„Kaspersky Lab“ – apie užkrėtimo realiuoju laiku būdus

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 4 d. ketvirtadienis

Prasidėjus naujiems mokslo metams „Kaspersky Lab“ specialistai nutarė priminti, kad saugi veikla virtualiame pasaulyje tokia pat svarbi kaip ir realiame. Daugelis girdėjo apie kenkėjiškus resursus realiuoju laiku, į kuriuos lengva patekti naršant internete, tačiau ne visi naudotojai žino apie užkrėtimo būdus, dar mažiau suvokia, kaip lengvai tai įvyksta. „Kaspersky Lab“ specialistai parengė dažniausiai pasitaikančių apgavikų visame pasaulyje vykdomų atakų apžvalgą.

Tinklo grėsmės įvairios ir dažnai neaiškios paprastiems naudotojams. Kiekvienas jų gali nepastebimai pasigauti išpirkų reikalautoją „Gimemo“ arba „Foreign“, tapti viruso „Andromeda“ dalimi, prarasti pinigus iš savo banko sąskaitos dėl „Trojos“ virusų „ZeuS/Zbot“ arba sukompromituoti savo slaptažodžius dėl šnipo „Fareit“. Daugeliu atvejų į kompiuterį įkraunama ir įdiegiama kenkėjiška programa, nors yra išimčių, kai taikomas apgavikų įkrautas HTML kodas.

Atakai pradėti užtenka, kad vartotojas pereitų į pavojingą resursą – tada iškart pradedama įkrauti kenkėjišką programą. Būtent šiam tikslui dažnai taikomi šlamštalaiškiai, SMS žinutės arba pasitelkiami socialiniai tinklai, kartais apgavikai savo tinklalapį iškelia į pirmuosius naršyklių puslapius. Alternatyvus būdas – įsilaužimas į populiarų teisėtą resursą arba reklaminius skydelius.

Virusas įkraunamas ir įdiegiamas dviem būdais. Pirmasis – paslėptas įkrovimas taikant naudotojo programinės įrangos pažeidžiamumus, pavyzdžiui, „Java“. Tam tikslui kibernetiniai nusikaltėliai panaudoja visą eksploitų tokių kaip „Blackhole“, rinkinį. Taip užkrėsto tinklalapio lankytojas gali nepastebėti įdiegimo proceso – jokių indikatorių paprastai neatsiranda. Antrasis – socialinės inžinerijos metodų taikymas, kad suklaidintas vartotojas pats įkrautų ir įdiegtų kenkėjišką programą, maskuojamą kaip „flash grotuvo atnaujinimai“ arba kitos populiarios programinės įrangos.

Įdiegta kenkėjiška programa gauna veiksmų laisvę. Dažniausiai apgavikų tikslas – pavogti mokėjimo informaciją arba kitus konfidencialius duomenis, kad užkrėstą kompiuterį galėtų prijungti prie kompiuterių zombių tinklo.

„Daugelis naudotojų mano, kad nuo interneto grėsmių apsisaugo būdami budrūs. Iš tiesų, dėmesys ir atsargumas – saugumo garantas, tačiau tai ne visada gelbsti. Pavyzdžiui, naudotojas per automatinių nuorodų seriją gali pakliūti į resursą, kuris taip pat automatiniu režimu pradės taikyti jo naršyklės išplėtimo pažeidžiamumus paslėptam įkrovimui įvykdyti. Mes sukaupėme didelę patirtį ir parengėme visų kenkėjiškų programų pateikimo internetu būdų apžvalgą. Be abejo, nuo kiekvieno jų apsaugo mūsų vartotojams skirtas sprendimas „Kaspersky Internet Security 2014 įvairiems įrenginiams“, – teigia Eugenijus Asejevas, „Kaspersky Lab“ antivirusinių turimų skyriaus vedėjas. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »