„Kaspersky Lab“ išleido saugią specializuotą operacinę sistemą

Publikuota: 2017 m. vasario 21 d. antradienis

„Kaspersky Lab“ išleido specializuotą operacinę sistemą „KasperskyOS“, skirtą įterptinėms sistemoms su griežtais kibernetinio saugumo reikalavimais. Skelbiama, kad sistema žymiai sumažina nenumatyto funkcionalumo galimybes ir kartu kibernetinių išpuolių grėsmę.

Geriausi „Kaspersky Lab“ talentai šį sprendimą kūrė 15 metų. Pagrindinės į operacinę sistemą įdiegtos funkcijos pritaikytos telekomunikacijų ir automobilių pramonei, taip pat ypatingos svarbos infrastruktūros objektams. „KasperskyOS“ kuria saugią projektuojamą aplinką vis dažniau puolamoms įterptinėms sistemoms ir daiktų interneto prietaisams.

Šiuolaikiniame prie interneto prijungtame pasaulyje, kuriame vartotojai pasitelkia vis daugiau daiktų interneto prietaisų, naudojamų kritinėse infrastruktūrose ir kontroliuojančių daugelį mūsų kasdienio gyvenimo aspektų, stipraus saugumo poreikis yra didesnis nei bet kada. Šią problemą galima išspręsti sukūrus sistemą modulių principu, naudojant nedidelius komponentus, realizuojančius standartizuotas naudotojo sąsajas.

Tokia saugios sistemos architektūra leidžia perkelti į įvairias platformas ir pritaikyti gana nedidelį kiekį programinio kodo, išsaugant viršutinio lygio modulius pakartotinai naudoti. „KasperskyOS“ skirta konkrečioms pramonės šakoms, ir tai sprendžia ne tik saugumo klausimus, bet ir organizacines bei verslo problemas, susijusias su saugios aplinkos įterptinėms sistemoms kūrimu.

„Kaspersky Lab“ ateities technologijų vadovas ir saugumo vyriausiasis architektas Andrejus Duchvalovas (Andrey Doukhvalov) pasakoja, kad  „KasperskyOS“ idėja kilo prieš 15 metų, kai maža ekspertų komanda aptarė būdą, kaip sustabdyti nelegalų funkcionalumą. Tolesni tyrimai parodė, kad tokį sprendimą labai sunku įgyvendinti įprastų, bendrosios paskirties operacinių sistemų aplinkoje. „Norėdami išspręsti šią problemą, nutarėme sukurti savo OS, kuri veiktų pagal visuotinai priimtas saugumo plėtros taisykles ir turėtų daugybę unikalių savybių. Ji ne tik saugi, bet ir lengvai leidžia įdiegti programas, kurioms labiausiai reikia apsaugos“, – teigia jis.

 „Mes šią OS pradėjome kurti, kai virusai buvo rimčiausia kibernetinio saugumo problema – tik vėliau pradėti rengti sudėtingi išpuoliai prieš pramonių sistemas, ir kiekvienas mūsų gyvenimo aspektas buvo visiškai priklausomas nuo kompiuterinių sistemų. Tuomet „saugumo be ribų“ sąvoka buvo tikrai ne pati svarbiausia augančios IT minios darbotvarkėje, – pasakoja „Kaspersky Lab“ gen. direktorius Eugenijus Kasperskis (Eugene Kaspersky). – Mes iš pat pradžių supratome, kad savo operacinės sistemos kūrimas – didžiulis iššūkis, projektas, reikalaujantis didelių išteklių daugelį metų, kol galės būti parduodamas. Šiandien matome aiškų poreikį stiprinti kritinės infrastruktūros saugumą telekomunikacijų ir finansų pramonėje, taip pat naudotojų ir daiktų interneto prietaisų“.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Kaspersky Lab“ pristatė apsaugos priemonę „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams

„Kaspersky Lab“ pristatė saugaus ryšio sprendimą, skirtą „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams šifruoti duomenų srautus. skaityti »

Ką daryti, kad jūsų kompiuteris nereikalautų išpirkos?

Kaip jaustumėtės, jei vieną rytą netektumėte svarbių dokumentų, skaitmeninių nuotraukų, kuriose išsaugotos brangios akimirkos, vaizdo įrašų ? skaityti »

2017 m. pirmąjį ketvirtį išpirkos reikalaujančių virusų skaičius išaugo trigubai

Aptiktų mobiliųjų išpirkos reikalaujančių virusų skaičius pasiekė 218 625 per ketvirtį, palyginti su 61 832 ankstesnį ketvirtį. skaityti »

Daugiausiai nuo „WannaCry“ viruso nukentėjo kompiuteriai su „Windows 7“ operacine sistema

Dviejuose iš trijų kompiuterių, nukentėjusių nuo viruso „WannaCry“ atakos, buvo įdiegta operacinė sistema „Windows 7“ be saugumo sistemos atnaujinimų. skaityti »

„Swift“ atidarė kibernetinių grėsmių informacijos tarnybą

Tarptautinė tarpbankinė mokėjimų informacijos perdavimo ir įgyvendinimo sistema „Swift“ atidarė Informacijos mainų ir analizės centrą, skirtą informuoti „Swift“ tinklo bankus apie paskutines kibernetinio saugumo tendencijas. skaityti »

Būkite budrūs: sukurta nauja viruso „WannaCry“ versija

Pranešama, kad viruso „WannaCry“ kūrėjai išleido naują jo versiją, galinčią apeiti jo plitimą stabdantį domeną. skaityti »

Kibernetiniai nusikaltėliai sukūrė tikrą „darbo biržą“ – išpirkos reikalauti gali bet kas

Nuo viruso „WannaCry“ preliminariai nukentėjo daugiau nei 200 tūkst. kompiuterių, esančių 150 šalyse. skaityti »

Po visą pasaulį paplitęs virusas „WannaCry“ laikinai sustabdytas

Virusą „WannaCry“ laikinai sustabdė Didžiosios Britanijos programuotojas. skaityti »

Duomenys telefone: kokios technologijos apsaugos geriausiai?

Išmanusis telefonas mūsų dienomis yra ne tik susisiekimo, fotografavimo, vaizdo įrašų peržiūroms ar pramogoms skirta priemonė. skaityti »

Kas ketvirtam bankui sunku patikrinti interneto bankininkystės klientų tapatybę

Remiantis naujausios Finansų institucijų saugumo rizikos apklausos rezultatais, 24 proc. viso pasaulio bankų, teikdami skaitmeninės ir internetinės bankininkystės paslaugas, patiria sunkumų identifikuojant savo klientus. skaityti »