Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Publikuota: 2017 m. rugpjūčio 29 d. antradienis

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti. Tai greičiausiai šiek tiek pakeis reklamos turinio platinimo procesą.

 „Kaspersky Lab“ pasaulio tyrimų ir analizės komandos vyriausiasis saugumo ekspertas Deividas Jakobis (David Jacoby) pasakojo, kad pastebėjo išpuolį, kuris, jo nuomone, yra didelės kampanijos, vykdomos socialinės žiniasklaidos platformoje, dalis. Ketvirtadienį Jakobis tinklaraštyje Securelist parašė, kad kampanijos kodas yra „pažengęs ir agresyvus“ ir naudoja „daugybę domenų stebėjimui užkirsti kelią“, taip uždirbdamas daug savo įrašo paspaudimų.

Pranešime nurodomas aukos vardas ir sąvoka „vaizdo įrašas“, siekiant paskatinti naudotojus spustelėti sutrumpintą pranešimo nuorodą bit.ly. Jei asmuo spusteli, jis nukreipiamas į „Google“ dokumentų puslapį, kuriame yra nukentėjusiojo „Facebook“ nuotraukų albumo vaizdas.

„Google“ dokumentų puslapyje pradeda veikti socialinė inžinerija. Nuotraukoje yra permatomas grojimo mygtukas, panašus į vaizdo įrašą. Jį paspaudęs naudotojas nukreipiamas į kelias svetaines, kelis domenus, eksperto vadinamus domenų grandine, kuri iš tiesų yra reklaminio turinio platinimo programinė įranga.

Tyrėjas priduria, kad kol kas neaišku, kaip reklaminė programinė įranga platinama taikant „Facebook“ keitimosi žinutėmis programą, bet jis tęsia tyrimus. D. Jakobis mano, kad tai gali būti dėl pavogtų naršyklių ar „spustelėjimų“ įgaliojimų.

Fransas Rosenas (Frans Rosén), saugumo bendrovės „Detectify“ patarėjas išsiaiškino, kad bent vienas kampanijos vektorius panaudojo pažeistus „Chrome“ plėtinius „Twitter“, jog išplatintų reklamas. F. Rosenas trečiadienio popietę „Fcebook“ paskelbė kenkėjiškos „JavaScript“ programos kopiją.

Nors nėra jokios realios kenkėjiškos programos nukentėjusiojo kompiuteryje, D. Jakobis sako, kad skelbimai vis tiek atsisiunčiami. Be to, užpuolikai greičiausiai užsidirbs, kai nukentėjusieji bus puolami taikant šią kenkėjišką programą.

„Kiek matau, nėra atsiųstos jokios realios kenkėjiškos programos („Trojos“ virusų, eksploitų), tačiau šiuos veiksmus vykdantys žmonės greičiausiai nemažai užsidirba iš skelbimų ir gauna prieigą prie daugybės „Facebook“ paskyrų.“

„Facebook Messenger" atstovas sakė, kad yra keli metodai, kuriuos taikant siekiama užkirsti kelią kenkėjiškoms nuorodoms pokalbių svetainėse.

„Mes palaikome keletą automatizuotų sistemų, kurios padės sustabdyti kenksmingų nuorodų ir failų atsiradimą „Facebook“. Jei įtariate, kad jūsų kompiuteris yra užkrėstas kenkėjiškų programų, suteiksime nemokamą mūsų patikimų partnerių antivirusinę skenavimo programą. Mes patariame, kaip išlikti saugiems, ir dalijamės nuorodomis į šias skenavimo programas facebook.com/help“, – sakė „Facebook“ atstovas.

Praėjusią vasarą „Facebook“ nustatė Messenger“ programos pažeidžiamumą – užpuolikai galėjo pasiekti ir keisti pokalbius. „Check Point Software“ technologiją taikantys tyrėjai teigė, kad jei auka būtų įtikinta spustelėti kenkėjišką nuorodą, jie galėtų paleisti kenkėjišką programą arba sukurti ryšį su užpuoliko komandos ir valdymo serveriu.

„Facebook“ atmetė kelis iš šių kaltinimų, bet 2016 m. birželį klaidą ištaisė.

Šaltinis: Kaspersky Lab
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gama... skaityti »

Nustatyti du nauji išpirkos reikalaujantys kenkėjai

Panašu, kad saugumo ekspertų prognozės 2017-iesiems metams pradeda pildytis – išpirkos reikalaujančių kenkėjų armiją papildė dar dvi naujos kenksmingos programos „Spora“ ir „Marlboro“. skaityti »

2016 m. ketvirtąjį ketvirtį finansinių kenkėjiškų programų aukų skaičius padidėjo 22,49 proc.

2016 m. ketvirtąjį ketvirtį naudotojų, kurie susidūrė su pinigus ar vertingą finansinę informaciją vagiančiomis kenkėjiškomis programomis, skaičius pasiekė 319 tūkst., tai 22,49 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2015 m. skaityti »

Per 2016 metus RRT gavo 842 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

Per 2016 m. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija gavo 842 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. skaityti »

Populiariausi 2016-ųjų slaptažodžiai

Retas žmogus sugeba įsiminti 10 unikalių slaptažodžių, todėl dažniausiai renkasi lengvai prisimenamų ženklų rinkinį. skaityti »

Prastas slaptažodis – kaip paliktos atviros durys

Viso pasaulio interneto naudotojai dar turi išmokti naudotis slaptažodžiais skaityti »

Nauja apgaulė „WhatsApp“ – siūlo nemokamą internetą be „Wi-Fi“

Saugumo ekspertai perspėja, kad pastaruoju metu daugėja sukčiavimo atvejų populiarioje susirašinėjimo programėlėje „WhatsApp“. skaityti »

Daiktų interneto keliamų pavojų leis išvengti tam tikros taisyklės

Vienu iš didžiausių kibernetinių grėsmių sulauksiančių taikinių šiais metais saugumo ekspertai nurodė sparčiai populiarėjančius daiktų interneto įrenginius. skaityti »

Nustatytas naujas kenkėjo „KillDisk“ variantas, šifruojantis „Linux“ įrenginius

Nustatytas naujas kenkėjo „KillDisk“ variantas, siejamas su pagarsėjusia programišių grupuote „BlackEnergy“, kuri 2015 m. pabaigoje rengė išpuolius prieš Ukrainos žiniasklaidos organizacijas ir elektros energiją tiekiančias įmones. skaityti »

Keturios įmonės iš dešimties nežino, kaip apsisaugoti nuo „DDoS“

„Kaspersky Lab“ atliktas tyrimas nustatė, kad verslo įmonės nėra pasirengusios apsisaugoti nuo „DDoS“ išpuolių. skaityti »

CERT-LT įspėja apie suklastotus elektroninius pranešimus

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) įspėja, kad pastaruoju metu itin padaugėjo suklastotų elektroninių pranešimų (angl. phishing). skaityti »