Sukčiai ieško naujų būdų, kaip gauti prieigą prie „Facebook“ naudotojų duomenų

Publikuota: 2016 m. balandžio 15 d. penktadienis

Sukčiai yra gerai perpratę žmonių silpnybes ir aktyviai išnaudoja smalsumą savo tikslais. Tai patvirtino ir neseniai įvykdytas išpuolis prieš socialinio tinklo „Facebook“ naudotojus, kurį užfiksavo ir išnagrinėjo „Kaspersky Lab“. Sukčių tikslas – taikant apgavystę įdiegti naršyklės platinimą, kad galėtų vogti asmeninius duomenis.

Naudodamiesi realia, bet jau įlaužta paskyra, sukčiai nieko dėto naudotojo vardu skelbia įrašą su nuorodą į vaizdo įrašą „suaugusiesiems“, tariamai skelbiamą populiariame „YouTube“ tinklalapyje. Kad įrašas atrodytų nekaltas ir sukeltų norą jį atversti, sukčiai pažymi jame naudotojus iš sukompromituotos paskyros draugų sąrašo.

Nusprendę atidaryti nuorodą, naudotojai patenka į populiariojo „YouTube“ stiliumi apipavidalintą puslapį, iš tikrųjų su juo neturintį nieko bendro.

Ir čia tyko pagrindinis pavojus: bandant paleisti vaizdo įrašą, atsiranda langas, kuriame siūloma įdiegti naršyklės išplėtimą, kuris kartais vadinamas „Profesjonalny Asystent“ ir be kurio, kaip skelbiama apie priedą, įrašo peržiūra neįmanoma. Įdiegimas suteikia galimybę sukčiams matyti visus aukos duomenis naršyklėje, kad ateityje gautų prieigą prie konfidencialios informacijos.

Tikslus nukentėjusiųjų skaičius nežinomas, bet „Profesjonalny Asystent“ išplėtimą jau spėjo įsidiegti apie 900 naudotojų.

„Sukčiai naudojasi žmogaus smalsumu. Jie įsitikinę, kad suintriguota auka stengsis kuo greičiau pamatyti vaizdo įrašą ir nemąstydama leis įdiegti išplėtimą. Sėkmės atveju sukčiai gauna teisę matyti visus duomenis naršyklėje, o vėliau gauti slaptažodžius, prisijungimo duomenis, banko kortelių duomenis ir kitą konfidencialią naudotojo informaciją, – pasakoja Nadežda Demidova, „Kaspersky Lab“ turinio analitikė.

Ekspertai rekomenduoja jokiu būdu neatidarinėti šių nuorodų ir nediegti įtartinų naršyklės išplėtimų, taip pat patikrinti, ar jie dar nėra įdiegti. Jei kuris nors išplėtimas atrodo įtartinas, nedelsiant jį šalinkite per naršyklės nustatymus, o vėliau pakeiskite lankomų tinklalapių, ypač bankininkystės sistemos, slaptažodžius.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Kaspersky Lab“ pristatė apsaugos priemonę „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams

„Kaspersky Lab“ pristatė saugaus ryšio sprendimą, skirtą „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams šifruoti duomenų srautus. skaityti »

Ką daryti, kad jūsų kompiuteris nereikalautų išpirkos?

Kaip jaustumėtės, jei vieną rytą netektumėte svarbių dokumentų, skaitmeninių nuotraukų, kuriose išsaugotos brangios akimirkos, vaizdo įrašų ? skaityti »

2017 m. pirmąjį ketvirtį išpirkos reikalaujančių virusų skaičius išaugo trigubai

Aptiktų mobiliųjų išpirkos reikalaujančių virusų skaičius pasiekė 218 625 per ketvirtį, palyginti su 61 832 ankstesnį ketvirtį. skaityti »

Daugiausiai nuo „WannaCry“ viruso nukentėjo kompiuteriai su „Windows 7“ operacine sistema

Dviejuose iš trijų kompiuterių, nukentėjusių nuo viruso „WannaCry“ atakos, buvo įdiegta operacinė sistema „Windows 7“ be saugumo sistemos atnaujinimų. skaityti »

„Swift“ atidarė kibernetinių grėsmių informacijos tarnybą

Tarptautinė tarpbankinė mokėjimų informacijos perdavimo ir įgyvendinimo sistema „Swift“ atidarė Informacijos mainų ir analizės centrą, skirtą informuoti „Swift“ tinklo bankus apie paskutines kibernetinio saugumo tendencijas. skaityti »

Būkite budrūs: sukurta nauja viruso „WannaCry“ versija

Pranešama, kad viruso „WannaCry“ kūrėjai išleido naują jo versiją, galinčią apeiti jo plitimą stabdantį domeną. skaityti »

Kibernetiniai nusikaltėliai sukūrė tikrą „darbo biržą“ – išpirkos reikalauti gali bet kas

Nuo viruso „WannaCry“ preliminariai nukentėjo daugiau nei 200 tūkst. kompiuterių, esančių 150 šalyse. skaityti »

Po visą pasaulį paplitęs virusas „WannaCry“ laikinai sustabdytas

Virusą „WannaCry“ laikinai sustabdė Didžiosios Britanijos programuotojas. skaityti »

Duomenys telefone: kokios technologijos apsaugos geriausiai?

Išmanusis telefonas mūsų dienomis yra ne tik susisiekimo, fotografavimo, vaizdo įrašų peržiūroms ar pramogoms skirta priemonė. skaityti »

Kas ketvirtam bankui sunku patikrinti interneto bankininkystės klientų tapatybę

Remiantis naujausios Finansų institucijų saugumo rizikos apklausos rezultatais, 24 proc. viso pasaulio bankų, teikdami skaitmeninės ir internetinės bankininkystės paslaugas, patiria sunkumų identifikuojant savo klientus. skaityti »