Socialiniai tinklai darbe – kaip užtikrinti įmonės saugumą?

Publikuota: 2017 m. liepos 12 d. trečiadienis

Kai kalbama apie socialinių tinklų naudojimą darbe, dažniausiai galvojama apie darbuotojų laiko švaistymą ir neproduktyvumą. Tačiau, pasak antivirusinių programų „eScan“ kūrėjų, pastarųjų kibernetinių grėsmių fone gerokai svarbiau yra kalbėti apie įmonių saugumą.

Remiantis prieš kelerius metus paskelbta „Cisco“ ataskaita, masinę auditoriją sutraukiantys internetiniai puslapiai, taip pat ir socialiniai tinklai, kelia ženklią grėsmę verslo duomenų saugumui.

Visų pirma, vartotojai gali nematyti skirtumo tarp asmeninės ir darbovietės informacijos, ypač, kai naudoja savo socialinių tinklų paskyras tiek asmeniniams, tiek darbo reikalams. Tad neatsakingas ar neatsargus vartotojų elgesys internete gali atverti duris programišiams į įmonės vidinį tinklą.

„Socialiniai tinklai vis dažniau pasitelkiami sukčiavimo atakoms, juose platinamos kenksmingos nuorodos ir viliojantys pasiūlymai, kurių tikslas – pasipelnyti iš patiklių vartotojų. Į programišių pinkles patekę darbuotojai gali sukelti nemalonumų ir savo įmonei – atsiųsti ir įdiegti kenksmingą programą į darbo kompiuterį, to nenorėdami suteikti prieigą prie svarbių duomenų ar kritinių sistemų“, – teigia „eScan“ antivirusines programas platinančios įmonės „Baltimax“ pardavimų vadovas Deividas Pelenis.

Kartais vartotojai gali visiškai netyčia nukentėti didelio masto kibernetinėse atakose prieš socialinius tinklus. Praėjusiais metais 117 milijonų „LinkedIn“ vartotojų prisijungimo duomenys buvo pardavinėjami internete, kai programišiai nebe pirmą kartą įsilaužė į šio socialinio tinklo serverius.

Pasak „eScan“, įmonės turėtų skirti daugiau dėmesio savo darbuotojų mokymams apie potencialias grėsmes socialiniuose tinkluose ir naudoti tinkamas saugumo priemones, apsaugančias nuo galimų atakų ir įsilaužimų.

„Darbuotojai privalo žinoti, kad reikia būti atsargiems su nuorodomis el. laiškuose, net jei jie atrodo patikimi, siųsti paties socialinio tinklo tiekėjo. Labai dažnai sukčiai prisidengia „Facebook“, „YouTube“ ir kitų tinklų vardu, tad gavus įtartiną laišką visada geriau suvesti norimo puslapio adresą naršyklėje, nei spausti el. laiške pateiktą nuorodą“, – komentuoja D. Pelenis.

Taip pat patariama darbuotojams nesusieti savo socialinių tinklų paskyrų su darbo kompiuteriais – neleisti naršyklei įsiminti slaptažodžio ir automatiškai prisijungti kas kartą atidarius soc. tinklo puslapį. Be to, slaptažodžiai turi būti sudėtingi ir nenaudojami kitiems prisijungimams.

„Įmonės reputacija – ne ką mažiau svarbus aspektas. Darbuotojai, dirbantys su įmonės socialinių tinklų paskyromis, turėtų atsižvelgti, kieno vardu – savo ar įmonės – komentuoja kitų įrašus, neskelbti jautrios informacijos ir atskirti asmeninį bendravimą nuo verslo komunikacijos“, – teigia „Baltimax“ atstovas.

Įdomu, ką pagalvojo greito maisto restoranų tinklo „Burger King“ mėgėjai, kai 2013 m. vienas programišius sugebėjo įsilaužti į kompanijos „Twitter“ paskyrą ir pakeitė paskyros nuotrauką „McDonald’s“ logotipu. Nuo programišių yra nukentėjęs ir pats „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas: 2016 m. buvo įsilaužta į jo „Twitter“, „LinkedIn“ ir „Pinterest“ paskyras, kurioms neatsargiai buvo naudojamas tas pats prisijungimo slaptažodis.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“ (1)

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gamarue“. skaityti »

Programišiai pergudravo „Google Play“ apsaugos mechanizmus (2)

Aptikta kenkėjiška programa, galinti apeiti programėlių parduotuvės „Google Play“ apsaugos mechanizmus. skaityti »

Sukčiai savo kėslams pasitelkė SEO optimizavimą

Sukčiai pasinaudodami SEO internete platina modifikuotą „Windows Movie Maker“ versiją. skaityti »

Helsinkyje aptarta Lietuvos iniciatyva stiprinti kibernetinės gynybos sritį Europos Sąjungoje

LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza susitikime su Suomijos gynybos ministerijos nuolatiniu sekretoriumi Jukka Juusti aptarė Lietuvos ir Suomijos bendradarbiavimą kibernetinės gynybos srityje, skaityti »

Paskelbta apie grėsmę „Wi-Fi“ tinklams: ką reikia žinoti ir kaip apsisaugoti

Spalio 16 dieną belgų mokslininkas Maty Vanhoefas viešai paskelbė apie belaidžio ryšio (angl. Wi-Fi) saugumo spragą, pavadinimu KRACK (angl. Key Reinstallation AttaCK). Ši WPA2 duomenų šifravimo protokolo apsaugos spraga yra visuose apsaugotuose „Wi-Fi“ tinkluose bei juos naudojančiuose įrenginiuose. skaityti »

Mokslininkai pasiūlė Žemę uždengti milžinišku skydu

Mūsų Visatoje yra daugybė pavojų, nuo kurių žmonija turi išmokti apsisaugoti. Nuolat kalbama apie būtinybę išmokti nukreipti asteroidus, tačiau ir be jų galime sulaukti didžiulės grėsmės iš kosmoso. skaityti »

Saugumo ekspertai iš viso pasaulio kviečiami įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę

„Kaspersky Lab“ paskelbė tarptautinį saugumo konkursą „Capture the Flag“, kurio dalyviams suteikiama galimybė įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę. skaityti »

15 komandų treniruojasi suvaldyti kibernetinius incidentus pratybose „Kibernetinis skydas 2017“

Šių metų spalio 2–4 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose įsikūrusios 15 kibernetinio saugumo specialistų komandų treniruojasi atremti ir suvaldyti kibernetinius incidentus. skaityti »

Lietuvos bankas įspėja apie neteisėtus ir rizikingus investavimo pasiūlymus

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių skundžiasi nukentėję nuo neteisėtai ir nelegaliai veikiančių investavimo bendrovių. skaityti »

Pirštų atspaudų nuskaitymas – tik gavus sutikimą

Technologijoms sparčiai žengiant į priekį ir populiarėjant tapatybės nustatymui pagal pirštų atspaudus, teisininkai pataria atkreipti ypatingą dėmesį į asmens duomenų apsaugą. skaityti »