Paskelbta apie grėsmę „Wi-Fi“ tinklams: ką reikia žinoti ir kaip apsisaugoti

Publikuota: 2017 m. spalio 18 d. trečiadienis

Spalio 16 dieną belgų mokslininkas Maty Vanhoefas viešai paskelbė apie belaidžio ryšio (angl. Wi-Fi) saugumo spragą, pavadinimu KRACK (angl. Key Reinstallation AttaCK). Ši WPA2 duomenų šifravimo protokolo apsaugos spraga yra visuose apsaugotuose „Wi-Fi“ tinkluose bei juos naudojančiuose įrenginiuose. Vadinasi, bet kokiam įrenginiui, kuris naudoja belaidį ryšį, gali kilti grėsmė.

Kaip veikia KRACK?

Norėdami surengti KRACK ataką, programišiai turi būti netoli puolamo „Wi-Fi“ įrenginio. Kai naudotojas savo įrenginiu bando prisijungti prie belaidžio ryšio, kibernetinės atakos užpuolikai renka duomenis ir taip pažeidžia ryšio saugumą. Tai yra kiek kitokia išpuolių rūšis – atakos metu nėra „įsilaužiama“ į tam tikrą įrenginį, o vagiami tie duomenys, kurie yra siunčiami „Wi-Fi“ ryšiu. Taigi, nors įrenginyje duomenys yra saugūs, programišiai gali vogti parsisiunčiamus, išsiunčiamus duomenis – kreditinių kortelių, įvarius slaptažodžius, elektroninius laiškus, nuotraukas ir visus kitus, cirkuliuojančius „Wi-Fi“ tinkle.

Kokius įrenginius veikia KRACK?

Tyrėjai nustatė, kad ypač pažeidžiami yra „Linux“ ir „Android 6.0“ bei naujesnes operacines sistemas naudojantys „Wi-Fi“ įrenginiai. „Apple“ neseniai paskelbė, kad visos dabartinės operacinės sistemos „iOS“, „macOS“, „watchOS“ ir „tvOS“ yra saugios. „Microsoft“ teigė turinti saugos atnaujinimą, skirtą apsisaugoti nuo KRACK. Visi kiti programinės įrangos gamintojai taip pat imasi skubių veiksmų.

Kaip apsisaugoti nuo šios atakos?

Išpuolio metu slaptažodžiai nėra naudojami, tad jų keitimas nuo atakos negali apsaugoti. Visiems „Wi-Fi“ naudotojams, kurių tinklai apsaugoti WPA2 duomenų šifravimo protokolu, svarbu jungtis prie svetainių, kuriose naudojamas HTTPS šifravimas. Tokios svetainės yra saugios, net, jei „Wi-Fi“ apsauga yra pažeista. Šifruotų, t. y. didesnio saugumo svetainių, URL prasideda HTTPS, o prasidedančių HTTP saugumas yra silpnesnis. Taip pat svarbu nepamiršti operacinės sistemos atnaujinimų ir, jiems pasirodžius, įdiegti savo įrenginyje.

Vis dėlto atakos tikimybė nėra didelė – pirmiausia programišiams reikia sukurti „piratinį“ belaidžio ryšio prisijungimo tašką, įtikinantį naudotoją, kad jis yra tikrasis, jau žinomas. Dėl šios priežasties rekomenduojama jungtis tik prie to „Wi-Fi“ tinklo, kuriuo pasitikima labiausiai. Programišių veiklą riboja erdvė ir laikas, tad, norėdami pasisavinti duomenis, jie turi būti netoliese ir gali atakuoti tik tuomet, kai įrenginiai jungiasi prie tinklo. Kalbant apie maršruto parinktuvus, „Skynet“ klientų naudojami maršruto parinktuvai yra saugūs – apie tai neseniai pranešė oficialūs jų tiekėjai.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Kibernetinio saugumo srityje Europoje lyderiauja Estija

Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga paskelbė pasaulinį kibernetinio saugumo indeksą. skaityti »

Nori būti saugus – nesidalink savo įrenginiais ir duomenimis

Beveik pusė naudotojų, kurie dalijosi savo duomenimis internete, buvo praradę duomenis iš išmaniųjų telefonų. skaityti »

Naujas virusas puola „Apple“ įrenginius

Neseniai „Fortinet“ aptiko naują virusą „Macransom“, kuris atakuoja tik „Apple“ kompiuterius. skaityti »

Europos Sąjungos verslo bendrovės privalomai turės laikytis naujojo Bendrojo duomenų apsaugos reglamento

Per pastaruosius kelerius metus nutekinama rekordiškai daugiau bendrovių saugomų asmeninių duomenų, Europos Sąjunga ėmėsi veiksmų užtikrinti duomenų saugumui. skaityti »

Lietuvos vadovybė aptarė kibernetinio saugumo klausimus su Slovėnijos prezidentu

Birželio 13 d. LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza ir prezidentė Dalia Grybauskaite susitiko su Slovėnijos prezidentu Borutu Pahoru. skaityti »

Aptiktas grėsmingas kompiuterinis virusas, galintis išjungti net elektros tiekimą

„Industroyer” yra itin pažangi ir labai pavojinga kenkėjiška programa, sukurta perimti ir trikdyti kritinę infrastruktūrą. skaityti »

Lietuvos bankas atliko kibernetines pratybas bankų sektoriuje

Lietuvos bankas savo lėšomis ir pajėgomis pirmasis euro zonoje atliko kibernetines pratybas, kurių metu tikrino mūsų šalies finansų rinkos dalyvių – daugiausia bankų – atsparumą kibernetiniams išpuoliams. skaityti »

Smulkmena, kasmet galinti išgelbėti tūkstančius vaikų

Kaip rodo tarptautinės organizacijos „Dingę Europos vaikai“ duomenys, Europos Sąjungoje kas dvi tris minutes karštąja linija 116000 gaunamas pranešimas apie dingusį vaiką. Lietuvos statistika taip pat nedžiugina, čia kiekvienais metais gaunama apie 2 000 pranešimų dėl dingusių vaikų. skaityti »

Dauguma žmonių dalijasi asmenine informacija internete

Vienas iš penkių žmonių pripažįsta, kad dalijasi slaptais duomenimis su žmonėmis, kurių nelabai gerai pažįsta, ir su visiškai nepažįstamais. skaityti »

„Visa“ pradeda diegti naują saugumo standartą

„Visa“ ruošiasi atnaujinti savo tarnybą „Verified by Visa“. Įdiegta nauja apsaugos sistemos versija „3D Secure 2.0“ užtikrins patogesnį ir saugesnį atsiskaitymo per internetą būdą. skaityti »