Naujas pavojingas bankinis „Trojos“ virusas pasirengęs pulti

Publikuota: 2017 m. liepos 31 d. pirmadienis

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko „NukeBot“ – naują kenkėjišką programą, kuri skirta vogti internetinės bankininkystės klientų duomenis. Ankstesnė „Trojos“ viruso versija buvo žinoma saugumo pramonei kaip „TinyNuke“, bet jam trūko funkcijų, reikalingų išpuoliams pradėti. Naujausioji versija pasižymi visu funkcionalumu ir turi kodą, skirtą konkrečių bankų naudotojams.

Nors kenkėjiškų programų šeima neatrodo neįprastai, tai, kad nusikaltėliai turi pulti parengtą „Trojos“ viruso versiją, reiškia, kad netrukus jie gali inicijuoti plataus masto piktybinę kampaniją, kad užkrėstų daug naudotojų. „Kaspersky Lab“ paskelbė trumpą kenkėjiškos programos analizę kaip ankstyvą įspėjimą savo klientams ir kitiems naudotojams.

„NukeBot“ yra bankinis „Trojos“ virusas. Užkrėtimo metu jis kenkėjišką kodą įveda į internetinės bankininkystės paslaugos tinklalapį, rodomą aukos naršyklėje, pavagia ir suklastoja naudotojo duomenis. Pasak „Kaspersky Lab“ ekspertų, jau yra keletas kompiliuotų šio „Trojos“ viruso pavyzdžių, naudojamų juoduosiuose įsilaužimo forumuose. Dauguma jų yra neapdoroti, tik kenkėjiškų programų projektai, tačiau bendrovės ekspertai sugebėjo nustatyti keliančius realią grėsmę.

Apie 5 proc. visų „Kaspersky Lab“ rastų pavyzdžių buvo „NukeBot“ naujos versijos, kurių patobulinti pradiniai kodai ir puolimo pajėgumai. Be to, šiose versijose yra injekcijų – specifinių kodo dalių, kurios imituoja tikros internetinės bankininkystės paslaugų naudotojo sąsajos dalis. Remdamiesi injekcijų analize, „Kaspersky Lab“ ekspertai mano, kad pagrindiniai naujosios „NukeBot“ versijos tikslai yra kelių Prancūzijos ir JAV bankų naudotojai.

Be to, „Kaspersky Lab“ ekspertai sugebėjo aptikti keletą „NukeBot“ modifikacijų, neturinčių interneto įdiegimo funkcijų ir sukurtų siekiant pavogti klientų pašto ir naršyklės slaptažodžius. Tai reiškia, kad naujų versijų kūrėjai gali siekti išplėsti šios kenkėjiškų programų šeimos funkcionalumą.

Norėdami apsaugoti save ir savo klientus nuo „NukeBot“ išpuolių, „Kaspersky Lab“ saugumo specialistai pataria:

Finansinėms organizacijoms, teikiančioms internetines bankininkystės paslaugas:

Internetinės bankininkystės paslaugas naudojantiems klientams:

  • Apsaugokite finansinius sandorius, taikydami internetinio saugumo sprendimą su pritaikytomis technologijomis pvz., „Kaspersky Lab“ „Saugūs pinigai“.
  • Reguliariai paleiskite sistemos skenavimo funkciją, kad patikrintumėte galimus užkrėtimus.
Šaltinis: Kaspersky Lab
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Kibernetinio saugumo srityje Europoje lyderiauja Estija

Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga paskelbė pasaulinį kibernetinio saugumo indeksą. skaityti »

Nori būti saugus – nesidalink savo įrenginiais ir duomenimis

Beveik pusė naudotojų, kurie dalijosi savo duomenimis internete, buvo praradę duomenis iš išmaniųjų telefonų. skaityti »

Naujas virusas puola „Apple“ įrenginius

Neseniai „Fortinet“ aptiko naują virusą „Macransom“, kuris atakuoja tik „Apple“ kompiuterius. skaityti »

Europos Sąjungos verslo bendrovės privalomai turės laikytis naujojo Bendrojo duomenų apsaugos reglamento

Per pastaruosius kelerius metus nutekinama rekordiškai daugiau bendrovių saugomų asmeninių duomenų, Europos Sąjunga ėmėsi veiksmų užtikrinti duomenų saugumui. skaityti »

Lietuvos vadovybė aptarė kibernetinio saugumo klausimus su Slovėnijos prezidentu

Birželio 13 d. LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza ir prezidentė Dalia Grybauskaite susitiko su Slovėnijos prezidentu Borutu Pahoru. skaityti »

Aptiktas grėsmingas kompiuterinis virusas, galintis išjungti net elektros tiekimą

„Industroyer” yra itin pažangi ir labai pavojinga kenkėjiška programa, sukurta perimti ir trikdyti kritinę infrastruktūrą. skaityti »

Lietuvos bankas atliko kibernetines pratybas bankų sektoriuje

Lietuvos bankas savo lėšomis ir pajėgomis pirmasis euro zonoje atliko kibernetines pratybas, kurių metu tikrino mūsų šalies finansų rinkos dalyvių – daugiausia bankų – atsparumą kibernetiniams išpuoliams. skaityti »

Smulkmena, kasmet galinti išgelbėti tūkstančius vaikų

Kaip rodo tarptautinės organizacijos „Dingę Europos vaikai“ duomenys, Europos Sąjungoje kas dvi tris minutes karštąja linija 116000 gaunamas pranešimas apie dingusį vaiką. Lietuvos statistika taip pat nedžiugina, čia kiekvienais metais gaunama apie 2 000 pranešimų dėl dingusių vaikų. skaityti »

Dauguma žmonių dalijasi asmenine informacija internete

Vienas iš penkių žmonių pripažįsta, kad dalijasi slaptais duomenimis su žmonėmis, kurių nelabai gerai pažįsta, ir su visiškai nepažįstamais. skaityti »

„Visa“ pradeda diegti naują saugumo standartą

„Visa“ ruošiasi atnaujinti savo tarnybą „Verified by Visa“. Įdiegta nauja apsaugos sistemos versija „3D Secure 2.0“ užtikrins patogesnį ir saugesnį atsiskaitymo per internetą būdą. skaityti »