Sukčiai ieško naujų būdų, kaip gauti prieigą prie „Facebook“ naudotojų duomenų

Publikuota: 2016 m. balandžio 15 d. penktadienis

Sukčiai yra gerai perpratę žmonių silpnybes ir aktyviai išnaudoja smalsumą savo tikslais. Tai patvirtino ir neseniai įvykdytas išpuolis prieš socialinio tinklo „Facebook“ naudotojus, kurį užfiksavo ir išnagrinėjo „Kaspersky Lab“. Sukčių tikslas – taikant apgavystę įdiegti naršyklės platinimą, kad galėtų vogti asmeninius duomenis.

Naudodamiesi realia, bet jau įlaužta paskyra, sukčiai nieko dėto naudotojo vardu skelbia įrašą su nuorodą į vaizdo įrašą „suaugusiesiems“, tariamai skelbiamą populiariame „YouTube“ tinklalapyje. Kad įrašas atrodytų nekaltas ir sukeltų norą jį atversti, sukčiai pažymi jame naudotojus iš sukompromituotos paskyros draugų sąrašo.

Nusprendę atidaryti nuorodą, naudotojai patenka į populiariojo „YouTube“ stiliumi apipavidalintą puslapį, iš tikrųjų su juo neturintį nieko bendro.

Ir čia tyko pagrindinis pavojus: bandant paleisti vaizdo įrašą, atsiranda langas, kuriame siūloma įdiegti naršyklės išplėtimą, kuris kartais vadinamas „Profesjonalny Asystent“ ir be kurio, kaip skelbiama apie priedą, įrašo peržiūra neįmanoma. Įdiegimas suteikia galimybę sukčiams matyti visus aukos duomenis naršyklėje, kad ateityje gautų prieigą prie konfidencialios informacijos.

Tikslus nukentėjusiųjų skaičius nežinomas, bet „Profesjonalny Asystent“ išplėtimą jau spėjo įsidiegti apie 900 naudotojų.

„Sukčiai naudojasi žmogaus smalsumu. Jie įsitikinę, kad suintriguota auka stengsis kuo greičiau pamatyti vaizdo įrašą ir nemąstydama leis įdiegti išplėtimą. Sėkmės atveju sukčiai gauna teisę matyti visus duomenis naršyklėje, o vėliau gauti slaptažodžius, prisijungimo duomenis, banko kortelių duomenis ir kitą konfidencialią naudotojo informaciją, – pasakoja Nadežda Demidova, „Kaspersky Lab“ turinio analitikė.

Ekspertai rekomenduoja jokiu būdu neatidarinėti šių nuorodų ir nediegti įtartinų naršyklės išplėtimų, taip pat patikrinti, ar jie dar nėra įdiegti. Jei kuris nors išplėtimas atrodo įtartinas, nedelsiant jį šalinkite per naršyklės nustatymus, o vėliau pakeiskite lankomų tinklalapių, ypač bankininkystės sistemos, slaptažodžius.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »