„Stuxnet“ virusas atakavo Vokietijos energetikos sistemą

Publikuota: 2011 m. balandžio 21 d. ketvirtadienis

Daugiau nei pusėje Vokietijos energetikos kompanijų kompiuterinių sistemų aptiktas „Stuxnet“ virusas. Tokie rezultatai gauti atlikus tyrimą, kurį užsakė antivirusų gamintoja „McAfee“. Tyrimas atliktas 14–oje šalių.

Paaiškėjo, jog virusais užkrėsta mažiausiai 59 proc. Vokietijos bendrovių, tiekiančių elektrą, dujas ir vandenį. Pagal viruso paplitimą Vokietija dalijasi antrąją vietą su Prancūzija. Pirmoje vietoje – Indija.

Tuo pat metu Irano oficialiosios tarnybos apkaltino „Stuxnet“ viruso sukūrimu JAV ir Izraelį. Manoma, jog „Stuxnet“ sukurtas 2010 metų rudenį ir pridarė žalos penktadaliui Irano sodrinimo įstaigų. Spalį iraniečiai pranešė, kad virusu užsikrėtę apie 30 tūkst. šalies kompiuterių.

Nepaisant to, jog tiksli viruso paskirtis ir atsiradimo aplinkybės neaiškios, tikėtina, jog situacijos negalima pavadinti Vokietijos energetinės sistemos ataka. Kompanijos „McAfee“ vadybininkas Hansas Peteris Baueris informavo, jog šis viruso tipas Vokietijos pramonei nepakenks.

„Jei viruso konfigūracija būtų kitokia, jis galėtų padaryti kur kas daugiau žalos“, – teigė H. P. Baueris.  

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gama... skaityti »

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »