„Kaspersky Lab“ rado Rytų Europą atakuojantį „Red October“ virusą

Publikuota: 2013 m. sausio 15 d. antradienis

Pasaulinė antivirusinės programinės įrangos gamintoja „Kaspersky Lab“ pirmadienį pranešė nustačiusi naują kompiuterinį virusą „Red October“, kuris plinta Rytų Europos šalyse ir galbūt renka slaptus ES ir NATO koduotus dokumentus.

„Pagrindinis šios (kibernetinio šnipinėjimo) kampanijos taikinys yra Rytų Europos šalys, buvusios SSSR respublikos ir Centrinės Azijos šalys, nors (viruso) aukų galima rasti ir kitur, taip pat ir Vakarų Europoje bei Šiaurės Amerikoje. Yra rimtų techninių įrodymų, kad užpuolikai kilę iš rusiškai kalbančių šalių“, – rašoma antivirusinės programinės įrangos gamintojos pareiškime.

Nuo 2007 metų aktyvus virusas „Red October“, atrodo, renka dokumentus, kurie yra užšifruojami keliose Europos Sąjungos ir NATO institucijose naudojama programine įranga, priduria „Kaspersky Lab“.

Šis virusas taip pat užkrečia išmaniuosius telefonus, renka prisijungimo informaciją ir ją išbando kitose sistemose.

Pasak „Kaspersky Lab“, virusas pasižymi unikaliomis „prisikėlimo“ savybėmis – jis pasislepia „Adobe Reader“ ir „Microsoft Office“ programose, kurios leidžia įsilaužėliams vėl prieiti prie duomenų net ir po to, kai pats virusas būna rastas ir pašalintas.

„Red October“ atakuoja ne tik viso pasaulio diplomatines ir vyriausybines tarnybas, bet ir mokslo, su energetika bei branduoline fizika susijusias įstaigas, nurodoma „Kaspersky Lab“ pranešime.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gama... skaityti »

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »