„Kaspersky Lab“ aptiko naujas pagarsėjusio botneto galimybes

Publikuota: 2017 m. kovo 1 d. trečiadienis

Botnetas „Mirai“ (Virusų sukurtas tinklas), tapęs stambiausių iš „išmaniųjų“ įrenginių botnetų istorijoje ir suteikęs sukčiams galimybę 2016 m. pabaigoje įvykdyti masinių DDoS išpuolių seriją, gali tapti dar galingesniu ir didesniu. „Kaspersky Lab“ aptiko programą, kuri leidžia perkelti botą „Mirai“ iš užkrėsto „Windows“ mazgo į bet kurį pažeidžiamą išmanųjį „Linux“ įrenginį. Taip botnetas gali pasipildyti ne tik tiesiogiai įsilaužiant į daiktų interneto įrenginius, bet ir juos užkrečiant per tradicinius asmeninius kompiuterius (tuo atveju, jei išmanusis įrenginys prijungtas prie kompiuterio).

Programos platintojos kodas gerokai švaresnis ir turtingesnis už išeitinį originalųjį „Mirai“ kodą, bet jos funkcionalumas kol kas ribotas – programa geba perkelti „Mirai“ botą iš „Windows“ į „Linux“ tik tuo atveju, jeigu nuotolinio „telnet“ sujungimo slaptažodį išmaniajame įrenginyje galima atspėti parinkimo metodu. Tačiau akivaizdu, kad programos platintojos kodas sukurtas labai patyrusio kūrėjo. „Kaspersky Lab“ surinkti artefaktai – programinės įrangos kalbos žymės, kodo surinkimas kinų sistemos pagrindu, kurių serveriai yra Taivane, taip pat iš kinų bendrovių pavogtų parašo sertifikatų naudojimas – rodo, kad programa galėjo būti sukurta kinų kalba kalbančio kūrėjo.

Remiantis „Kaspersky Lab“ duomenimis, tik 2017 m. „Mirai“ užpuolė mažiausiai 500 unikalių sistemų, o įskaitant naujas galimybes, ateityje šio viruso aukų skaičius gali ženkliai didėti. 2017 m. „Mirai“ smogė daugiausia besivystančioms šalims: Rusijai, Indijai, Vietnamui, Kinijai, Pakistanui, Filipinams, Bangladešui, Saudo Arabijai, JAE, Iranui, Marokui, Egiptui, Turkijai, Tunisui, Malaviui, Moldovai, Rumunijai, Brazilijai, Venesuelai, Kolumbijai ir Peru.

„Tilto“ tarp „Linux“ ir „Windows“ atradimas, skirtas „Mirai“, iš tikrųjų kelia nerimą, kadangi tai liudija, kad į žaidimą įsitraukė labiau patyrę kūrėjai. Jie pasinaudojo išeitinio „Mirai“ kodo publikavimu, ir dabar jų atidirbti įgūdžiai ir technikos gali iškelti grėsmę į naują lygį. „Windows“ botnetas, platinantis „Mirai“ botus išmaniesiems įrenginiams, atveria virusui naujas prieigas prie įrenginių ir tinklų, kurie anksčiau buvo nepasiekiami. Ir tai tik pradžia“, – pažymi Kurtas Baumgartneris (Kurt Baumgartner), „Kaspersky Lab“ vyriausiasis antivirusų ekspertas.

Šiuo metu „Kaspersky Lab“ glaudžiai bendradarbiauja su CERT komandomis, prieglobos tiekėjais ir tinklo operatoriais iš viso pasaulio, kad padėtų interneto infrastruktūrai susidoroti su augančia grėsme ir neutralizuotų kuo daugiau komandinių kontrolės serverių, kuriuos sukčiai naudoja išpuoliams. Bendrovės apsaugos sprendimai atpažįsta ir blokuoja „Mirai“  botus „Windows“ įrenginiuose.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“ (1)

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gamarue“. skaityti »

Programišiai pergudravo „Google Play“ apsaugos mechanizmus (2)

Aptikta kenkėjiška programa, galinti apeiti programėlių parduotuvės „Google Play“ apsaugos mechanizmus. skaityti »

Sukčiai savo kėslams pasitelkė SEO optimizavimą

Sukčiai pasinaudodami SEO internete platina modifikuotą „Windows Movie Maker“ versiją. skaityti »

Helsinkyje aptarta Lietuvos iniciatyva stiprinti kibernetinės gynybos sritį Europos Sąjungoje

LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza susitikime su Suomijos gynybos ministerijos nuolatiniu sekretoriumi Jukka Juusti aptarė Lietuvos ir Suomijos bendradarbiavimą kibernetinės gynybos srityje, skaityti »

Paskelbta apie grėsmę „Wi-Fi“ tinklams: ką reikia žinoti ir kaip apsisaugoti

Spalio 16 dieną belgų mokslininkas Maty Vanhoefas viešai paskelbė apie belaidžio ryšio (angl. Wi-Fi) saugumo spragą, pavadinimu KRACK (angl. Key Reinstallation AttaCK). Ši WPA2 duomenų šifravimo protokolo apsaugos spraga yra visuose apsaugotuose „Wi-Fi“ tinkluose bei juos naudojančiuose įrenginiuose. skaityti »

Mokslininkai pasiūlė Žemę uždengti milžinišku skydu

Mūsų Visatoje yra daugybė pavojų, nuo kurių žmonija turi išmokti apsisaugoti. Nuolat kalbama apie būtinybę išmokti nukreipti asteroidus, tačiau ir be jų galime sulaukti didžiulės grėsmės iš kosmoso. skaityti »

Saugumo ekspertai iš viso pasaulio kviečiami įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę

„Kaspersky Lab“ paskelbė tarptautinį saugumo konkursą „Capture the Flag“, kurio dalyviams suteikiama galimybė įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę. skaityti »

15 komandų treniruojasi suvaldyti kibernetinius incidentus pratybose „Kibernetinis skydas 2017“

Šių metų spalio 2–4 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose įsikūrusios 15 kibernetinio saugumo specialistų komandų treniruojasi atremti ir suvaldyti kibernetinius incidentus. skaityti »

Lietuvos bankas įspėja apie neteisėtus ir rizikingus investavimo pasiūlymus

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių skundžiasi nukentėję nuo neteisėtai ir nelegaliai veikiančių investavimo bendrovių. skaityti »

Pirštų atspaudų nuskaitymas – tik gavus sutikimą

Technologijoms sparčiai žengiant į priekį ir populiarėjant tapatybės nustatymui pagal pirštų atspaudus, teisininkai pataria atkreipti ypatingą dėmesį į asmens duomenų apsaugą. skaityti »