Programišiai pergudravo „Google Play“ apsaugos mechanizmus

Publikuota: 2017 m. lapkričio 21 d. antradienis

ESET saugumo tyrėjai nustatė kenkėjišką programą, galinčią apeiti programėlių parduotuvės „Google Play“ apsaugos mechanizmus.

Aštuonios kenksmingos programėlės, kurias ESET saugumo sistemos nustato kaip „Android/TrojanDropper.Agent.BKY“, rado būdų patekti į oficialią programėlių parduotuvę „Google Play“. Šios programėlės priklauso naujai „Android“ kenkėjų šeimai, pasižyminčiai uždelstu veikimu ir vartotojus klaidinančia išvaizda – kenksmingos programėlės atrodo kaip patikimos ir legalios programos.

Kaip kenksmingos programėlės buvo nustatytos šios aplikacijos: „MEX Tools“, „Clear Android“, „Cleaner for Android“, „World News“, „WORLD NEWS“, „World News PRO“, „Игровые Автоматы Слоты Онлайн“ ir „Слоты Онлайн Клуб Игровые Автоматы“.

ESET perdavus informaciją „Google“, kenksmingos programėlės buvo pašalintos iš „Google Play“, iki tol kiekvieną jų atsisiuntė po kelis šimtus vartotojų. Programišių pinklių išvengė tik tie vartotojai, kurie yra aktyvavę apsaugos nuo žalingų programų funkciją „Google Play Protect“.

Pasak saugumo tyrėjų, kenksmingos programėlės naudoja daugiapakopę architektūrą ir šifravimą, kad išvengtų nustatymo. Atsisiuntus ir įdiegus programėles, jos neprašo jokių leidimų ir vartotojams nekelia įtarimo dėl netinkamos veiklos.

Vėliau kenksmingos programėlės atsisiunčia kitus kenkėjus. Šiame etape vartotojams siūloma įsidiegti legaliai atrodantį „Android Update“ ar „Adobe Update“, tačiau, ką gauna vartotojai, yra mobiliosios bankininkystės trojanas, kurio tikslas yra išvilioti prisijungimo prie el. bankininkystės arba kreditinių kortelių duomenis.

ESET duomenimis, iš viso bankininkystės trojaną galėjo atsisiųsti per 3 000 vartotojų, dauguma jų – gyvenantys Olandijoje. Kenksmingos programėlės galėjo platinti ir kitus kenkėjus.

„Jei atsisiuntėte kenksmingą programėlę, pirmiausia reikėtų panaikinti jai suteiktas administratoriaus teises ir pašalinti visus kenksmingus komponentus, kuriuos ji galėjo įdiegti, taip pat išdiegti pačią programėlę. Po šių veiksmų rekomenduojama išmanųjį telefoną nuskaityti su patikima antivirusine programa“, – pataria programinės įrangos platintojos „Baltimax“ pardavimų vadovas Deividas Pelenis.

ESET saugumo ekspertai rekomenduoja atidžiau rinktis programėlės net ir oficialioje programėlių parduotuvėje „Google Play“: prieš diegiant norimą programą patariama atsižvelgti į jos reitingus ir kitų vartotojų atsiliepimus. Taip pat rekomenduojama naudoti antivirusinę programą, kuri apsaugotų nuo kenksmingų programėlių atsisiuntimo ir diegimo.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

komentarai

Christy Walton IP: 159.89.227.182
2022-07-12 17:10 (!)
Ieškote paskolos konsoliduoti skolą, paskolos be užstato, paskolos verslui, hipotekos paskolos, paskolos automobiliui, paskolos studentams, asmeninės paskolos, rizikos kapitalas ir kt! Esu privatus skolintojas, suteikiu paskolas įmonėms ir asmenims su mažomis ir pagrįstomis 2% palūkanų normomis. El. paštu: christywalton355@gmail.com

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »