę informaciją vagiančiomis kenkėjiškomis programomis, skaičius pasiekė 319 tūkst., tai 22,49 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2015 m. skaityti »

Per 2016 metus RRT gavo 842 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

Per 2016 m. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija gavo 842 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. skaityti »

Populiariausi 2016-ųjų slaptažodžiai

Retas žmogus sugeba įsiminti 10 unikalių slaptažodžių, todėl dažniausiai renkasi lengvai prisimenamų ženklų rinkinį. skaityti »

Prastas slaptažodis – kaip paliktos atviros durys

Viso pasaulio interneto naudotojai dar turi išmokti naudotis slaptažodžiais skaityti »

Nauja apgaulė „WhatsApp“ – siūlo nemokamą internetą be „Wi-Fi“

Saugumo ekspertai perspėja, kad pastaruoju metu daugėja sukčiavimo atvejų populiarioje susirašinėjimo programėlėje „WhatsApp“. skaityti »

Daiktų interneto keliamų pavojų leis išvengti tam tikros taisyklės

Vienu iš didžiausių kibernetinių grėsmių sulauksiančių taikinių šiais metais saugumo ekspertai nurodė sparčiai populiarėjančius daiktų interneto įrenginius. skaityti »

Nustatytas naujas kenkėjo „KillDisk“ variantas, šifruojantis „Linux“ įrenginius

Nustatytas naujas kenkėjo „KillDisk“ variantas, siejamas su pagarsėjusia programišių grupuote „BlackEnergy“, kuri 2015 m. pabaigoje rengė išpuolius prieš Ukrainos žiniasklaidos organizacijas ir elektros energiją tiekiančias įmones. skaityti »

Keturios įmonės iš dešimties nežino, kaip apsisaugoti nuo „DDoS“

„Kaspersky Lab“ atliktas tyrimas nustatė, kad verslo įmonės nėra pasirengusios apsisaugoti nuo „DDoS“ išpuolių. skaityti »

CERT-LT įspėja apie suklastotus elektroninius pranešimus

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) įspėja, kad pastaruoju metu itin padaugėjo suklastotų elektroninių pranešimų (angl. phishing). skaityti »