Sukčiai ieško naujų būdų, kaip gauti prieigą prie „Facebook“ naudotojų duomenų

Publikuota: 2016 m. balandžio 15 d. penktadienis

Sukčiai yra gerai perpratę žmonių silpnybes ir aktyviai išnaudoja smalsumą savo tikslais. Tai patvirtino ir neseniai įvykdytas išpuolis prieš socialinio tinklo „Facebook“ naudotojus, kurį užfiksavo ir išnagrinėjo „Kaspersky Lab“. Sukčių tikslas – taikant apgavystę įdiegti naršyklės platinimą, kad galėtų vogti asmeninius duomenis.

Naudodamiesi realia, bet jau įlaužta paskyra, sukčiai nieko dėto naudotojo vardu skelbia įrašą su nuorodą į vaizdo įrašą „suaugusiesiems“, tariamai skelbiamą populiariame „YouTube“ tinklalapyje. Kad įrašas atrodytų nekaltas ir sukeltų norą jį atversti, sukčiai pažymi jame naudotojus iš sukompromituotos paskyros draugų sąrašo.

Nusprendę atidaryti nuorodą, naudotojai patenka į populiariojo „YouTube“ stiliumi apipavidalintą puslapį, iš tikrųjų su juo neturintį nieko bendro.

Ir čia tyko pagrindinis pavojus: bandant paleisti vaizdo įrašą, atsiranda langas, kuriame siūloma įdiegti naršyklės išplėtimą, kuris kartais vadinamas „Profesjonalny Asystent“ ir be kurio, kaip skelbiama apie priedą, įrašo peržiūra neįmanoma. Įdiegimas suteikia galimybę sukčiams matyti visus aukos duomenis naršyklėje, kad ateityje gautų prieigą prie konfidencialios informacijos.

Tikslus nukentėjusiųjų skaičius nežinomas, bet „Profesjonalny Asystent“ išplėtimą jau spėjo įsidiegti apie 900 naudotojų.

„Sukčiai naudojasi žmogaus smalsumu. Jie įsitikinę, kad suintriguota auka stengsis kuo greičiau pamatyti vaizdo įrašą ir nemąstydama leis įdiegti išplėtimą. Sėkmės atveju sukčiai gauna teisę matyti visus duomenis naršyklėje, o vėliau gauti slaptažodžius, prisijungimo duomenis, banko kortelių duomenis ir kitą konfidencialią naudotojo informaciją, – pasakoja Nadežda Demidova, „Kaspersky Lab“ turinio analitikė.

Ekspertai rekomenduoja jokiu būdu neatidarinėti šių nuorodų ir nediegti įtartinų naršyklės išplėtimų, taip pat patikrinti, ar jie dar nėra įdiegti. Jei kuris nors išplėtimas atrodo įtartinas, nedelsiant jį šalinkite per naršyklės nustatymus, o vėliau pakeiskite lankomų tinklalapių, ypač bankininkystės sistemos, slaptažodžius.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„No More Ransom“ iniciatyva: daugiau nei 28 000 iššifruotų įrenginių

Prieš metus, 2016 m. liepos 25 d., Nyderlandų nacionalinė policija, Europolas, „McAfee“ ir „Kaspersky Lab“ pradėjo iniciatyvą „No More Ransom initiative“. skaityti »

Naujas pavojingas bankinis „Trojos“ virusas pasirengęs pulti

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko „NukeBot“ – naują kenkėjišką programą, kuri skirta vogti internetinės bankininkystės klientų duomenis. skaityti »

Dėmesio: plinta apgaulingos SMS žinutės

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba informuoja, kad šiuo metu Lietuvoje plinta SMS pranešimai, kuriais piktavaliai siekia išgauti prisijungimo prie el. bankininkystės duomenis. skaityti »

Darbuotojų identifikacijai po oda įsiuvami lustai

Dvi įmonės jau eksperimentuoja savo darbuotojams po oda įsiūdamos mikroschemas. skaityti »

Ar pildosi 2017 m. saugumo prognozės?

Panašu, kad ekspertai nesuklydo prognozuodami išpirkos reikalaujančių kenkėjų gausą ir kitas saugumo grėsmes šiems metams. skaityti »

„Kaspersky Lab“ švenčia 20 metų jubiliejų

1989 m. jaunas programinės įrangos inžinierius nustatė, kad jo kompiuterį užpuolė nežinomas „Cascade“ virusas. Tas inžinierius – tai Eugenijus Kaspersky. skaityti »

„Mastercard“ investuoja į dirbtinio intelekto technologijas

„Mastercard“ įsigijo dirbtinio intelekto technologijas kuriančią įmonę „Brighterion“. skaityti »

Kibernetinio saugumo taryboje aptartas Nacionalinės kibernetinio saugumo strategijos rengimas

Liepos 12 d. įvyko jau penktasis nuo 2015 m. egzistuojančios Kibernetinio saugumo tarybos, vadovaujamos Tarybos pirmininko – Krašto apsaugos viceministro Edvino Kerzos – posėdis. skaityti »

Socialiniai tinklai darbe – kaip užtikrinti įmonės saugumą?

Remiantis „Cisco“ ataskaita, masinę auditoriją sutraukiantys internetiniai puslapiai, taip pat ir socialiniai tinklai, kelia ženklią grėsmę verslo duomenų saugumui. skaityti »

Interneto bankininkystės saugumo incidentai bankams kainuoja 1,8 mln. JAV dolerių

61 proc. kibernetinio saugumo incidentų, susijusių su internetine bankininkyste, puolamoms institucijoms pridaro papildomų išlaidų, įskaitant duomenų, prekių ženklo ar įmonės reputacijos praradimą, konfidencialios informacijos nutekėjimą ir t. t. skaityti »