Korporatyvinis „Kaspersky Lab“ sprendimas pripažintas geriausiu

Publikuota: 2012 m. gruodžio 5 d. trečiadienis

„Kaspersky Lab“ korporatyvinių vartotojų apsaugos sprendimas Kaspersky Endpoint Security 8 Windows pelnė užtikrintą pergalę nepriklausomos laboratorijos AV-Test 2012 m. rugsėjį–spalį atliktuose bandymuose. Kompleksiniame bandyme, vertinančiame apsaugą nuo aktualių grėsmių (Protection), gebėjimą išvalyti užkrėstą sistemą (Repair) ir produkto taikymo patogumą (Usability), dalyvavo 8 lyderiaujančių pasaulio gamintojų korporatyviniai produktai.

Per pirmąją bandymų grupę kiekvienas apsaugos sprendimas buvo diegiamas į švarų „Windows 7 Ultimate“ operacinės sistemos valdomą kompiuterį, kuriame įdiegtas „Service Pack 1“. Vėliau antivirusinės laboratorijos ekspertai imituodavo kompiuterio ataką: atversdavo įtartinų priedų, apsilankydavo užkrėstuose tinklalapiuose arba kopijuodavo kenkėjiškus failus iš išorinio renginio. Dalyviai turėjo aptikti ir blokuoti visas grėsmes.

Antroji bandymų grupė buvo atlikta su užkrėsta operacine sistema, kurioje buvo 40 įvairių kenkėjiškų objektų. Kiekvienas bandymo dalyvis turėjo pašalinti visus aktyvius kenkėjiškos programinės įrangos komponentus ir likviduoti sistemos užkrėtimo pėdsakus.

Paskutinėje bandymų grupėje buvo tiriamas apsaugos sprendimo poveikis sistemos našumui. Į tą pačią grupę „AV-Test“ ekspertai įtraukė apsaugos sprendimo netikrų suveikimų patikrinimą, kai diegiamos teisėtos programos.

Remiantis visų bandymų rezultatais, „Kaspersky Endpoint Security“ surinko 16,5 balo iš 18 galimų ir pelnė pirmąją vietą tarp korporatyvinių darbinių stočių apsaugos sprendimų. Programa aptiko visas paplitusias grėsmes, surinktas „AV-Test“ ekspertų. Rugsėjo mėn. bandymo metu apsaugai nuo naujų sudėtingų grėsmių produktas aptiko ir panaikino 92 proc. kenkėjiškų objektų, o spalį pagerino savo rezultatą atrėmęs visas sistemos atakas. Įdiegtas į užkrėstą kompiuterį „Kaspersky Lab“ korporatyvinis sprendimas aptiko visas kenkėjiškas programas, panaikino didžiąją pavojingų objektų dalį ir gavo maksimalų balą už antrąją bandymų grupę.

Be to, „Kaspersky Endpoint Security“ be reikalo nesuveikė tikrinant „Windows“ failus ir „MS Office“ priedus, kuriuos parsisiųsdavo ir paleisdavo „AV-Test“ ekspertai. Skenuodamas sistemą produktas patikrino daugiau nei 650 tūkst. populiarių programų iš įvairių tinklalapių ir padarė tik vieną klaidą, kurią ekspertai įvertino kaip nekritiškiausią.

Taigi „Kaspersky Lab“ korporatyvinis sprendimas buvo sėkmingai sertifikuotas laboratorijos „AV-Test“ ir pelnė pirmąją vietą bendroje apskaitoje, gerokai aplenkęs kitus bandymo dalyvius.

„Korporatyvinių sprendimų bandymų metu „AV-Test“ ekspertai atsižvelgė ne tik į apsaugines produkto galimybes, bet ir kitus ne mažiau svarbius aspektus, tarkim, tokius kaip gebėjimas išvalyti užkrėstą sistemą. Kiekvienas „AV-Test“ bandymas mums labai svarbus, ir mes džiaugiamės, kad mūsų korporatyvinis sprendimas visada pasiekia puikių rezultatų, kad ir kokias sudėtingas užduotis keltų nepriklausomi ekspertai“, - rezultatus komentuoja Olegas Išanovas, „Kaspersky Lab“ Antivirusinių tyrimų laboratorijos vadovas.

Išsamiai bandymų rezultatai pristatyti „AV-Test“ laboratorijos tinklalapyje: http://www.av-test.org/no_cache/en/tests/test-reports/?tx_avtestreports_pi1%5Breport_no%5D=123791 

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“ (1)

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gamarue“. skaityti »

Programišiai pergudravo „Google Play“ apsaugos mechanizmus (2)

Aptikta kenkėjiška programa, galinti apeiti programėlių parduotuvės „Google Play“ apsaugos mechanizmus. skaityti »

Sukčiai savo kėslams pasitelkė SEO optimizavimą

Sukčiai pasinaudodami SEO internete platina modifikuotą „Windows Movie Maker“ versiją. skaityti »

Helsinkyje aptarta Lietuvos iniciatyva stiprinti kibernetinės gynybos sritį Europos Sąjungoje

LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza susitikime su Suomijos gynybos ministerijos nuolatiniu sekretoriumi Jukka Juusti aptarė Lietuvos ir Suomijos bendradarbiavimą kibernetinės gynybos srityje, skaityti »

Paskelbta apie grėsmę „Wi-Fi“ tinklams: ką reikia žinoti ir kaip apsisaugoti

Spalio 16 dieną belgų mokslininkas Maty Vanhoefas viešai paskelbė apie belaidžio ryšio (angl. Wi-Fi) saugumo spragą, pavadinimu KRACK (angl. Key Reinstallation AttaCK). Ši WPA2 duomenų šifravimo protokolo apsaugos spraga yra visuose apsaugotuose „Wi-Fi“ tinkluose bei juos naudojančiuose įrenginiuose. skaityti »

Mokslininkai pasiūlė Žemę uždengti milžinišku skydu

Mūsų Visatoje yra daugybė pavojų, nuo kurių žmonija turi išmokti apsisaugoti. Nuolat kalbama apie būtinybę išmokti nukreipti asteroidus, tačiau ir be jų galime sulaukti didžiulės grėsmės iš kosmoso. skaityti »

Saugumo ekspertai iš viso pasaulio kviečiami įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę

„Kaspersky Lab“ paskelbė tarptautinį saugumo konkursą „Capture the Flag“, kurio dalyviams suteikiama galimybė įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę. skaityti »

15 komandų treniruojasi suvaldyti kibernetinius incidentus pratybose „Kibernetinis skydas 2017“

Šių metų spalio 2–4 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose įsikūrusios 15 kibernetinio saugumo specialistų komandų treniruojasi atremti ir suvaldyti kibernetinius incidentus. skaityti »

Lietuvos bankas įspėja apie neteisėtus ir rizikingus investavimo pasiūlymus

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių skundžiasi nukentėję nuo neteisėtai ir nelegaliai veikiančių investavimo bendrovių. skaityti »

Pirštų atspaudų nuskaitymas – tik gavus sutikimą

Technologijoms sparčiai žengiant į priekį ir populiarėjant tapatybės nustatymui pagal pirštų atspaudus, teisininkai pataria atkreipti ypatingą dėmesį į asmens duomenų apsaugą. skaityti »