Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Publikuota: 2017 m. birželio 21 d. trečiadienis

Kai kurios kenkėjų atakos yra nemirtingos. Kenksminga programa „Turla“, beveik dešimtmetį atakuojanti valstybines ir diplomatines institucijas, tebenaudoja tas pačias „watering hole“ tipo atakas. ESET saugumo ekspertai nustatė vieną šio kenkėjo kampaniją, kuri naudoja „Firefox“ plėtinį socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėti savo potencialioms aukoms.

„Watering hole“ atakos pasižymi tuo, kad programišiai bando atspėti arba iš anksto stebi, kokias interneto svetaines dažniausiai naudoja jų taikiniai – organizacijos ar pavieniai asmenys – ir užkrečia jas kenksminga programa. Tokiu būdu aukos yra nukreipiamos į programišių C&C (valdymo ir kontrolės) infrastruktūrą.

Pasak ESET saugumo ekspertų, už „Turla“ atakas atsakinga grupuotė pastaruoju metu labiau taikosi į ambasadų internetines svetaines. Pavyzdžiui, šių metų vasarį buvo užkrėstos Rusijos, Irako, Jordanijos ir Zambijos ambasadų tinklalapiai, taip pat nemažai politinių partijų bei ministerijų puslapiai.

Kitaip nei ankstesnės „Turla“ kampanijos, viena jos versija pasitelkia „Firefox“ plėtinį, kuris naudoja „bit.ly“ nuorodą kontrolės ir valdymo serverio pasiekimui. Šis nuorodos kelias pastebimas komentaruose, skelbiamuose tam tikruose „Instagram“ įrašuose. ESET analizuotas pavyzdys buvo rastas Britney Spears „Instagram“ paskyroje.

Kad pasiektų „bit.ly“ nuorodą, naršyklės plėtinys tikrina kiekvieną nuotraukos komentarą ir apskaičiuoja tam tikrą maišos (angl. hash) vertę. Jei ji sutampa su plėtinio turimu skaičiumi, jis bandys nustatyti nuorodos kelią. Tokiu būdu „Firefox“ plėtinys sukuria galines duris, leidžiančias rinkti informaciją apie užkrėsto kompiuterio sistemą, atsisiųsti failus iš kontrolės ir valdymo serverio.

„Tai, kad „Turla“ naudoja socialinį tinklą, kad generuotų kontrolės ir valdymo serverio adresus, gali pasunkinti gyvenimą visiems kibernetinio saugumo sprendimų kūrėjams. Nes darosi gerokai sunkiau išskirti kenksmingą srautą nuo teisėto socialiniame tinkle, be to, programišiai bet kada gali redaguoti arba tiesiog ištrinti savo komentarus su kenksmingomis nuorodomis“, – teigia ESET vyresnysis kenkėjų tyrėjas Jean-Ian Boutin.

Siekiant išvengti „watering hole“ atakų, ESET tyrėjai rekomenduoja laiku atnaujinti naršykles ir jų įskiepius, taip pat rinktis pažangius antivirusinius sprendimus, kurie nustato kenksmingas svetaines. Taip pat patariama laikytis interneto higienos ir nesisiųsti bei nediegti jokių naršyklių plėtinių, kurie yra prieinami neteisėtuose šaltiniuose.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Nustatyti du nauji išpirkos reikalaujantys kenkėjai

Panašu, kad saugumo ekspertų prognozės 2017-iesiems metams pradeda pildytis – išpirkos reikalaujančių kenkėjų armiją papildė dar dvi naujos kenksmingos programos „Spora“ ir „Marlboro“. skaityti »

2016 m. ketvirtąjį ketvirtį finansinių kenkėjiškų programų aukų skaičius padidėjo 22,49 proc.

2016 m. ketvirtąjį ketvirtį naudotojų, kurie susidūrė su pinigus ar vertingą finansinę informaciją vagiančiomis kenkėjiškomis programomis, skaičius pasiekė 319 tūkst., tai 22,49 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2015 m. skaityti »

Per 2016 metus RRT gavo 842 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

Per 2016 m. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija gavo 842 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. skaityti »

Populiariausi 2016-ųjų slaptažodžiai

Retas žmogus sugeba įsiminti 10 unikalių slaptažodžių, todėl dažniausiai renkasi lengvai prisimenamų ženklų rinkinį. skaityti »

Prastas slaptažodis – kaip paliktos atviros durys

Viso pasaulio interneto naudotojai dar turi išmokti naudotis slaptažodžiais skaityti »

Nauja apgaulė „WhatsApp“ – siūlo nemokamą internetą be „Wi-Fi“

Saugumo ekspertai perspėja, kad pastaruoju metu daugėja sukčiavimo atvejų populiarioje susirašinėjimo programėlėje „WhatsApp“. skaityti »

Daiktų interneto keliamų pavojų leis išvengti tam tikros taisyklės

Vienu iš didžiausių kibernetinių grėsmių sulauksiančių taikinių šiais metais saugumo ekspertai nurodė sparčiai populiarėjančius daiktų interneto įrenginius. skaityti »

Nustatytas naujas kenkėjo „KillDisk“ variantas, šifruojantis „Linux“ įrenginius

Nustatytas naujas kenkėjo „KillDisk“ variantas, siejamas su pagarsėjusia programišių grupuote „BlackEnergy“, kuri 2015 m. pabaigoje rengė išpuolius prieš Ukrainos žiniasklaidos organizacijas ir elektros energiją tiekiančias įmones. skaityti »

Keturios įmonės iš dešimties nežino, kaip apsisaugoti nuo „DDoS“

„Kaspersky Lab“ atliktas tyrimas nustatė, kad verslo įmonės nėra pasirengusios apsisaugoti nuo „DDoS“ išpuolių. skaityti »

CERT-LT įspėja apie suklastotus elektroninius pranešimus

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) įspėja, kad pastaruoju metu itin padaugėjo suklastotų elektroninių pranešimų (angl. phishing). skaityti »