„Kaspersky Lab“: kaip atsiranda aptiktų virusų pavadinimai?

Publikuota: 2012 m. lapkričio 22 d. ketvirtadienis

Apie virusų pavadinimus pasakoja Aleksandras Gostevas, „Kaspersky Lab“ pagrindinis antivirusų ekspertas.

Pavadinimą kenkėjiškai programai paprastai suteikia ją aptikęs ir išanalizavęs antivirusų ekspertas. Šiuo atveju tai gali būti ir būdingi raidžių junginiai, pastebėti kodo struktūroje. Jei kenkėjiškos programos autorius tyčia nurodo jos pavadinimą, ekspertai dažniausiai į tai nekreipia dėmesio.

Kitokia situacija yra su Gauss – sudėtinga kenkėjiška programa, neseniai aptikta Artimuosiuose Rytuose. Vienas iš „Trojos“ virusų modulių turėjo jo autorių suteiktą pavadinimą „Gauss“. Kadangi tai yra vienas svarbiausių kenkėjiškos programos elementų ir būtent jame realizuojamos bankinių duomenų vagystės galimybės, mes visą kenkėjišką kompleksą pavadinome pagal šį komponentą.

Verta paminėti, kad šios kenkėjiškos programos moduliai turi vidinius pavadinimus, kuriuos tikriausiai suteikia pagerbdami žymius matematikus ir filosofus, tokius kaip Kurtas Giodelis (Kurt Gödel), Johanas Karlas Frydrichas Gausas (Johann Karl Friedrich Gauss), Žozefas Luji Lagranžas (Joseph Louis Lagrange). Kodėl autoriai kenkėjiškas programas pavadino būtent taip? Galbūt jie norėjo pademonstruoti savo erudiciją ir intelektą.“

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »