„Kaspersky Lab“ – apie užkrėtimo realiuoju laiku būdus

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 4 d. ketvirtadienis

Prasidėjus naujiems mokslo metams „Kaspersky Lab“ specialistai nutarė priminti, kad saugi veikla virtualiame pasaulyje tokia pat svarbi kaip ir realiame. Daugelis girdėjo apie kenkėjiškus resursus realiuoju laiku, į kuriuos lengva patekti naršant internete, tačiau ne visi naudotojai žino apie užkrėtimo būdus, dar mažiau suvokia, kaip lengvai tai įvyksta. „Kaspersky Lab“ specialistai parengė dažniausiai pasitaikančių apgavikų visame pasaulyje vykdomų atakų apžvalgą.

Tinklo grėsmės įvairios ir dažnai neaiškios paprastiems naudotojams. Kiekvienas jų gali nepastebimai pasigauti išpirkų reikalautoją „Gimemo“ arba „Foreign“, tapti viruso „Andromeda“ dalimi, prarasti pinigus iš savo banko sąskaitos dėl „Trojos“ virusų „ZeuS/Zbot“ arba sukompromituoti savo slaptažodžius dėl šnipo „Fareit“. Daugeliu atvejų į kompiuterį įkraunama ir įdiegiama kenkėjiška programa, nors yra išimčių, kai taikomas apgavikų įkrautas HTML kodas.

Atakai pradėti užtenka, kad vartotojas pereitų į pavojingą resursą – tada iškart pradedama įkrauti kenkėjišką programą. Būtent šiam tikslui dažnai taikomi šlamštalaiškiai, SMS žinutės arba pasitelkiami socialiniai tinklai, kartais apgavikai savo tinklalapį iškelia į pirmuosius naršyklių puslapius. Alternatyvus būdas – įsilaužimas į populiarų teisėtą resursą arba reklaminius skydelius.

Virusas įkraunamas ir įdiegiamas dviem būdais. Pirmasis – paslėptas įkrovimas taikant naudotojo programinės įrangos pažeidžiamumus, pavyzdžiui, „Java“. Tam tikslui kibernetiniai nusikaltėliai panaudoja visą eksploitų tokių kaip „Blackhole“, rinkinį. Taip užkrėsto tinklalapio lankytojas gali nepastebėti įdiegimo proceso – jokių indikatorių paprastai neatsiranda. Antrasis – socialinės inžinerijos metodų taikymas, kad suklaidintas vartotojas pats įkrautų ir įdiegtų kenkėjišką programą, maskuojamą kaip „flash grotuvo atnaujinimai“ arba kitos populiarios programinės įrangos.

Įdiegta kenkėjiška programa gauna veiksmų laisvę. Dažniausiai apgavikų tikslas – pavogti mokėjimo informaciją arba kitus konfidencialius duomenis, kad užkrėstą kompiuterį galėtų prijungti prie kompiuterių zombių tinklo.

„Daugelis naudotojų mano, kad nuo interneto grėsmių apsisaugo būdami budrūs. Iš tiesų, dėmesys ir atsargumas – saugumo garantas, tačiau tai ne visada gelbsti. Pavyzdžiui, naudotojas per automatinių nuorodų seriją gali pakliūti į resursą, kuris taip pat automatiniu režimu pradės taikyti jo naršyklės išplėtimo pažeidžiamumus paslėptam įkrovimui įvykdyti. Mes sukaupėme didelę patirtį ir parengėme visų kenkėjiškų programų pateikimo internetu būdų apžvalgą. Be abejo, nuo kiekvieno jų apsaugo mūsų vartotojams skirtas sprendimas „Kaspersky Internet Security 2014 įvairiems įrenginiams“, – teigia Eugenijus Asejevas, „Kaspersky Lab“ antivirusinių turimų skyriaus vedėjas. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kibernetinio saugumo srityje Europoje lyderiauja Estija

Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga paskelbė pasaulinį kibernetinio saugumo indeksą. skaityti »

Nori būti saugus – nesidalink savo įrenginiais ir duomenimis

Beveik pusė naudotojų, kurie dalijosi savo duomenimis internete, buvo praradę duomenis iš išmaniųjų telefonų. skaityti »

Naujas virusas puola „Apple“ įrenginius

Neseniai „Fortinet“ aptiko naują virusą „Macransom“, kuris atakuoja tik „Apple“ kompiuterius. skaityti »

Europos Sąjungos verslo bendrovės privalomai turės laikytis naujojo Bendrojo duomenų apsaugos reglamento

Per pastaruosius kelerius metus nutekinama rekordiškai daugiau bendrovių saugomų asmeninių duomenų, Europos Sąjunga ėmėsi veiksmų užtikrinti duomenų saugumui. skaityti »

Lietuvos vadovybė aptarė kibernetinio saugumo klausimus su Slovėnijos prezidentu

Birželio 13 d. LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza ir prezidentė Dalia Grybauskaite susitiko su Slovėnijos prezidentu Borutu Pahoru. skaityti »

Aptiktas grėsmingas kompiuterinis virusas, galintis išjungti net elektros tiekimą

„Industroyer” yra itin pažangi ir labai pavojinga kenkėjiška programa, sukurta perimti ir trikdyti kritinę infrastruktūrą. skaityti »

Lietuvos bankas atliko kibernetines pratybas bankų sektoriuje

Lietuvos bankas savo lėšomis ir pajėgomis pirmasis euro zonoje atliko kibernetines pratybas, kurių metu tikrino mūsų šalies finansų rinkos dalyvių – daugiausia bankų – atsparumą kibernetiniams išpuoliams. skaityti »

Smulkmena, kasmet galinti išgelbėti tūkstančius vaikų

Kaip rodo tarptautinės organizacijos „Dingę Europos vaikai“ duomenys, Europos Sąjungoje kas dvi tris minutes karštąja linija 116000 gaunamas pranešimas apie dingusį vaiką. Lietuvos statistika taip pat nedžiugina, čia kiekvienais metais gaunama apie 2 000 pranešimų dėl dingusių vaikų. skaityti »

Dauguma žmonių dalijasi asmenine informacija internete

Vienas iš penkių žmonių pripažįsta, kad dalijasi slaptais duomenimis su žmonėmis, kurių nelabai gerai pažįsta, ir su visiškai nepažįstamais. skaityti »

„Visa“ pradeda diegti naują saugumo standartą

„Visa“ ruošiasi atnaujinti savo tarnybą „Verified by Visa“. Įdiegta nauja apsaugos sistemos versija „3D Secure 2.0“ užtikrins patogesnį ir saugesnį atsiskaitymo per internetą būdą. skaityti »