„Kaspersky Lab“: kas gresia Vakarams?

Publikuota: 2012 m. spalio 16 d. antradienis

„Kaspersky Lab“ ekspertai atliko Vakarų Europos ir Šiaurės Amerikos šalims aktualiausių informacinių grėsmių tyrimą. Jo rezultatai rodo, kad dėl didžiulės interneto plėtros ir aktyvaus europiečių bei amerikiečių naudojimosi tinklo galimybėmis auga kibernetinių nusikaltimų skaičius, o sąlyginė vartotojų apsauga ir elementarios „tinklo higienos“ žinios skatina kenkėjus taikyti naujas technologijas ir socialinės inžinerijos metodus.

Šiuo metu beveik pusė Vakarų šalių patenka į 20-uką pagal interneto vartotojų skaičių, daugumai jų gyventojų tinklas jau seniai yra ne tik informacijos šaltinis, bet ir bendravimo, apsipirkimo bei atsiskaitymo už paslaugas erdvė. Be to, Europos ir Amerikos gyventojai tradiciškai didesnę santaupų dalį saugo bankuose ir labai aktyviai naudojasi bankinėmis procedūromis realiuoju laiku bei mobiliosiomis technologijomis finansinėms operacijoms atlikti. Savo apsaugai jie paprastai naudoja licencijuotą programinę įrangą, įmontuotas apsaugos priemones, taip pat pasikliauja elementariomis žiniomis apie saugų elgesį tinkle. Minėtuose regionuose pirmąjį 2012 m. pusmetį daugiau nei į pusę kompiuterių (62,4 proc.) buvo įdiegta patobulintų apsaugos mechanizmų operacinė sistema Windows 7.

Tačiau sąlyginė kompiuterių apsauga Vakaruose skatina kenkėjus imtis veiksmų: kurti naujas technologijas ir vartotojų apgavystės metodus. Po reikalingo pirmojo išbandymo šie metodai toliau taikomi ir kituose regionuose. Pagrindinis daugumos kibernetinių nusikaltėlių tikslas – gauti pelną, tad jo siekdami jie naudoja vadinamąsias Trojos arklio virusines programas finansinei informacijai iš vartotojų išvilioti, taip pat įvairius sukčiavimo būdus, tokius kaip netikros antivirusinės programos, suklastoti paieškos rezultatai, blokuotojai ir pan. Be to, sukčiai visada atsižvelgia į vietos specifiką ir konkrečių šalių gyventojų mentalitetą. Pavyzdžiui, Trojos arklio tipo virusas Flashfake, kuris užkrėsdavo kompiuterius, valdomus „Mac OS X“ operacinės sistemos, dažniausiai buvo platinamas Vakarų Europoje ir Šiaurės Amerikoje, kur tradiciškai populiari kompanijos „Apple“ produkcija.

„Kibernetiniai nusikaltėliai pelnosi iš Vakarų Europos ir Šiaurės Amerikos vartotojų vogdami finansinę informaciją, juos apgaudinėdami ir išviliodami pinigus, – komentuoja Jurijus Namestnikovas, „Kaspersky Lab“ vyriausiasis antivirusų ekspertas. – Šiame regione yra daug užkrėstų kompiuterių, kurie surenka finansinius duomenis, platina netikras antivirusines programas ir pakeičia vartotojų srautą. Tai liudija ir skaičiai: daugiau nei 70 proc. Sinowal atakų, daugiau nei 40 proc. SpyEyes atakų, renkančių finansinę informaciją, ir 67 proc. netikrų antivirusinių programų aptikimo atvejų pirmąjį 2012 m. pusmetį užfiksuota būtent šiuose regionuose.“

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Pristatytos naujosios didelės raiškos vaizdo kameros

„Penkių kontinentų komunikacijų centras“ Vilniaus bendruomenių seniūnams ir valdybų nariams bei policijos komisariatų vadovams pristatė naujas internetines vaizdo stebėjimo sistemas. skaityti »

Pristatytos internetinės vaizdo stebėsenos naujovės

Rugsėjo 17 dieną „Penkių kontinentų“ Renginių centre buvo pristatytos naujos kartos internetinių vaizdo stebėjimo sistemų galimybės ir privalumai. skaityti »

Vaizdo apsauga: kokias kameras rinktis?

Bene populiariausias ir efektyviausias prevencinės apsaugos būdas – vaizdo stebėjimo kameros. skaityti »

Butų vagys informaciją susižvejoja internete

„Į Vilnių grįšiu birželio 17 dieną“, – tokia informacija ne tiek svarbi draugams, kiek sukčiams. skaityti »