Sukčiai ieško naujų būdų, kaip gauti prieigą prie „Facebook“ naudotojų duomenų

Publikuota: 2016 m. balandžio 15 d. penktadienis

Sukčiai yra gerai perpratę žmonių silpnybes ir aktyviai išnaudoja smalsumą savo tikslais. Tai patvirtino ir neseniai įvykdytas išpuolis prieš socialinio tinklo „Facebook“ naudotojus, kurį užfiksavo ir išnagrinėjo „Kaspersky Lab“. Sukčių tikslas – taikant apgavystę įdiegti naršyklės platinimą, kad galėtų vogti asmeninius duomenis.

Naudodamiesi realia, bet jau įlaužta paskyra, sukčiai nieko dėto naudotojo vardu skelbia įrašą su nuorodą į vaizdo įrašą „suaugusiesiems“, tariamai skelbiamą populiariame „YouTube“ tinklalapyje. Kad įrašas atrodytų nekaltas ir sukeltų norą jį atversti, sukčiai pažymi jame naudotojus iš sukompromituotos paskyros draugų sąrašo.

Nusprendę atidaryti nuorodą, naudotojai patenka į populiariojo „YouTube“ stiliumi apipavidalintą puslapį, iš tikrųjų su juo neturintį nieko bendro.

Ir čia tyko pagrindinis pavojus: bandant paleisti vaizdo įrašą, atsiranda langas, kuriame siūloma įdiegti naršyklės išplėtimą, kuris kartais vadinamas „Profesjonalny Asystent“ ir be kurio, kaip skelbiama apie priedą, įrašo peržiūra neįmanoma. Įdiegimas suteikia galimybę sukčiams matyti visus aukos duomenis naršyklėje, kad ateityje gautų prieigą prie konfidencialios informacijos.

Tikslus nukentėjusiųjų skaičius nežinomas, bet „Profesjonalny Asystent“ išplėtimą jau spėjo įsidiegti apie 900 naudotojų.

„Sukčiai naudojasi žmogaus smalsumu. Jie įsitikinę, kad suintriguota auka stengsis kuo greičiau pamatyti vaizdo įrašą ir nemąstydama leis įdiegti išplėtimą. Sėkmės atveju sukčiai gauna teisę matyti visus duomenis naršyklėje, o vėliau gauti slaptažodžius, prisijungimo duomenis, banko kortelių duomenis ir kitą konfidencialią naudotojo informaciją, – pasakoja Nadežda Demidova, „Kaspersky Lab“ turinio analitikė.

Ekspertai rekomenduoja jokiu būdu neatidarinėti šių nuorodų ir nediegti įtartinų naršyklės išplėtimų, taip pat patikrinti, ar jie dar nėra įdiegti. Jei kuris nors išplėtimas atrodo įtartinas, nedelsiant jį šalinkite per naršyklės nustatymus, o vėliau pakeiskite lankomų tinklalapių, ypač bankininkystės sistemos, slaptažodžius.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“ (1)

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gamarue“. skaityti »

Programišiai pergudravo „Google Play“ apsaugos mechanizmus (2)

Aptikta kenkėjiška programa, galinti apeiti programėlių parduotuvės „Google Play“ apsaugos mechanizmus. skaityti »

Sukčiai savo kėslams pasitelkė SEO optimizavimą

Sukčiai pasinaudodami SEO internete platina modifikuotą „Windows Movie Maker“ versiją. skaityti »

Helsinkyje aptarta Lietuvos iniciatyva stiprinti kibernetinės gynybos sritį Europos Sąjungoje

LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza susitikime su Suomijos gynybos ministerijos nuolatiniu sekretoriumi Jukka Juusti aptarė Lietuvos ir Suomijos bendradarbiavimą kibernetinės gynybos srityje, skaityti »

Paskelbta apie grėsmę „Wi-Fi“ tinklams: ką reikia žinoti ir kaip apsisaugoti

Spalio 16 dieną belgų mokslininkas Maty Vanhoefas viešai paskelbė apie belaidžio ryšio (angl. Wi-Fi) saugumo spragą, pavadinimu KRACK (angl. Key Reinstallation AttaCK). Ši WPA2 duomenų šifravimo protokolo apsaugos spraga yra visuose apsaugotuose „Wi-Fi“ tinkluose bei juos naudojančiuose įrenginiuose. skaityti »

Mokslininkai pasiūlė Žemę uždengti milžinišku skydu

Mūsų Visatoje yra daugybė pavojų, nuo kurių žmonija turi išmokti apsisaugoti. Nuolat kalbama apie būtinybę išmokti nukreipti asteroidus, tačiau ir be jų galime sulaukti didžiulės grėsmės iš kosmoso. skaityti »

Saugumo ekspertai iš viso pasaulio kviečiami įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę

„Kaspersky Lab“ paskelbė tarptautinį saugumo konkursą „Capture the Flag“, kurio dalyviams suteikiama galimybė įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę. skaityti »

15 komandų treniruojasi suvaldyti kibernetinius incidentus pratybose „Kibernetinis skydas 2017“

Šių metų spalio 2–4 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose įsikūrusios 15 kibernetinio saugumo specialistų komandų treniruojasi atremti ir suvaldyti kibernetinius incidentus. skaityti »

Lietuvos bankas įspėja apie neteisėtus ir rizikingus investavimo pasiūlymus

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių skundžiasi nukentėję nuo neteisėtai ir nelegaliai veikiančių investavimo bendrovių. skaityti »

Pirštų atspaudų nuskaitymas – tik gavus sutikimą

Technologijoms sparčiai žengiant į priekį ir populiarėjant tapatybės nustatymui pagal pirštų atspaudus, teisininkai pataria atkreipti ypatingą dėmesį į asmens duomenų apsaugą. skaityti »