Moterys labiau nerimauja dėl savo privatumo internete nei vyrai

Publikuota: 2016 m. lapkričio 2 d. trečiadienis

Socialinių tinklų naudotojai pagaliau pradėjo vertinti savo apsaugos internete svarbą. Saugumo sprendimų kūrėjos ESET surengtas tyrimas atskleidė, kad du trečdaliai britų jau ėmėsi priemonių, kad apsaugotų savo privatumą internete.

Spalio mėnesį rengtoje apklausoje dalyvavo 1000 socialinių tinklų naudotojų Jungtinėje Karalystėje. Rezultatai iškalbingi: 68 proc. respondentų  jau ėmėsi priemonių dėl savo privatumo apsaugos internete, 75 proc. tiki, kad privatumas yra svarbesnis nei populiarumas socialiniame tinkle, o 53 proc. reguliariai tikrina savo socialinių tinklų paskyrų privatumo nustatymus.

ESET tyrimo duomenimis, 72 proc. respondentų neleidžia nepažįstamiems žmonėms jų pridėti į draugus ar sekti socialiniuose tinkluose, 57 proc. neleidžia nepažįstamiems matyti jų įrašų ir nuotraukų. Tuo tarpu 68 proc. apklausoje dalyvavusių socialinių tinklų naudotojų mano, kad buvimo vietos žymėjimas „Facebook“ ar „Twitter“ gali būti laikomas rizikingu.

„Duomenys yra 21–ojo amžiaus valiuta, ir kibernetiniai nusikaltėliai nuolat ieško būdų, kaip juos pasisavinti. Vis dėlto vartotojams vis labiau suvokiant privatumo svarbą, programišiams turėtų būti sunkiau įgyvendinti savo piktus kėslus“, – tyrimo rezultatus komentuoja ESET saugumo specialistas Mark James.

Saugumo ekspertus džiugina ir kiti tyrimo rezultatai: 62 proc. britų nebenaudoja to paties slaptažodžio kelioms skirtingoms paskyroms, 81 proc. naudoja slaptažodžius, nesusijusius su jų asmeniniu gyvenimu (gimimo datos ar jubiliejai), o 69 proc. respondentų atsiskaitydami už pirkinius neteikia savo kreditinių kortelių duomenų telefonu.

Įdomu tai, kad moterų ir vyrų požiūris į privatumą gerokai skiriasi. Remiantis tyrimo rezultatais, 1 iš 10 vyrų sutinka, kad populiarumas yra svarbiau nei privatumas socialiniame tinkle, tos pačios nuomonės laikosi tik 6 proc. moterų. 36 proc. vyrų niekada nesiėmė priemonių, kad apsaugotų savo privatumą internete – kaip ir 29 proc. moterų. Daugiau nei 10 proc. vyrų ir tik 5 proc. moterų niekada netikrino savo socialinių tinklų paskyros privatumo nustatymų. Tyrimas taip pat atskleidė, kad 39 proc. vyrų nemano arba nežino, kad buvimo vietos žymėjimas kelia grėsmę saugumui – tos pačios nuomonės laikosi 26 proc. moterų.

Saugumo ekspertai pataria socialinių tinklų naudotojams pasitikrinti savo paskyrų privatumo nustatymus ir niekada neskelbti savo nuotraukų ar įrašų viešai, netraukti į kontaktus žmonių, kurių nepažįsta realiame gyvenime. Taip pat patariama naudoti skirtingus prisijungimo slaptažodžius kiekvienai socialinio tinklo paskyrai, o įrenginius apsaugoti patikimomis antivirusinėmis programomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »