„Kaspersky Lab“ skelbia apie „GameOver Zeus“ ir „Cryptolocker“ pavojų

Publikuota: 2014 m. birželio 18 d. trečiadienis

Naujiena apie tai, kad kenkėjiška programa „GameOver Zeus“ veikia kartu su programa plėšiku „Cryptolocker“ vienoje kibernetinio nusikaltimo kampanijoje, privertė sunerimti. Kaip skelbia ekspertai, šių programų suvienyti veiksmai gali pridaryti rimtų finansinių nuostolių. „GameOver Zeus“ vagia finansinę informaciją, o jeigu jai nepavyksta gauti pakankamai vertingų duomenų, tuomet įsijungia „Cryptolocker“, kuri blokuoja naudotojų kompiuterius ir reikalauja mokesčio už išblokavimą.

„Šios grėsmės nėra retos ir neįprastos. Į mūsų virusų laboratoriją kiekvieną dieną patenka apie 315 000 unikalių kenkėjiškų programų, tarp kurių bankiniai „Trojos“ virusai, programos plėšikai ir daug kitų virusų. Yra beveik šimtas tūkstančių „Zeus“ programos, kurios išeitinis kodas jau kelerius metų pasiekiamas internete, modifikacijų. Jos naudojamos tuomet, kai kibernetiniai nusikaltėliai pradeda kontroliuoti naudotojo kompiuterį ir stengiasi šią kontrolę išlaikyti kaip įmanoma ilgiau“, – komentuoja Deividas Emas (David Emm), „Kaspersky Lab“ vyriausiasis regiono ekspertas Didžiojoje Britanijoje.

Jeigu jūsų kompiuteris užkrėstas, šiai grėsmei likviduoti galite pasinaudoti nemokama „Kaspersky Lab“ paslauga „TDSSKiller“. Užtikrinant informacijos saugumą nuo esančių ir būsimų kibernetinių grėsmių, svarbu turėti įdiegtą kompiuteryje patikimą apsaugos sprendimą su visais paskutiniais atnaujinimais. „Kaspersky Lab“ apsaugos sprendimų namams ir verslo klientams technologijos įvairioms kenkėjiškoms atakoms išvengti, tarp jų ir nukreiptoms pavogti konfidencialius bei finansinius duomenis arba užšifruoti failus, o vėliau išvilioti pinigus už jų išblokavimą, įvertintos daugybe apdovanojimų.

„Kaspersky Lab“ tikrina ir įvertina „GameOver Zeus“ kaip „Trojan-Spy.Win32.Zbot“ kartu su kitomis „ZeuS“ modifikacijomis. „Cryptolocker“ vertinamas kaip „Trojan-Ransom.Win32.Cryptolocker“ arba kaip „Trojan-Ransom.Win32.Blocker“ (kelių viruso variantų atveju). Sprendimai „Kaspersky Internet Security“ ir „Kaspersky PURE“ taip pat turi technologiją „Safe Money“, užtikrinančią papildomą apsaugos lygį „man in the browser“ tipo atakoms blokuoti, kurios dažnai taikomos kenkėjiškų programų, tokių kaip „Zeus“, skirtos bankinių sąskaitų duomenų vagystei.

Siekiant užtikrinti kompiuterių apsaugą, kartu su kokybišku IT saugumo sprendimu rekomenduojama reguliariai daryti rezervines vertingos ir konfidencialios informacijos kopijas. Jeigu turite rezervinių kopijų – netgi jeigu tam tiesiog rankomis kopijuojate failus į atminties nešyklę – galite išvengti stresinių situacijų, kai jūsų duomenys užblokuojami arba ištrinami.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »