Moterys labiau nerimauja dėl savo privatumo internete nei vyrai

Publikuota: 2016 m. lapkričio 2 d. trečiadienis

Socialinių tinklų naudotojai pagaliau pradėjo vertinti savo apsaugos internete svarbą. Saugumo sprendimų kūrėjos ESET surengtas tyrimas atskleidė, kad du trečdaliai britų jau ėmėsi priemonių, kad apsaugotų savo privatumą internete.

Spalio mėnesį rengtoje apklausoje dalyvavo 1000 socialinių tinklų naudotojų Jungtinėje Karalystėje. Rezultatai iškalbingi: 68 proc. respondentų  jau ėmėsi priemonių dėl savo privatumo apsaugos internete, 75 proc. tiki, kad privatumas yra svarbesnis nei populiarumas socialiniame tinkle, o 53 proc. reguliariai tikrina savo socialinių tinklų paskyrų privatumo nustatymus.

ESET tyrimo duomenimis, 72 proc. respondentų neleidžia nepažįstamiems žmonėms jų pridėti į draugus ar sekti socialiniuose tinkluose, 57 proc. neleidžia nepažįstamiems matyti jų įrašų ir nuotraukų. Tuo tarpu 68 proc. apklausoje dalyvavusių socialinių tinklų naudotojų mano, kad buvimo vietos žymėjimas „Facebook“ ar „Twitter“ gali būti laikomas rizikingu.

„Duomenys yra 21–ojo amžiaus valiuta, ir kibernetiniai nusikaltėliai nuolat ieško būdų, kaip juos pasisavinti. Vis dėlto vartotojams vis labiau suvokiant privatumo svarbą, programišiams turėtų būti sunkiau įgyvendinti savo piktus kėslus“, – tyrimo rezultatus komentuoja ESET saugumo specialistas Mark James.

Saugumo ekspertus džiugina ir kiti tyrimo rezultatai: 62 proc. britų nebenaudoja to paties slaptažodžio kelioms skirtingoms paskyroms, 81 proc. naudoja slaptažodžius, nesusijusius su jų asmeniniu gyvenimu (gimimo datos ar jubiliejai), o 69 proc. respondentų atsiskaitydami už pirkinius neteikia savo kreditinių kortelių duomenų telefonu.

Įdomu tai, kad moterų ir vyrų požiūris į privatumą gerokai skiriasi. Remiantis tyrimo rezultatais, 1 iš 10 vyrų sutinka, kad populiarumas yra svarbiau nei privatumas socialiniame tinkle, tos pačios nuomonės laikosi tik 6 proc. moterų. 36 proc. vyrų niekada nesiėmė priemonių, kad apsaugotų savo privatumą internete – kaip ir 29 proc. moterų. Daugiau nei 10 proc. vyrų ir tik 5 proc. moterų niekada netikrino savo socialinių tinklų paskyros privatumo nustatymų. Tyrimas taip pat atskleidė, kad 39 proc. vyrų nemano arba nežino, kad buvimo vietos žymėjimas kelia grėsmę saugumui – tos pačios nuomonės laikosi 26 proc. moterų.

Saugumo ekspertai pataria socialinių tinklų naudotojams pasitikrinti savo paskyrų privatumo nustatymus ir niekada neskelbti savo nuotraukų ar įrašų viešai, netraukti į kontaktus žmonių, kurių nepažįsta realiame gyvenime. Taip pat patariama naudoti skirtingus prisijungimo slaptažodžius kiekvienai socialinio tinklo paskyrai, o įrenginius apsaugoti patikimomis antivirusinėmis programomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »