Sukčiai ieško naujų būdų, kaip gauti prieigą prie „Facebook“ naudotojų duomenų

Publikuota: 2016 m. balandžio 15 d. penktadienis

Sukčiai yra gerai perpratę žmonių silpnybes ir aktyviai išnaudoja smalsumą savo tikslais. Tai patvirtino ir neseniai įvykdytas išpuolis prieš socialinio tinklo „Facebook“ naudotojus, kurį užfiksavo ir išnagrinėjo „Kaspersky Lab“. Sukčių tikslas – taikant apgavystę įdiegti naršyklės platinimą, kad galėtų vogti asmeninius duomenis.

Naudodamiesi realia, bet jau įlaužta paskyra, sukčiai nieko dėto naudotojo vardu skelbia įrašą su nuorodą į vaizdo įrašą „suaugusiesiems“, tariamai skelbiamą populiariame „YouTube“ tinklalapyje. Kad įrašas atrodytų nekaltas ir sukeltų norą jį atversti, sukčiai pažymi jame naudotojus iš sukompromituotos paskyros draugų sąrašo.

Nusprendę atidaryti nuorodą, naudotojai patenka į populiariojo „YouTube“ stiliumi apipavidalintą puslapį, iš tikrųjų su juo neturintį nieko bendro.

Ir čia tyko pagrindinis pavojus: bandant paleisti vaizdo įrašą, atsiranda langas, kuriame siūloma įdiegti naršyklės išplėtimą, kuris kartais vadinamas „Profesjonalny Asystent“ ir be kurio, kaip skelbiama apie priedą, įrašo peržiūra neįmanoma. Įdiegimas suteikia galimybę sukčiams matyti visus aukos duomenis naršyklėje, kad ateityje gautų prieigą prie konfidencialios informacijos.

Tikslus nukentėjusiųjų skaičius nežinomas, bet „Profesjonalny Asystent“ išplėtimą jau spėjo įsidiegti apie 900 naudotojų.

„Sukčiai naudojasi žmogaus smalsumu. Jie įsitikinę, kad suintriguota auka stengsis kuo greičiau pamatyti vaizdo įrašą ir nemąstydama leis įdiegti išplėtimą. Sėkmės atveju sukčiai gauna teisę matyti visus duomenis naršyklėje, o vėliau gauti slaptažodžius, prisijungimo duomenis, banko kortelių duomenis ir kitą konfidencialią naudotojo informaciją, – pasakoja Nadežda Demidova, „Kaspersky Lab“ turinio analitikė.

Ekspertai rekomenduoja jokiu būdu neatidarinėti šių nuorodų ir nediegti įtartinų naršyklės išplėtimų, taip pat patikrinti, ar jie dar nėra įdiegti. Jei kuris nors išplėtimas atrodo įtartinas, nedelsiant jį šalinkite per naršyklės nustatymus, o vėliau pakeiskite lankomų tinklalapių, ypač bankininkystės sistemos, slaptažodžius.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »